Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy néha két mankóval megyek el otthonról és így használom a tömegközlekedést a több ülőhely-lehetőség reményében, úgy, hogy nincsen semmi bajom?

Figyelt kérdés

Otthon van egy pár mankó, és már egy néhányszor csináltam ilyet buszon, metrón, villamoson, héven, vonaton... A helylehetőség miatt is, és mert így egy kicsit "izgalmasak" ezek az utak. :D

16/F


2017. dec. 27. 23:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Hát ezt most kommentáljam? Mondjuk szerintem csak trollkodsz, na nem mintha még bármin meglepődnék.
2017. dec. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Amúgy most olvastam a Biff evangéliumát, nem tudom, volt-e ilyen valójában, de írnak egy városról, ahol csak a nyomorékok koldulhattak, ha pedig egy egészséges embert ilyesmin kaptak, a "céh" levágta valamilyét, ami után jogot nyert a tagsághoz :D
2017. dec. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fárasztóbb egész nap két mankót cipelni, mint pár percet állni egy tömegközlekedési eszközön, de te tudod. :)
2017. dec. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Te dolgod, de kíváncsi lennék, hányszor adják át neked a helyet. Sokan ülnek és letojják, hogy törött lábú, várandós stb. utas ácsorog mellettük.
2017. dec. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Szívből remélem, hogy csak trollkodsz. Mert ha nem, akkor nagyon-nagyon beteg vagy.
2017. dec. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap egész nap állva dolgoztam, estére megfájdult a talpam, a buszon hazafelé már leültem, de azért még elém tolakodtak. Nem lehet tudni, ki miért ül, csak mert nem mankóval jár, lehet más baja is. Különben is, ha nincs baja valakinek akkor is ülhet. Megveszem a méregdrága bérletet, nem tudok róla, hogy külön kellene ülőhelyért is felárat fizetni, ha fáradt vagyok, fáj valamim, nem bírok állni, nehéz cuccot cipelek, szédülök, nem engednek oda a kapaszkodóhoz, vagy éppen bőven van ülőhely, akkor leülök és kész.
2017. dec. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Metionin ***** válasza:

Szíved joga, bár ennyiért én nem cipelnék egy pár mankót. A helyedben csinálnék egy dokumentumvideót is, kontrollnak egy mankó nélküli utadról és aztán kielemezni hogy mi a különbség ha mankókkal mész.

Amúgy korántsem biztos hogy lesz helyed, alólam a villamoson úgy kirúgta a mankót a néni hogy csak na és rohant leülni. 2 hétig mankóztam, mindennap tömegközlekedtem és összesen 4 esetben adták át a helyet vagy engedtek leülni.

2017. dec. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ősszel összeszedtem egy ízületi gyulladást, de olyan szinten, hogy azzal a kezemmel kapaszkodni sem tudtam, és kb. semmi táskát nem tudtam vele megtartani. Több, mint egy hónapba telt, mire teljesen megszűnt. Be is fásliztam, mikor annyira fájt, hogy egy kis mozdulat is szenvedés volt, szóval fél kézzel dolgoztam. Amikor BKV-n utaztam, egy kendővel fel is kötöttem, hogy lehetőleg minél kevesebbet tudjon elmozdulni. Akinek volt már ilyen, és nem egy enyhébb lefutású, az tudja, hogy mivel jár. Nem vártam el, hogy átadják a helyet, de voltak, akik még így is arrébb löktek. Szóval még indokolt esetekre sem figyelnek oda. Mellesleg az idősebbek sokszor rosszabb közlekedők, mint a fiatalok, pedig a fiatalokat szidják többször. A szomszéd kerületben szokott lenni olcsó vásár szombatonként, ebben a hónapban sikerült eljutnom egy ilyenre, természetesen az ilyen helyeken tömeg van, de nem is meglepő, nem minden termék pocsék, amit hoznak, az áraik jók, ráadásul akad olyan is, amit máshol nem is találok. A lényeg, hogy volt ott két idősebb nő, akivel úgy alakult, hogy eltársalogtam egy kicsit. Meglepett, mert soha időstől ilyet még nem hallottam, de ők maguk mondták ki, hogy mennyire bosszantóan tudnak idősek viselkedni ilyen tömegvásárokon meg közlekedés közben is, és hogy az olyanok miatt a normálisabbakat is rosszul ítélik meg.
2017. dec. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8: Hát ja, volt már, hogy buszról leszállva majdnem hátrafordultam a mögöttem lévő nénihez elmagyarázni, hogy bár értékelem a segítő szándékát, attól, hogy engem tol, előttem még nem haladnak gyorsabban :D

Másik eset, bár ez méginkább poén kategória: kora reggel állunk gyakorlati hely előtt osztálytársammal, szemben a gyalogátkelő, lámpával. Egyszer csak három-négy nyugdíjas nagy magabiztosan elidul a piroson át (nyilván nem jött semmi, nulla forgalom volt). Nagyon halkan azért odasúgtam az osztálytársamnak, hogy "Ezek a mai idősek... Bezzeg az én időmben!" :D

2017. dec. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket én "öngyilkosjelölteknek" hívom. :-) Bár az én környékemen sokszor a zebráig lusták elmenni pár métert.
2017. dec. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!