Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Extrém színű haj előkészületek...

Extrém színű haj előkészületek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanában erősen gondolkozom azon, hogy lilára szeretném festeni hajamat. Ezzel kapcsolatban lenne egy pár kérdésem azokhoz, akik csináltak már ilyesmit. (A "miért akarod lilára festeni a hajad" típusú kommentektől légyszi kíméljetek!)

1. Ha sötét barna hajam van, mennyire kellene kiszőkíttetni, hogy fogjon rá tartós színező? Hány alkalom körülbelül? Mennyire roncsolja a hajat hosszú távon?

2. Ti milyen márkájú színezőt használtok? Mennyire intenzív? Meddig tartja a színét? Milyen gyakran kell újra festeni?

3. Ha már újra festés, minden alkalommal újra kell szőkíteni? Vagy hogy megy ez? Bocsánat, lehet, buta kérdés. Nézzétek el nekem, festés szűz vagyok. :D

4. Hogyan ápoljátok otthon a hajatokat? Milyen sampont, balzsamot, pakolást, stb. használtok? Mennyire fog hajmosáskor?

5. Bármilyen egyéb tapasztalat, hasznos infó, amit érdemes lenne tudnom? Mindenre kíváncsi vagyok. :)

Tudom, hogy a fodrászommal is beszélnem kell erről, de először olyanok tapasztalatára lennék kíváncsi, akiknek festve van a haja (valamilyen extrém színre). Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2017. okt. 13. 12:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugyan nekem sincs tapasztalatom hajfestés terén, de néhány kérdésedre tudok válaszolni:


Ha sötét barna hajam van, mennyire kellene kiszőkíttetni, hogy fogjon rá tartós színező?

Attól függ, mennyire világos a kívánt szín, de mindenesetre nagyon világosra kell szőkíteni.


Hány alkalom körülbelül?

Ez függ attól, hogy mennyire sötét az a sötétbarna, és mint mondtam, hogy mennyire világos lilát szeretnél.


Mennyire roncsolja a hajat hosszú távon?

Egyénfüggő, van akinek állítása szerint nem, vagy alig roncsolja. Alapvetően nem tesz jót neki, nyilván.


Ti milyen márkájú színezőt használtok?

Youtube-on, blogokon keress teszteket. A kremmania.hu-n is olvasgathatod a véleményeket. Így találhatsz "kiszemelteket".


Milyen gyakran kell újra festeni?

A festék kopásán kívül a hajad növekedésének sebességétől is függ, hiszen a lenövés nagyon látványos és csúnya. Oké, itt nem kell az egészet újrafesteni, csak magát a lenövést, ha a többi rész még nem kopott ki.


Minden alkalommal újra kell szőkíteni?

A lenövést mindig újra kell szőkíteni.


És hiába írtad a végén, én azért továbbra is azt tanácsolom, hogy érdeklődj a fodrászodnál, konkrét márkát is biztos tud ajánlani, meg ő láthatja élőben a hajad, és ő ért hozzá. Egyébként nem tudom, milyen fodrászod van, de lehet, hogy egy extrém szín festéséhez jó lenne felkeresned egy külön erre specializálódott szalont.


Sajnos mint mondtam nekem sincs semmi személyes tapasztalatom, így csak ennyit tudok segíteni.

Remélem jól sikerül majd, és örömödet leled benne! :)

2017. okt. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!