Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokszor hallom a médiában is,...

Sokszor hallom a médiában is, hogy x y igazi legenda, de miért? Bővebben kifejtem.

Figyelt kérdés

Tehát számoma nem érthető, hogy miért használják a még élő emberekre a legenda jelzőt.

Azt meg, hogy ő egy igazi élő legenda...

Na ezt felfogni sem birom.

Vajon az emberek nincsenek tisztában a legenda szó jelentésével?

Vagy én vagyok tudatlan...



2017. dec. 25. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát igen. Kell még olvasni a klasszikusokat, hogy a finom cizellált jelentés-árnyalatokat is megértsd.

Segítségül egy sport cikk:

[link]

Figyelmesen olvasd végig.

Ha még utána sem érted, szólj!

2017. dec. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most miért, a jeti meg Elvis is legenda, pedig élnek :D
2017. dec. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Semmi cizellált jelentés-árnyalatokat nem kell megértenem. Tisztában vagyok szavaid jelentésével, de nem értem miről beszélsz.

A cikket végig olvadtam, de a teniszező hölgy legenda lesz, ha meghal. Beszélhetünk szuper teljesítményről, de legendáról hogyan? Egy élő személy hogyan lesz legenda.

Tudtommal a szó mást jelent.

Konkrét dolgot irj légyszíves, hogy miért legenda egy élő személy, vagy magyarázd el a szó jelentését, hogy megértsem.

Ez a link és az elő mondatod igen kevés,ettől nem lesz legenda senki élő.

2017. dec. 25. 22:19
 4/6 A kérdező kommentje:

Elvis elméletben halott.


A jeti meg mende monda, szájról szàjra terjed.

De lehet igaz, azt nem àllitom, hogy nem.

2017. dec. 25. 22:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Elvis nem halt meg, csak hazament :D

Amúgy szerintem azt szokás már életében legendásnak tekinteni, akinek a teljesítménye hihetetlennek tűnne, ha nem látnánk mégis a saját szemünkkel. Aki történelmet ír, vagy teljesen új korszakot nyit a saját szakmájában, az szerintem megérdemli ezt a megnevezést. Tény, hogy rengeteg úttörőnek csak jóval halála után ismerik fel a jelentőségét, de van, akinél már életében nyilvánvaló, hogy mit vitt véghez.

A másik, kevésbé pozitív értelmezése lehet még az élő legendaságnak, ha egy közismert személyről annyi mendemonda és spekuláció kering, hogy talán a legközelebbi bizalmasait kivéve senki nem tudja eldönteni, hogy mi igaz és mi kitaláció velük kapcsolatban. Sőt, az ilyen, életükben piedesztára emelt emberek gyakran annyira belevesznek saját felvett szerepükbe, hogy végül már ők sem tudják, hol ér véget a póz, és hol kezdődek ők.

2017. dec. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért ne használhatnák élő emberre? Egyszerűen vannak akik már életük során akkora életművet raktak le, amivel kiérdemlik ezt a jelzőt.
2017. dec. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!