Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A tüsszentés után miért...

A tüsszentés után miért mondják, hogy egészségedre? Hogyan alakult ez ki? Másokat is zavar?

Figyelt kérdés

Engem piszkosul zavarni tud.

Súlyos allergiám van, szedek rá bogyókat,de néha így is előjön például takarításkor.

Vagy, munkahelyen amikor az irodában takarítanak.


Engem kifejezetten idegesít,hogy ha 5x tüsszentek egymás után, akkor 5x mondják,hogy egészségedre.


Nem tudom,hogy honnan jön ez a hülye szokás, de jobb lenne, ha megszűnne.


2017. dec. 24. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Barcsak ennyi problemam lenne az egesz eletben.:D
2017. dec. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Régebben a tubákolás olyan volt mint az alkoholizmus. :) Mikor iszik az ember, akkor is szokták mondani hogy egészségedre. És mivel a tubák az dohánypor, és tüsszögést okoz, ezért maradt meg hogy mikor tüszköl az ember, azt mondják hogy egészségedre. Legalábbis legjobb tudásom szerint ezért van.
2017. dec. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én nem mondom soha..kikopni viszont nem ettől fog :)
2017. dec. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Ez a középkori Angliából ered, amikor egy sima náthába is bele lehetett halni. Az angolok ezért kezdték el azt mondani tüsszögéskor, hogy ,,Bless you!" (,,Isten áldjon!")
2017. dec. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem az egyik tanárom ha valaki tüsszent azt mondja hogy "Isten, Isten". nem tudom miért :D furcsa
2017. dec. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy régen azt hitték, hogy tüsszentés közben egy pillanatra megáll a szív és ezért, hogy "ne felejtsen el újra indulni".
2017. dec. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!