Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akadnak ki az emberek a...

Miért akadnak ki az emberek a karácsonyi előkészületek miatt? Máskor nem takarítanak? Nem főznek?

Figyelt kérdés
Nálam egész évben rend van, karácsonykor sem főzök hatszoros mennyiséget, mint máskor, hiszen nincs 3 gyomrunk, inkább arra törekszem, hogy különleges alapanyagok legyenek
2017. dec. 24. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Én máskor se takarítok sokat, de karácsonykor sem. valamennyire kiganéztunk és kész, de ennyi. úgysem otthon töltöttük a karácsonyt. ami a főzést illeti, tavaly redeltünk egy étteremből, most meg a szüleim főztek :)
2017. dec. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Na, megjött az "én vagyok a tökéletes, és mindenki más debil, aki máshogy gondolkodik" mai díszpéldánya.
2017. dec. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi jelenleg két lakásban lakunk (egyiket felújítjuk, másik albérlet), mindkettő úszik. Felüdülés volt hazalátogatni a családjainkhoz. Nálunk szokás ilyenkor összeülni a nagyobb családdal, együtt ünnepelni. Értelemszerűen többet kell főzni, ami nem baj ha jól sikerül. Nembaj, ha tiszta házba jönnek a vendégek, vagyis hiába van alapból rend, csak kitakarít az ember, ha vendéget vár és igen... A stresszelősebbek idegesítik magukat azob, hogy takarítani kell, bevásárolni kell, sütni kell, főzni kell, mert jön a család.
2017. dec. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja gondolom ezek a fb-s, es instás jaracsonyizók.
2017. dec. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, mikor és hány embernek kell főzni. Én ugyan nem főztem karácsonykor, mert mi mentünk rokonokhoz, de meg tudom érteni azt, aki besokall.

1. Azért nem mindenkinél van ugyanolyan rend otthon az év többi 363-4 napján, mint amikor rokonokat fogad. Egyszerűen lehet más a rendigényük. Mi is, amikor vendégeket fogadunk, jobban takarítunk, mert pl. anyám meg anyósjelölt tiszta tisztaságmániás, és a mi átlag rendünk nekik egy putri. Mi meg nem akarunk veszekedni, tehát amikor ők jönnek, akkor mindent 20x kiglancolunk.

2. Ha pl. vki vendégeket fogad, és mondjuk köztük van vega is meg cukorbeteg is, de megvan még a nagy is, aki kivágja a hisztit, ha nem ehet pulykát meg halászlevet, mert az a hagyomány, akkor már annyival többet kell főzni... nem a gyomrok űrtartalma, hanem a vendégek miatt.

3. Plusz akkor azért egy sima főzés, rendrakás is megterhelő tud lenni, ha ugye előtte való napokra szakad minden egyéb teendő. Sokszor az ember nem is tud tervezni... megkapjuk dec. 26-i határidővel dec. 20-án a UPC számlát, el kell menni bevásárolni, ügyeket intézni, ajándékot vásárolni...

2017. dec. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1. Na,ha az anyósom merne beszólni,akkor repülne,meg bárki más is.

Anyóst kezelni kell tudni.

(Tudom,miről beszélek, 20 évig néztem végig, apám anyja hogy gyalázza anyámat, akkor megfogadtam ,hogy na ezt nem, elején helyre kellett tenni párszor a mamát, de ma már jól viselkedik:))

Vendégségben nem kritizálunk

2 Össze lehet a dolgokat hangolni.

Amit az egs ember megehet, a cukorbeteg nem, de fordítva lehet.

Egs ember sem hal bele, a nem egyébként fehér mérek répacukorral érjük el az édességet.


Egyébként ételt sem illik kritizálni vendégségben.

Nem tudom, hogy van ez,ha én elmegyek vendégségbe,akkor nem szólok be sem a rend,sem a kaja miatt.

Udvariasan tudomásul veszem a körülményeket, és nem szólok be.

Aki pedig nekem beszól,az nem lesz nálam máskor vendég:)))

2017. dec. 28. 22:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, az jó, ha a te családod ismeri az illemet, de nem minden ember ilyen... főleg hozott rokonságból ugye. Plusz aki nem kifejezetten konfliktuskereső alkat, az nem fogja kidobni a házából az anyóst, a sógornőt meg a saját nagyanyját mondjuk, ha az elkezd pampogni, hogy miért nincs ez meg az meg amaz... vagy épp nincs kedve karácsonykor botrányt csinálni, ami kitart 3 hónapig.
2017. dec. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

35 . szülinapomon rájöttem,hogy kb most tartok az életem felénél s ezentúl csak olyan emberekkel fogok szóba állni privatice,akik építenek,akik jók hozzám.

Leépítettem az energiavámpírokat.

(Nyilván,a munka egy más kérdés)

Tudom miről beszélek,apai részről az egész rokonság egy...

Kislánykoromban muszáj volt velük karácsonyozni.

De utáltam!

Felnőttként viszont azzal karácsonyozok,akiket szeretek valóban.

2017. dec. 29. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!