Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tegyük fel, h van egy folyamat...

Tegyük fel, h van egy folyamatosan növekvő többszáz milliós vagyonod, hogyan mérnél hatást a világra?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy ilyen mennyiségű pénzzel, h lehetne leginkább segíteni a világon? Gondolok itt a szegénység, hajléktalanság felszámolására, az állatok, a betegséggel küzdők segítésére. Mi lenne a leghatékonyabb? Építeni egy szállót, ahol segíteni ezeknek az embereknek a társadalomba való reintegrációját? Esetleg alapból munkahelyet teremteni nekik? Hogy lehetne gyorsan kiszűrni, kik azok akiken a legkönnyebb segíteni? Mert nyilván mindenkin kell, csak aki annyira le van csúszva, akár drogos, őt még nehezebb megsegíteni, és ez a korlátozott pénzmennyiség fényében a hatékonyság rovására menne, azt gondolom. Vagy csak adakozni, alapítványon keresztül esetleg, megkeresni a bajbajutottakat és segíteni?

2017. dec. 25. 07:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%
Létrehoznák egy kis települést hajléktalanoknak bevezetném az alap jövedelmet és 1 családnak 1 gyereke lehetne töbnél nem járna az alap jövedelem.És pldaként hoznám fel mindenhol ez egyetlen lehetöség a robotizált gyárak miatt nincs más jövö.A faluban emiatt senki nem éhezne,túlnépesedés semm lenne, lennének gazdagok de nem emberek nyomorábol gazdagodnának.Rengetegen tanulnának olyan dolgokat ami érdekelné ökett és abbol élnének meg igy kivándorlás semm lenne mert azt csinálnának amit szeretnek erős fejlödö közöség lenne ami fügetlen is .
2017. dec. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Fú, az utolsó válasz nagyon tetszett, fura, h ennyire kevés a százalékod. Én is egy alapjövedelemben gondolkozok, egy alap lakhatást, és egy alap étkeztetést mindenkinek biztosítani kéne, azon túl, h ő mit csinál, ameddig nem árt senkinek, az már az ő dolga. Én a "világ fejlődését támogatnám", nasa, tesla stb. dolgokkal nagyon nem értek egyet, az emberi civilizáció csak kárt hozott magára, a körülötte lévő élőlényekre és a földre egyaránt. Ez nekem nem fejlődés. Akik az állatokat segítenék de az embereket, nem, azt oltári baromságnak tartom, bocsi, h így fejeztem ki. Minden embert segíteni kéne, h egy alap megélhetés, és bizonságos élet mindenkinek adva legyen (persze ehhez ki kell szűrni a többi élőlényre ártalmas embert, de nem azzal, h kiírtjuk, hanem azzal, h elzárjuk őket! és persze az alap megélhetés nekik is jár), persze emellett az állatokat is felszabadítanám, örülnék, ha valahogy az emberiség rászokna a növényi értendre, és ahol tudom segíteném őket, és támogatnám a szabadságukat, félreértés ne essék. De az emberek se hibásak azért amit csinálnak! Azt mondod, nem érzel irántuk empátiát. De gondold már végig! Hogy jutott oda az-az ember? Vagy a családi háttér, rosszul alakult az élete, rossz társaságba keveredett, rossz döntéseket hozott stb. - amiről nem tehet, és egyébként lehet egy ""értékes ember"" lehetett volna, egy megfelelő családi hátérrel, oktatással, szociális hálóval, emberekkel körülötte. A másik, h valaki alapból ilyennek születik genetikailag, borzasztó lusta, depresszív, függőségekre hajlamos alkat, vagy akár az erőszakos emberek is vagy azért lesznek erőszakosak, mert annak születnek, vagy ugye azért mert mondjuk verték őket otthon. De ha annak született akkor arról megint nem tehet! Vagyis semmi miatt nem érdemli meg a szenvedést, nem jár neki, nem lehet tétlenül nézni, ahogy bármely érző élőlény, a legkisebb érző állatoktól kezdve, az emberekig bezárólag szenved! Én ezt gondolom. Nem érdekel a sport (pedig sportfan vagyok), a közterületek, vagy az oktatás! Jó dolgok, de nem