Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valakit a munkahelyén nem...

Ha valakit a munkahelyén nem dicsérnek, hanem leszidják, hogy mennyire rosszul dolgozik, akkor meg akarnak tőle szabadulni?

Figyelt kérdés

Pedig amúgy jól dolgozik és nem reális a leszidás.


Létezik, hogy valakit így akarnak motiválni, hogy többet dolgozzon vagy ez egyértelműen arról szól, hogy el lehet menni?


Van olyan ember akit így jobb teljesítményre lehet bírni??


2016. aug. 4. 07:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az ilyen az soha nem véletlen, jó vége sosincs . Hinni a templomba kell . Valakit akit utálnak még ha mást is mondanak azzal szoktak ilyet csinálni .
2016. aug. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"an olyan ember akit így jobb teljesítményre lehet bírni??"


Nem lehet jobb teljesítményre bírni, egész egyszerűen arról van szó, hogy kihasználják az ember kényszerhelyzetét ! Teljesíteni már azért teljesít valaki flottul egy idő után mert rutinja lesz és tudja mi a dolga és végzi . Nincs ebben semmi ösztönző ha még jól pcsán is rugdosnak .

2016. aug. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

A motivációnak sok módja van, a durva leszidás nem tartozik bele. A legrosszabb vezetők szokása durva, hangos, sok esetben trágár eszközöket alkalmazni (kis hazánkban különösképp), de csak azért, mert másra általában nem képesek. Jellemzően az ilyeneknek nincs emberismeretük, ergo alkalmatlanok az irányításra.


Persze van olyan, hogy valaki valóban lusta, trehány, és kihúzza magát a munka alól, de az ilyen embert még a munkaviszonya kezdetén kell a megfelelő irányba terelni. Mindenki alkalmas a tisztességes munkavégzésre, a felettes vezető feladata a helyes munkamódszer és a legjobb motiváció megkeresése. Az ordenáré stílus általában a szakmailag gyenge, verbális kommunikációban sem jeleskedő középvezetők jellemzője. Persze ezzel általában tisztában van az is, aki a posztra kinevezte, de egy ilyen középvezető megteszi azt a szívességet, hogy leveszi az közutálat terhét a felettesei válláról.

2016. aug. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi.


2, "kihasználják az ember kényszerhelyzetét"

én egyáltalán nem vagyok kényszerhelyzetben, és ezt nem is titkoltam.

ez pedig valószínűleg roppant bosszantó lehet.


Számomra akkor is olyan hihetetlen, hogy valaki ilyen "magas" pozícióban nincs tisztában mit hogyan irányítson, illetve csak azt tudom elképzelni, hogy nagyon is tisztában van, de mégis szándékosan ellene tesz. Ezt meg azért nem értem, mert ezzel csak magának termel plusz munkát és veszteséget. Ezen a ponton pedig elgondolkodom, hogy vajon valóban szándékosan teszi valami miatt, vagy tényleg ennyire szakmaiatlan.

2016. aug. 4. 09:39
 5/16 anonim ***** válasza:
Képtelen visszafogni az érzéseit, hangulatingadozásait. Annyira gyenge, hogy nem is akarja.
2016. aug. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy ki és milyen stílusban teszi. Én sem kapok mindig dicséretet, de a jelenlegi munkahelyemen a kritikák építő jellegűek, szóval nem az van, hogy leszedik a fejemet, hanem felhívják a figyelmemet rá, hogy mire kellene jobban odafigyelnem, illetve ha elakadok, akkor kérjek segítséget, illetve előfordul, hogy valami sürgős lenne, de elakadunk a teendőkkel, és aki a partnerrel kapcsolatban áll, neki ütik a fejét, és ő meg feszült, ebből nehéz jól kijönni, ugyanakkor érthető, hogy olyankor más az ember hozzáállása a kollégáihoz, és valahogy közösen el kell simítani a problémát. Tudom, vannak rosszabb helyek is, meg olyan kollégák, akik állandóan fúrnak, nem most kezdtem, mindenfélét tapasztaltam már, de most jó helyen vagyok.
2016. aug. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hát az én esetemben nem úgy volt, hogy építő jellegű, pedig még kértem is, hogy oké, nem vagyok jó, legyenek kedvesek elmondani hogyan legyek jobb.

Azzal nincs bajom ha kritizálnak, mert én is tanulhatok belőle, de ha nem adnak semmilyen támogatást, csak várják az eredményt, az gáz.

2016. aug. 4. 13:42
 8/16 anonim ***** válasza:
Sokminden függ a stílustól is. Bár persze nekem volt már higgadtan fenyegetőző főnököm is. Lényeg, hogy ha csak egyszer is a munkaszerződésedet említi (Pl.: "Már megint nem jól csináltad meg ezt a munkát! Hmm, meddig is tart a szerződésed?"), akkor ott már kezdheted ásni a munkaviszonyod sírját, nem érdemes áltatni magadat, meg fog válni tőled, ahogy lejár, érdemes rögtön elkezdeni keresgélni más munkát. A tapasztalat beszél belőlem.
2016. aug. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen utolsó, ezt elhiszem.

Nekem azzal jött, hogy mi van a szerződésemben, én meg pontosítottam. Utána rögtön ki is jelentettem, hogy ok, akkor ne raboljuk tovább egymás idejét, mert láttam, hogy totál másképp látja és értelmezi a dolgokat, mire még vagy 1,5 órát dumált.

Na ez az amit nem értek. Kihozza belőlem, hogy mondjam ki, hogy fel akarok mondani és aztán még elpazarol rám a napjából 1,5-2 órát!

2016. aug. 4. 21:52
 10/16 A kérdező kommentje:

Ja a stílus. Az olyan, hogy ő az úr és mindenki más az alattvalója kell, hogy legyen. Ez a fő főnök.

Egyel alatta kiköpött ugyanez, nőben.

Katonai stílus, komolyan mondom. Nem ritkán trágár szavakkal is, ami egyébként nem zavar, mert attól még nem szépül meg a tartalom ha szép szavakkal közlik.

2016. aug. 4. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!