Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Magyarországi magyaroknak...

A Magyarországi magyaroknak mi a véleménye a Szlovákiában elo magyarokról? Szerintetek sem vagyunk igazi magyarok csak azért, mert nem élunk Magyarországon?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, 30 km-re lakom a magyar határtól Szlovákiában. Magyar a családom, magyar gimnáziumba járok, az anyanyelvem magyar/szlovák. Gyakran járunk Magyarországra is, ennek ellenére nagyon sokszor volt olyan, hogy lenéztek, meg nem értették az emberek, hogy ˇegy szlovákˇ honnan tud magyarul beszélni, meg hogy így meg úgy utálnak... nem értem. valaki megtudna mondani, hogy mindkét fél résszérol (ismerek szlovákokat, akik pedig a magyarokat nem szeretik) mire fel ez az utálat? és hogy a nem Magyarországon elo magyarokat miért nézik le és mondják, hogy mi nem vagyunk igazi magyarok?
2017. dec. 24. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Én ezt leszarom, nem vagyok sem jobbos, sem balos, semmi ilyen politikai agymosás nem fog rajtam. Ha emberként nyilvánulsz meg az irányomba, akkor tisztelni foglak. Nem nemzetiség kérdése ez.
2017. dec. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Az emberi butaság folyamatosan újjászületik. A magyar nacionalizmus egy zagyva érvrendszer, amit sajnos a magyarországi oktatás csak támogat, de a félműveltség velejárója és torz énképet takar.
2017. dec. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%

Csak a tanulatlanok szlovákozzák le a felvidékit, románozzák az erdélyit, szerbezik a délvidékit/vajdaságit, vagy ukránozzák a kárpátaljait.

Ne figyelj az ilyenekre, biztosan kimaradt nekik a töri óra, vagy csak könnyen befolyásolhatóak médián keresztül.

Eszembe sem jutna téged leszlovákozni. Ugyanolyan magyar vagy mint én, ugyanolyan jogaid vannak, ugyanannyit érsz. Sőt, a külföldön született magyarokat még jobban is tisztelem, amiért megtartották a közös nyelvünket és kultúránkat :)

Szóval köszi neked is ezért, és ne foglalkozz a tudatlanokkal.

2017. dec. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépen koszonom mindenkinek :)
2017. dec. 24. 18:34
 5/13 anonim ***** válasza:
Prolik mindenhol vannak. Nem a lakhely szabja meg a nemzetiséged. Ehhez a nyelvi/kulturális közösséghez tartozol, magyar az identitásod: Magyar vagy
2017. dec. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Leszarom hogy ki honnan jött, hol lakik vagy mi az állampolgársága.

Ha normális ember akkor én is az vagyok, ha egy bunkó proli akkor én sem leszek normális vele tökmindegy hogy magyar, szlovák, japán, kínai...

2017. dec. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak az idősebbek körében van ilyen, főleg a tanulatlanok között. Nekem pl. középsuliban volt egy Szlovákiában élő osztálytársam és koliban lakott Bp-n és itt is tanult. Sose panaszkodott, hogy bárki is emiatt csúfolná, pedig mindenki tudta, meg vezetékneve is szlovák volt. fiatalok már nem eszerint választanak barátokat vagy ellenségeket
2017. dec. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem becsülendő, hogyha valaki másik országban él és a helyi nyelv mellett beszél magyarul is.

Amúgy meg nem szoktam általánosítani. Pont ugyanúgy lehet bármilyen egy szlovákiai magyar, mint egy magyarországi.

2017. dec. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszon szépen mindenkinek :) :)
2017. dec. 25. 21:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne figyelj az ilyen emberekre,egy normális ember nem e szerint választ magának barátot.Egyébként mi a város/falu neve ahol élsz?😊
2017. dec. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!