Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről a...

Ti mit gondoltok erről a filmkészítésben?

Figyelt kérdés

Erre a "full korrektség"-re gondolok, ami egyre jobban látható a filmekben.

Alap elvárás, hogy minden filmben legyen egy fekete vagy ázsiai szereplő (különben rasszista vagy), egy meleg (különben homofób vagy) és még lehetne sorolni.

A színészekkel nincs bajom, mert tehetség terén ott vannak, de mondjuk egy történelmi filmben fontos a hitelesség, és furán mutat, ha mondjuk egy koncentrációs táborban fekete őrt raknak be. Vagy mondjuk az új Szépség és a Szörnyeteg-ben is több fekete statiszta volt, de abban a korban és helyszínen ez nem volt létező dolog. Ez nem von le a film értékeiből, de nem túl hiteles.

A másik, hogyha egy filmben van két azonos nemű karakter és egyiknek sincs szerelme, akkor emberek képesek petíciókat indítani, hogy a következő részben hozzák őket össze, hiszen vannak melegek, hadd lássák a vásznon is őket. Az új Star Wars filmekkel is ez a helyzet, ahol Finn-t és Poe-t szeretnék látni ahogy összejönnek. Vagy másik petíció, többen követelik a Disney-től, hogy ismerjék el, hogy Elsa karaktere leszbikus (erre olyan "érveket" hoztak fel, hogy nem vonzódik egy férfi karakterhez se, és nagyon zárkózott)

Ezt a jelenséget azzal indokolják, hogy minden néző azonulhasson legalább egy karakterrel. Szerintem viszont ez butaság, hogy csak akkor tudsz azonosulni valakivel ha ugyanolyan színű a bőre és/vagy a szexualitása. Fiatal lány létemre tudok azonosulni felnőtt, fiú, fekete stb szereplőkkel holott egyik se vagyok. Nem azért kéne együttérezni vagy szimpatizálni valakivel, mert ugyanahhoz a nemhez vonzódunk vagy hasonló. Ez is adhatja persze egy film témáját, de ha nem erről szól, akkor tényleg csak a jobb marketing miatt rakják bele.

A kérdésemmel nem szándékozok megbántani senkit, egyszerűen érdekel mások véleménye a témáról.


2018. jan. 1. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Unalmas. A megélhetési aktivisták / feministák találmánya. A pigmeus / eszkimó karaktereket hiányoltam a SW-ból. A néger-kínai páros már tényleg NAGYON erőltetett.
2018. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Clay Morrow ***** válasza:
80%
Teljes mértékben egyetértek veled. Ha egyszer a történetben eredetileg fehér a karakter, akkor semmi értelme fekete vagy ázsiai színészt alkalmazni. Nagy baromság lett ez az utóbbi években. Én akkor "buktam" ki nagyon, amikor Heimdall-t egy néger játszotta. Ugye ezek a karakterek a viking mitológiából vannak kölcsönözve, kötve hiszem, hogy északon léteztek fekete bőrű vikingek, röhej.
2018. jan. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, Heimdall nálam is fájdalmas pont. Magával a színésszel, nincs bajom. De nevetségesen hiteltelen.

Vagy amikor könyv, képregény (itt még látod is, hogy hogy néz ki a karakter) adaptációknál a fehér, vöröshajú szereplőt egy fekete játsza el.

2018. jan. 1. 18:42
 4/12 TR75 ***** válasza:

A politikai korrekciót alkalmazó filmeknél a cél a bevétel minél nagyobb növelése. Tehát minél szélesebb közönséghez érjen el, emiatt lehetőleg minél kevésbé legyen bonyolult, minél színesebb legyen a szereplőgárda, minél könnyebben lehessen befogadni, minél könnyebb legyen valakivel azonosulni a szereplők közül (esetleg pont a szereplők számának növelésével és színesítésével).

Például Kuszanagi őrnagy a Ghost In The Shellben japán. Tök mindegy, hogy ki mit mond, a neve japán (még ha nem is feltétlenül Japán a helyszín). A szereplők japánok. Fehér szemmel "minden japán egyforma", nincs női japán húzónév, tehát világos volt, hogy a filmben a japán főszereplő koncepciója kuka (de azért Kitano Takesi maradhat, mert ismert név, karakteres, bemennek rá a moziba a férfiak). A húzónév Scarlettel kipipálva, fehér is, a férfiaknak tetszik, a nők irigyek, szóval a közönség felnőtt része már megvéve (aztán persze az erőszak minimalizálva, a történet kiherélve, ami miatt a nők ismét kipipálva, és a fiatalabb korosztály is bevonzva).

Na, azt hiszem, elkanyarodtam.

Szóval a PC lényege, hogy "optimalizálják" a nézőszámot (ami egyben a maximalizálást is jelenti).

2018. jan. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én azon akadtam ki, hogy a körben néger játszotta a pasast.
2018. jan. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A Jégvarázsost leszámítva én is egyet értek veled. Én örülnék, ha Elsa leszbikus lenne, végül is ez egy rajzfilm, amiben a főszereplő varázsolni tud és életre kelt egy hóembert...Azért nem mondod komolyan, hogy épp ebben a mesében keresed a hitelességet és emiatt nem lehet benne homoszexuális karakter? :D Én örülnék egy kis változatosságnak, végre talán lesz egy Disney film, ami nem azzal végződik, hogy a hercegnő legyőzte a gonosz, összejött a herceggel és boldogan éltek, amíg meg nem haltak. 20L
2018. jan. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Attól, hogy nem jön össze egy herceggel miért lenne az a logikus következtetés, hogy leszbikus?

Pl. Merida se jött össze egy herceggel sem.

2018. jan. 1. 22:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, tud rontani a filmek hitelességén ez a "korrektség" mánia. Az meg röhejes, hogy petícióval akarják kikövetelni, hogy hogyan alakuljon egy történet.
2018. jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utóbbi években...20év is mondható, lesz@rom a filmes világot, mert értéktelen-tehetségtelen színészek, pocsék forgatókönyvek s végül alkotások sokasága lett.Időnként kijött valami nem rossz mondhatni, de gyér s gyérebb mára.


Ez a petíció...na, ne máár:DDD Megszűntek a brazil fosságok s azért törnek a mozifilmekre:DDD...látszik.


Nem is lepődöm meg, hogy a retrónak mondható filmek meglátásom szerint újra kezdik élni fénykorukat mindenkinél.

2018. jan. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én attól tartok, hogy emiatt a túlkompenzálás miatt már olyan filmek fognak készülni, hogy a nővé operáltatott fekete férfi beleszeret a férfivé operáltatott zsidó, ázsiai nőbe, akik örökbe fogadnak egy szíriai menekült kisfiút, akinek nincs lába, mert a polgárháborúban lerobbantották neki.
2018. jan. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!