fontosak. Az egészség a legfontosabb, és arra kéne törekedni, h minden élőlény egészségben, szenvedés nélkül leélhesse az életét! Nem csak annak segítenénk, de első körben annak, aki szenved, de az alapjövedelem jó gondolat és támogatnám! Egyébként aki megél, és egészséges, annak nem tudom mi problémája lehet. Ez a gondolat, h versenyképes fizetések, meg amit az első válaszoló is mondott, h ha dobnék neki pár milliót tudna vele mit kezdeni, na pont nem ezt az utat tartom járhatónak! A jólétet bármeddig lehet fokozni, soha nem lesz elég és soha nem leszel boldog. Ha az első válaszolónak nincsen valami súlyos tartozása, vagy sürgősen fel kell újítani a házat, beteg a rokon stb., akkor nem tudom minek kell neki pár millió, új kocsira, új plazma tv-re? Én abba hiszek, h mindenki éljen meg egy alap szinten, senki ne legyen szegény, legyen jó közbiztonság, szórakozási, kirándulási lehetőségek, tömegsport, legyenek az emberek boldogak, és nyitottak, összetartóak. Legyen élhető az ország, ahol szívesen mozogsz, mész ki a szabadba, bringázni egyet, vagy piknikezni. Nem kellenek nagy, drága dolgok. Csak egy szép, tiszta, élhető ország boldog emberekkel, akik az alap megélhetésüket tudják biztosítani. Én azt mondom, h nem is az a probléma, h 150-200 ezreket keresnek az emberek, már ha a lakhatás meg van oldva, és nem kell lakást bérelniük, mert az egy pénzlehúzás. Én úgy érzem kényelmesen meg lehet ebből élni. A probléma az, h maga az ország élhetetlen, koszos, nem szívesen megy el benne az ember bárhova, nem szívesen él itt. És a legfőbb probléma, h ezt a pénzt 8 órás kimerítő rabszolgamunkákkal tudod elérni. Ha lenne egy emberi, 4-5 órás munkanap, ami alatt lehet még el is tudja egy ügyes ember végezni a munkáját, és azzal kapná ezt a fizetést, és közben tudna a családjával lenni, az szeritnem tök jó lenne. Nem a pénzeknek kell magasabbnak lenni, hanem az életminőségen változtatni. Mert nem normális, h 8 órás gép előtt ülő rabszolgamunkákat végeztetnek, ahhoz képest már tényleg nem sok pénzért, h aztán fél 6ra hazaess, még a gyereknek a sok felesleges háziban, mert az oktatási rendszer is olyan amilyen, segíts, de amúgy rendes, minőségi időt már együtt se tudj tölteni a családoddal, gyors vacsora, majd kezdődik a mókuskerék. Ez nem normális. Több családi, tömegsportot népszerűsítő, játékos, de ugyanakkor olcsó program kéne, nagyobb összetartás a közösségek között!
2018. jan. 26. 17:04
 13/21 A kérdező kommentje:
Ja, és még a 7es válasz tetszett nagyon. És nem szeretnék belemenni, h liberális, nacionalista stb. eszmékbe meg skatulyázásokba, ahol érzem liberális vagyok, ahol úgy érzem konzervatívabb. Nem érdekel, én úgy érzem, és arra törekszem, h emberi, gondolkodó és érző legyek, empatikus és segítőkész. De, hogyha egy élőlény szenved, legyen az állat vagy ember, annak kötelességünk segítőkezet nyújtani, azt gondolom. Nem elemezni, h miért jutott oda, amit egyébként megtettem az előző kommentemben és végül ugyanoda jutottam :). Persze, nyilván van különbség valós szenvedés között, meg "nyikkan kettőt, hogy neki milyen rossz" között, és ez a feladatunk, h ezt észrevegyük és mindenkinek úgy segítsünk, ami az ő és más érdekeit is szolgálja. Ezért nem tartom értelmesnek feleslegesen többmilliós, vagy millióhoz közelítő fizetések kiosztását, vagy, h dobáljunk meg valakit pár millióval mert tudna vele mit kezdeni.
2018. jan. 26. 17:12
 14/21 anonim ***** válasza:
Látom össze vagy zavarodva kérdező, nem baj, csak olvasd el újra amit írtál, mert jelenleg csak az érzelmek, és nem a logika beszél belőled. :)
2018. jan. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A 11-es van jó úton? Ez komoly?

