Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Öt hónapja folyamatosan...

Öt hónapja folyamatosan növekvő csomó van a nyakam bal oldalán. Nyomásra fájdalmas, lassan a fejem teljes bal oldalára (szem, fül) kisugárzik. Okozhatja az évek óta kezeletlen szuvas fog (maradvány)? A nyelésben nem akadályoz.

Figyelt kérdés
Semmi külső látható-érzékelhető tünete (bőrpír, elszíneződés, hőérzet)nincs, csak a mogyorónyi-diónyi-fél tojásnyi növekedés, illetve az állandósult tompa fájdalom, különösen éjszaka - nagyon nehezen találok olyan pozíciót, hogy el tudjak aludni. Félek, de orvoshoz menni nem merek. A lehetséges diagnózistól még jobban rettegek.

2014. júl. 29. 22:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nézd, innen senki nem fog tudni varázsütésre meggyógyítani. El kell menned az orvoshoz. Ha nem holnap mész, hanem halogatod, akkor is el kell. Végy egy nagy levegőt, és bátran menj el. Ők azért vannak ott, hogy segítsenek, mert nekem úgy tűnik, hogy elég nagy a baj.
2014. júl. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha nem mész dokihoz, tényleg semmi esélyed meggyógyulni. Ha 5 hónapig nem gyógyult meg magától, akkor már nem is fog. Orvos kell.
2014. júl. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Angliában élek. Az itteni orvosok hozzá(nem)értése legendás...
2014. júl. 29. 23:28
 4/16 anonim ***** válasza:

Kifogás.

Ugyanis mehetsz ottani orvoshoz, aki talán meggyógyít. Vagy otthon maradhatsz, és nem gyógyulsz meg. Nekem még így is elég egyértelműnek tűnik a választás.

2014. júl. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sok bajt okozhat egy begyulladt fog. Szívbetegséget, veseleállást is. Ezzel sajnos nem várhatsz tovább, sürgősen el kell menjél orvoshoz!
2014. júl. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Muszáj lenne orvoshoz menjél! A gyulladt fogtól is lehet, de nyirokcsomóban növekvő daganat is lehet, jobb ha ezt tudod!
2014. júl. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Jó, ráveszem magam. A pánik marad, de egyre xarabb ez az egész... De akkor hol kezdjem? Fogdokinál? Onkológusnál? Itt előre be kell jelentkezni mindenhová, kivel kezdjem? :(
2014. júl. 31. 15:24
 8/16 anonim ***** válasza:
Arrafele nincsen háziorvos/általános orvos, aki el tud irányítani a megfelelő kivizsgálásra? Itthon kb. nyaki nyirokcsomó UH-val kezdeném magánúton egy ilyen panasszal. Ilyesmi lehetőség?
2014. júl. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy rettegsz a lehetséges diagnózistól, de azt tud, hogy egyáltalán nem biztos, hogy az olyan rettenetes. Akár daganat is lehetséges (akár!), de simán gyulladás is lehet. Bármi is az, sokkal nagyobb eséllyel gyógyulsz meg hamar, hogyha orvosi segítséget kapsz hozzá. Tudom-tudom, könnyű mondani és megértelek, de muszáj, hogy az ember önuralmat gyakoroljon magán és a teste jelzéseit komolyan vegye a félelmei ellenére. Írj majd, hogy mi volt!
2014. júl. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hosszas a bejelentkezősdi. Ha nem számítasz sürgősségi esetnek, akkor több nap-esetleg egy-két hét után lesz időpontod, ha pedig nem a megfelelő szakdokit választottad (online, te találgatsz), ő ezt közli, esetleg javasol valakit, aztán kezdheted előlről.

A szőr áll fel a hátamon az egésztől.

Csak az NHS (TB-támogatott) jöhet szóba, és nem volt túl jó az indításuk sem: a párommal együtt jelentkeztünk be, rögtön összekeverték az adatbázisukban az adatainkat-értékeinket (nekik egyik furcsa nevű ugyanolyan, mint a másik), aztán mikor szóltunk, hogy nem passzolnak a kinyomtatott iraton a számok az élőben mért értékekkel, a súly, magasság, vérnyomás, anyámtyúkja eredményeket a MR-MRS-alapján próbálták szétválogatni... És ez csak a nyilvántartásba-vétel volt!

Na miért is rettegek az élesben történő folyamattól - túl azon, hogy jót még nem hallottam-olvastam a hozzáértésükről, és túl azon, hogy félek -?

2014. júl. 31. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!