Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen tiszta húskészítményeke...

Milyen tiszta húskészítményeket ismertek, amikben semmilyen egészségtelen összetevő nincs?

Figyelt kérdés
Még a glutén-, szója- és kazeinmentes termékekbe is sokszor tesznek pl. ízfokozót, színezéket, térfogatnövelőt, módosított keményítőt, stabiliztátort, egyéb káros anyagokat. Nagyobb áruházakban csak elvétve találni tiszta szalámit, virslit, májkrémet, stb, de azért néhányat felfedeztem már. Ti miket és hol szoktatok venni?

2017. nov. 16. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Hentesnél, kisebb boltokban lehet találni házi májast és efféléket, vagy lehet készíteni is májkrémet. Szalámiból, virsliből már találtam viszonylag jó összetételűt (glutén-, tej- és szójamentes, Lidl), de abban nem vagyok biztos, hogy ízfokozó van-e benne. Tartósítószer mindben van, ami bolti, kivéve talán a Pick téliszalámit. De ritkán eszem ilyeneket, inkább húst és májat, belsőségeket, halat, halkonzervet.
2017. nov. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, én is hasonlóan vagyok ezzel, néhány jó minőségű terméket találtam. Esetleg konkrét termékeket tudnál ajánlani? Az ízfokozó nálunk kizáró ok, az autistáknak nagyon rosszat tesz, és nálunk van a családban egy enyhén sérült gyerek, miatta nagyon oda kell figyelni az ilyesmire. Mondjuk családilag mindenki jobban van, mióta nem esszük mi sem az átlag bolti cuccot.
2017. nov. 21. 19:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Autistának én sem adnék bolti húskészítményeket és semmit, amiben mesterséges adalékanyagok vannak.

A Dulano sertéspárizsi és virsli az, amit mi szoktunk enni. Itt elég jó értékelést kapott, és még nem találtam jobbat:

[link]

2017. nov. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ezeket ismerem. :) Még a Hubai/ Karcagi termékek nagyon jók, csak azok jóval drágábbak is. Ill. májkrémből a Pápai Füstölt Májas-t találtam, ami szintén tiszta, még Tescoban vettem, de ott most már nem árulják.
2017. nov. 23. 07:41
 5/5 EconomicalRefugee válasza:
Kerülni kell a feldolgozott élelmiszert (párizsi, májkrém stb) és ennyi.
2018. ápr. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!