Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak engem zavar, hogy ha...

Csak engem zavar, hogy ha tüsszentek azonnal mondják nekem, hogy "egészségedre"?

Figyelt kérdés

Eddig nem zavart, de nem régen elgondolkodtam, hogy ezt miért mondjuk, mi értelme??? És pár hete a falra mászok tőle szabályosan és én se szeretem mondani.

Van még valaki így vagy senki bele se gondolt ebbe még, mert amúgy tök automatikus reflex, hogy rávágjuk "egészségedre"



2012. okt. 14. 16:38
 1/9 A kérdező kommentje:
és én főleg itthoni esetekre gondolok. pl. munkahelyen, suliban nem zavar :D ááááá hülye vagyok, mi? :D
2012. okt. 14. 16:40
 2/9 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Nem vagy hülye, engem is zavar. De én nem is mondom senkinek.
2012. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem. A frász szokott kerülgetni, amikor hazamegyek vagy ücsörgök órán és eltüsszentem magam, igyekszem gyorsan zsebkendőbe, elintézni pár másodperc alatt - erre kórusban felzúg mögöttem az EGÉSZSÉGEDREEE!

Az "egi"-zéstől meg visítva kifutok a szobából, teremből. :/


(Azt tudtad, hogy onnan ered ez a "szép" szokás, hogy a régiek szerint amikor tüsszentünk, megszabadulunk egy ördögtől, kitüsszentjük az ördögöt? Tehát ha eggyel kevesebb van, akkor váljék ez az érintett egészségére. :D)


Inkább azt szoktam mondani, hogy jobbulást. Már ha látszik/tudom, hogy beteg az ember és azért...

2012. okt. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolom azt jelenti hogy egészségedre váljék a tüsszentés azaz hogy "kijött a takony" kijött a betegség belőled.
2012. okt. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én se mondtam még senkinek. Nem régen jött ez nálam ki, hogy idegesít. Eddig szüleimmel szórakoztunk is pl. ha én még reggel a szobámban voltam, de hallottam hogy anyum tüsszent, akkor nem kiabáltam ki, hanem megjegyeztem és fél-1 óra múlva mikor kimentem mondtam neki, hogy "egészségedre" :D :))
2012. okt. 14. 16:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Javasolnam, gondolj arra, hogy minden egyes kiejtett szoval az egeszsegedert tesznek, azt kivanjak, arra gondolnak, de legalabbis ezt mondjak. Legtöbbször persze, hogy reflex, hiszen egy szokas, de gyakran gondolnak is erre. Mindenhogy csak jot tesznek neked.

Ha rosszat kivannak, inkabb az a problema, szerintem az egeszsegedre-vel minden oke.

Ha voltal olyan környezetbe, ahol mindenki "negativkodik", amitöl egy idö utan Te is rosszul erezted magad. Amikor egy jokedvü tarsasagba keveredtel, attol meg jol. Ez igy müködik. Tehat ertekeld, szerintem. :)

En mindig arra gondolok, milyen rendes töle, hogy azt mondta, egeszsegemre, ezzel nekem tett egy szivesseget, megha csak icipicit is, amikor nem lett volna neki fontos az en egeszsegi allapotommal foglalkozni.

2012. okt. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én se szeretem, főleg, ha az ember tényleg mindent megtesz, hogy visszafojtsa, és halkan tüsszent, de mindenki egyszerre mondja, hogy egészségedre. Ááááá... Rendszeresen el is felejtem, és csak akkor kapok észbe, amikor elkezdik mondani.
2012. okt. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy mondhatnák azt is, "dögölj meg", mennyivel jobb így, nem? :)
2012. okt. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom, bár engem még a 'jó étvágyat'-tól is kiráz a hideg. Miért nem lehet úgy enni, hogy ne kelljen mással udvariaskodnom?:S
2012. okt. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!