Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te hogy jöttél rá mi szeretnél...

Te hogy jöttél rá mi szeretnél lenni?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok abban hogy milyen szakma lenne nekem való. Az meg még pláne rásegít h szinte minden pályaorientációs teszt a legmatekosabb szakmákat adja ki mikor én matematikából harmatgyenge vagyok és nem valószínű hogy egy pénzügy-számvitel szak nekem való lenne xD

Nyilván nem azt kérem hogy mondjátok meg helyettem mi legyek inkább arra lennék kíváncsi ki hogy jött rá mi szeretne lenni.

Vaagy lenne értelme elmennem egy pályaválasztási tanácsadásra? Ha valaki volt tanácsadáson "okosabban" távozott, mármint kapott valami használható infót?

16/L



2017. dec. 28. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Eloszor keresd meg, sorold fel, mik azok amiket szeretsz csinalni, legyen az barmi, de gyerekkorodban is miket mikkel jatszottal


Utana ird ossze miket probaltal ki, akar sport, hegyi kirandulas, amik elmenyeket hagytak benned


Es mik azok amikben sikereket ertel el es buszke vagy rá, legyen az a legaprobb dolog


Ekkor korvonalazodni fog a szemelyiseged, ontudatod, beallitottsagod


Majd fogalmazd meg milyen munkahely lenne jo pl termeszetbeni, vagy irodai, csoportos vagy inkabb zart közegű, minden reszletet



Javaslom a vonzas torvenyet, foleg a celt kell nezni, az odavezeto ut magatol fog jonni. A celod legyen nagyon reszletes.

2017. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Erre rengeteg idot kell szanni szerintem. Jo hogy te idoben elkezted. Par tanacs, nem feltetlenul kell egyetemben gondolkodni, ne olyan szakmat valassz amire nem vagy alkalmas, olyat valassz amit szivesen csinalnal legyen ez megbecsult kevesbe megbecsult vagy esetleg lenezett szak, ne nezd hogy mennyit kereshetsz vele (nyilvan az alapveto anyagiakat valamibol elo kell szedni, de ha kolto vagy barmi human szakos akarsz lenni akkor ne tartson vissza a penz kerdes) nezd meg mindig h mit fogsz tanulni az egyetemen fosulin okjn es lehetoleg legyen minnel pontosabb keped hogy mit fogsz csinalni.


Az hogy hogyan talald meg a neked illo szakmat szerintem az hatarozza meg hogy mit szeretnel csinalni, es altalaban azt szeretjuk ami jol megy nekunk. Szoval tedd fel a kerdest hogy miben vagy jo es abban a teruletben gondolkodj.

2017. dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Nézd végig, hogy mit szeretsz és az alapján dönts. Esetleg nézd az álláshirdetéseket,hátha megtetszik valamelyik.


Én olyat tanultam ami nem érdekelt, aztán az első munkahelyem szörnyű volt. Az álláshírdetéseket néztem folyton, aztán szembejött velem egy olyan ami tényleg érdekelt.

2017. dec. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Én kiskoromban szerettem bütykölni, rájönni a dolgok működésére, meg ha fater vagy nagyapám valamit szerelt/barkácsolt mindig figyeltem, segítettem nekik. Az autók is kiskorom óta érdekeltek, mindegyikben találtam valami érdekes részletet.

Autós területen tanultam tovább, Autotechnikus lettem. Ebből is élek, szeretem a szakmám.


Egy lánynak nehezebb dolga van, pályaválasztás területén. Mit szeretsz csinálni, mi az ami foglalkoztat? Na meg gondolj bele hogy mi az, amivel évtizedekig tudnál foglalkozni...

2017. dec. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fizikából is gyenge vagy? mehetnél gépészmérnöknek, külföldön hülyére keresik magukat. Bár én nem hiszek abban, hogy valaki gyenge lenne matekból, vagy bármilyen tárgyból is.
2017. dec. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!