Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire gáz ha valaki nem...

Mennyire gáz ha valaki nem dolgozik, hanem iszik?

Figyelt kérdés
Ismerek egy srácot akinek az a szórakozása hogy minden hétvégén lent iszogat haverjaival. Csak hébe-hóba dolgozik, még ilyen minuszokban is képes a társaságával lent iszogatni meg cigizni.Ezentúl egy csomó nála idősebb embert (40-50 éveseket) is látok a boltok előtt inni egésznap, szóval ők sem dolgoznak. Miért van iylen sok ebből az életvitelű emberből magyarországon? A kis felesek, 120-150 Ft-os sörök meg a boros kóla, kannásbor, de ezt egésznap. Nem is vágynak többre? És most itt nem a hajléktalanokra gondolok! Miért nem próbálnak meg változtatni? Főleg a fiatal srác akiről beszélek?

2017. dec. 30. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Mert sok emberben nincs meg az a vágyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy hogy többre vigye, vagy legalábbis nem hajlandó tenni érte. Szegényes életszemlélet, lustaság stb...Én is megfigyeltem és nem értem őket. Örülök neki, hogy én nem ilyen vagyyyyyyyyyyyyyyyyyyok és ennyivel le is tudom a témát.

Bocs a sok yyyyyyyyyyyyyy miatt, nemrég véletlenül belehokiztam a billentyyyyyyyűzetbe és azóta az yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy néha beragad.

2017. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Nem írogat itt Strohmann néven?
2017. dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Nincs jövőképe, esetleg ilyen közegben nőtt fel. Egy ilyennek az a boldogság ha nyitva a bolt, és van abból amit szeret.

Fiatalabb koromban 16-18 évesen én is ismertem olyat aki mindig aludt valakinél, volt pénze amire kellett de még nem dolgozott.

Dolgozok is ilyennel, akinek első az egy sör, két feles és csak azután indul a buszához.


Én sem lettem egy veszettül tanult felnőtt, de jó szakmát sikerült megcsípni, amire szerencsére emberhiány miatt van kereslet, ember meg nincs, így 1 évben 3x is váltogathatnék munkahelyet az országban magasabbnál magasabb fizetésért.


De mivel nem vagyok önálló annyira, és ezt vállalom is, így maradok a kettő közti összegért, itthon a családdal, beosztom amire akarom a pénzt, jelentős összeget rakok el, szóval én tudom miért nem érdemes lecsúszni, pedig velem is elszaladhatna a ló, de rövid távon buli ez csak.

Amikor ott van hogy szülők megöregszenek, anyagi háttered nem lesz, egy jogosítványt nem csináltál életedben, akkor fogod magad egy nullának érezni, és ezért még jobban lezüllessz.

2017. dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Ez nem gáz,hanem menö!
2017. dec. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Aki megteheti :)
2017. dec. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom. Nekem az önértékelésemmel egy ilyen életmód nem férne össze. De ez olyan tevékenység ami magát bünteti. Nekünk nem dolgunk vagy érdekünk még külön büntetni vagy lejáratni őket.

Amíg beléd nem kötnek, és nem a te pénzedet isszák el addig nem értem miért zavar.

2017. dec. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Irigység. Én sem dolgozok a klasszikus értelemben, kapom is érte sokszor, de ez most olyan dolog, hogy nem vaguynk egyformak.
2017. dec. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Hát ha az ivásra van pénze, akkor csak dolgozik. Nem olcsó a pia.
2017. dec. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

Rossz ingerszegény környezetben él, nincs jó minta, nincs semmi példa előtte ami ösztönözné, vágyat keltene benne egy (általunk vélt) jobb életre. Nincs hite hogy elérje az esetleges vágyott célt, mert messze áll tőle, nincs ami motiválná, plusz a tetejébe még nem is az a szorgalmas típus.

Szerintem (!) alapvetően mindenki a szeretetet keresi az életben. Lehet ez a fiú egy ilyen társaságban kapja meg azt a figyelmet amit esetleg iskolában otthon nem kap meg. Ez a kevés inger egy szeretetre éhes ember esetében elég lehet, ha az előzőeket is figyelembe vesszük..


Én ilyenekre tudok gondolni...

2018. jan. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!