Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen rejtett költségekre...

Milyen rejtett költségekre nem számít egy fiatal külön költözéskor?

Figyelt kérdés

Még nem aktuális a dolog, mert csak most végzek a gimiben. Egyetemen pedig a szüleim támogatni fognak. Viszont egyetem után külön szeretnék költözni. A lakásfenntartást kb. 100ezer forintra saccolom (internettel, közös költséggel). Az étkezés kb. 50ezer.


Milyen más költségei vannak még az egyedül élésnek? Pl bútorok stb.


2017. dec. 27. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
WC papírt sose felejtsd el :)
2017. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
műanyag légycsapó pl.
2017. dec. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5 éve 30.000 Ft volt az albérlet, most 80.000 nálunk (megyei jogú város). Honnan tudnánk, hohy mennyi kesz a kiadásod 5 év múlva?
2017. dec. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

lakasfenntartas 1ooe forint? alberletre gondolsz?

az arak emelkednek, csokkenesre semmiben nem volt pelda, gondolom az alberleti dij is emelkedik

5 ev mulva nem lesz 60-80e forint egy garzon berleti dija


a kerdesre valaszolva en koltoztem es olyan kiadasaim lettek amikre nem is gondoltam

pl. egy csomo takarito eszkozt kell venni, ha akarod ha nem

felmoso, felmosofej, vodor, sepru, porszivo

en 3x vettem olcso felmosot, 1-1 honap utan ment is a kukaba

aztan most beruhaztam egy jo minosegure ami kb. mindennel egyutt volt 15e forint



haztartasi gepek es fozesi felszereles nem szokott lenni alberletben, legalabbis jo minosegu biztosan nem

pl. kavefozo, vizforralo, mikro, palacsintasuto, wok, tanyer-pohar keszlet stb.

2017. dec. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van saját lakásod? Mert ha nem, csak az albérlet 100 ezer(ha szerencséd van) rezsi közös költség még legalább 50 ezer. Étkezés függ hogy milyen igényeid vannak, én kis étkű lányként, otthon főzéssel kihozom 40ből, de bátyám átlag étkű férfiként 60 alatt sosem ússza meg.

tisztálkodó és tisztítószerek: átlag havi 4-5 ezer

bkv bérlet:9 ezer

szórakozás: kb 20 ezer

ruházkodás: szintén igényszint szerint


Én mindenre olyan 260 ezer körül szoktam költeni.

2017. dec. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

víz, villany, gáz számla, közösköltség, internet díj, meg hogy a hűtő állandóan kiürül, meg az a fránya mosógép se önálló.

Figyu:

- elköltözöl.

- első nap felderíted, hol milyen boltok vannak a közelben.

A következő 2 hét alatt szépen minden ki fog derülni, mit felejtettél le a listáról.

2017. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk bútorok, nagygépek.... meg aztán minden apró szarság, mint pl a egy sajtreszelő, aminek hiányára akkor jössz rá, mikor épp a spagettire reszelnéd a sajtot.


Lakhatás: ha netán megdobnak egy saját lakással akkor 60-70ből ki kell jönnöd urasan (rezsi, net, biztosítás stb)

ha albérlet, akkor olyan havi 100-180 ezer Ft (nem hiába vannak lakótársak).


Kaja: 50-60 ezer Ft, ez napi 2000 Fr, ami ha egy mekis menüt nézel nem sok, viszont ha magadra főzöl, akkor ki lehet belőle jönni.


Tisztálkodás: havi 5 ezer Kb


háztratási nagygépek: ha csak nincs az albérletben vagy nem dobnak meg a szüleid vele: egy mosógép 70 ezer, hűtő egy 100as, mikro 20 ezer körül, porszívó, vasaló stb ezis vagy 50 ezer, és akkor ezek még nem is a csúcsgépek


bútorok: menj egy kört a Mömaxban vagy Ikea vagy bármi hasonló üzletben, mi a Jyskben vettünk gardrób szekrényt 70 ezer, egy ágykeret matraccal 150 körül, kanapék olyan 100as körül indulnak a gagyibbak


Apróságok: konyhafelszerelés, edényektől a kiskanálig olyan 80-100 ezer, ebben benne van az alap élelmiszer csomag is


Szóval csak itt röpködnek a százezrek. A őpárommal mi egyetem alatt koleszosok voltunk, magunkra főztünk lett egy csomó edényünk, meg ami kell így szép lassan. Kisgépeket kaptunk a szüleinktől, a mosógépre már magunk spóroltunk.

Szerencsére bútorozott volt az albi ahol vagyunk, hűtő, tűzhely volt, ágyat mi vetünk, szekrényt mi vettünk a nappali bútor adott volt.


Minden nagyon drága, ha a nulláról akarsz indulni, akkor már most kezdj el spórolni, diákmunkázni.

2017. dec. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mivel csak lakásfenntartásról és kajáról írtál, ezért:


- egészségügyi dolgok (gyógyszer, gyógykezelés - pl. fogászat)

- tisztítószer, takarítószer

- alapvetően hogy sok kicsi költés nagyon sokat levon a tárcából (ó, csak egy kávét iszom meg naponta a büfében, ó, csak 1000 Ft volt ez a felső... meg az előző 8, amit szintén a hónapban vettem...)

- közlekedés

- telefonszámla

- ha a lakásban probléma lesz (elromlik a mosógép, a hűtő, csőtörés stb.)

- edények, bútorok beszerzése első hónapokban

- ajándékok ünnepekkor

2017. dec. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na igen az egészségügy nem olcsó, ha fogat akarsz tömetni és nem az SZTK-s henteshez mennél 15-20 ezer Ft....
2017. dec. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem ideje felnőni a feladathoz... 😅
2017. dec. 28. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!