Európa elöregedik, elfogy a munkaképes népesség. Megalapjövedelem a létezésért? Nem elég széles már így is a naplopó réteg?

Afrika és Ázsai népességnövekedését kell csökkenteni Európát növelni. Nézzetek már körül

2018. jan. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Az alap jövedelem az egyetlen megoldás ezzel lenne szabályozva a népeség mindenkinek lenne egy gyereke többnél dolgozni kelene.Europának azért fogy a népesége mert elmenek gazdagab országokba ausztrália,amerika,.Már mindent gyárakban gyártanak ott automatizálás megy végbe vagy tényleg elhized hogy, jővőben lesz valaki az irodákban ha egy program 1000 hatékonyab.Sokan ki nevetik a közmunkásokat pedig ez a jővő vagy alap jövedelem vagy nagyon csúnya háboruk lesznek aminek az egyetlen célja a népeség csökentése.A másik lehetöség Afrika nyomor telep tömegeknek és a fiatalok 60% iskolára semm lesz lehetősége vagy megal maláriában mert nincs 1000 ft tabletára.De most Franciaországban a nutella akcios volt 70%-kall és vereketek pedig az méreg a szervezetnek fogyaztó társadalomnak vége van mert nincs folyamatos növekedés.Senki ne gondolja hogy, kis elit fog uralkodni a világon mert van pénzük aminek a valós értéke nula nem fognak sokáig verekedni méreg miatt semm akár milyen akciós is lesz.
2018. jan. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ez ugye csak paródia 35%-os? Kérlek mondd, hogy most csak parodizálsz. :D Ha nem, akkor elmondom, hogy legalább 5 ponton meg tudnám cáfolni amit írtál (kérésre meg is teszem), és nagyon szomorú, hogy ennyire nem érted a világ működését.
2018. jan. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mond te hogy, kébzeled el a jővőt vagy szerinted folyamatos növekedés örökre meg marad :-/
2018. jan. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Azt a rohadt élet, te aztán tényleg komolyan gondolod, ennyi baromságot összehordani ilyen meggyőződéssel. Mondjuk az írásodból látszik, hogy nem vagy túliskolázott, nyilván az ingyen pénz így fontosabb mint bármi, de akkor is. Ez nagyon vakvágány. Ahogy előttem írták, minden mondatodat meg lehetne cáfolni, és őszintén szólva meg is kellene, de úgyse lehet eloszlatni a ködöt az agyban
2018. jan. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az ingyen pénz csak alapvetö dolgokra lenne elég de gonolom te is azt világot támogatod ami a folyamatos növekedésre épiti a gazdaságát és a hajléktalan a kukábol eszik a gazdag meg 12 luxus házát vásárolja mert ilyen nagy különbség 2 ember között ebben a rendszerben.Az alapjövedelem nem egy lehetöség hanem az egyetlen válaztás ha békében szeretnénk élni a nyomor telepeken meg csak 1 gyerek születne többnél nem járna alapjövedelem.Mert a mostani rendszerben ez forditva van lehet 10 gyereked a sárba és minden támogatást megkapsz.Ami csak mégtöb nyomort telepet eredményez.
2018. jan. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!