Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Eltöltöttem egy délutánt...

Eltöltöttem egy délutánt kerekesszékben. (egészséges emberként) Mit gondolok erről?

Figyelt kérdés

Valamiért mindig is foglakoztatott, hogy milyen lehet kerekesszékkel, kerekesszékesként közlekedni, a kihívások és az emberek reakciói miatt, és hatalmas tisztelettel vagyok az így élő emberek iránt. Ezért döntöttem úgy, hogy szerzek egy kerekesszéket és eltöltök benne egy délutánt azzal közlekedve, de természetesen átlagos programokkal. Otthonról először egy boltba mentem, vettem pár dolgot, teljesen átlagos volt, a közlekedést, irányítást viszonylag könnyen kitanultam. Ezután busszal mentem egy plázához. A busz alacsonypadlós volt, a sofőr pedig rendkívül készséges, lehajtotta a rámpát és segített a le- és felszállásnál is. Az emberi reakciók közömbösek voltak, félreálltak a fenntartott helyről, illetve néhány pillantást vetettek rám. Nagyon különös élmény volt így utazni, így bár mindig van ülőhelyed, de minden sokkal nehezebb, és az is rendkívül szokatlan, hogy mindenkinek derékmagasságig érsz alapból. A plázában liftet használtam, különböző boltokat látogattam meg, ruhákat próbáltam fel, ezeken a helyeken, és főleg ilyenkor, a próbafülkéknél érezhetően nagy figyelem helyeződött rám. Meglátogattam az akadálymentes mosdót is, és ez az, amihez talán a legnehezebb lehet hozzászokni és boldogulni a kerekesszékkel élőknek. Ezt követően "izgalmas" helyre, egy uszodába/strandra mentem. Itt aztán tényleg csodálkoztak az emberek. Az öltözőbe begurulva láttam, hogy a fülkékbe nem férnék be a székkel, ezért még szerencse, hogy már előre rajtam volt a fürdőnadrágom. A szekrények melletti padra ültem ki, ott vetkőztem le, továbbra is úgy csinálván, mintha kerekesszékben élnék. Ahogyan elterveztem, a termál medencében ültem csak kb. 25 percet, és meglepetésre volt a medence mellett ilyen medencelift, amit az ott dolgozók azonnal üzembe is helyeztek, beleültettek, majd beleemeltek a vízbe, és ugyanígy visszafele. Itt is rendkívül segítőkészek volt a személyzet, az emberek viszont csodálkoztak rendesen, főleg a kisebb gyerekek. Kifele menet még a törölközés, szárítkozás volt egy igazi kihívás, de ezután már csak haza kellett mennem, buszoztam is, és elérkezett a végéhez ez a kaland. Élménynek kétségtelenül egy élmény volt, teljesítettem a tervem, valósághű képet kaptam az így élő emberek küzdelméről, mindennapjairól (pedig ez csak egy délután volt..), emellett hasznos tapasztalatokra tettem szert, na meg jókora izomlázra. :D

Ti mit gondoltok?

17/F



2018. jan. 4. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon hasznos, és nagyon bátor ötletnek gondolom.

Szerintem szuper, hogy egy egész délutánt végigtoltál így, ráadásul ennyi, és ilyen változatos programokat csináltál.

Ennél hitelesebb képet sehogy máshogy nem kaphattál volna erről az élethelyzetről, és a leírásodból látszik, hogy tényleg nem csak egy jó poénnak szántad meg tartottad ezt az egészet.

.


Szerintem sokakat érdekel viszonylag, hogy hogy is működik egy kerekesszék, hogy lehet vele fordulni, de ahhoz, hogy ennyire beleasd magad a dologba bizony batorsag és igazi, őszinte érdeklődés kell.

Jó, hogy ilyen részletesen irtal az élményeidről, a benyomásaidról, érdekes volt olvasni, jó látni ezt a nyitottságot, ami benned van.

2018. jan. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tetszik az ötleted, én is kipróbálnám, azaz próbáltam is, de csak pár percre. Egy akadálymentesített sávon probáltam felmenni tolószékkel, nem sikerült, annyira meredek volt!
2018. jan. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Eskü felnézek rád! Szerintem ez egy nagypályás EMBERI megtapasztalás volt! Gratula!
2018. jan. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Érzékenyítő tréningként hasznos, legalább a másik szemszögéből is látható ezáltal a világ.
2018. jan. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Amióta elolvastam Jojo Moyes Mielőtt megismertelek című regényét, ami egy ilyen srácról szól, aki lebénult és kerekesszékben él, azóta engem is többször elgondolkodtat ez a téma, illetve sors.

Fontos lenne, hogy ezekről az emberekről a társadalom minél többet tudjon, hiszen ők is részei a közösségnek.


Érdekesnek találom, hogy te ezt így kipróbáltad. Lehet, hogy érdemes lenne orvosnak, ápolónak, gyógypedagógusnak, vagy szoc. munkásnak tanulnod.

2018. jan. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fontos lenne néha napján mindenkinek átérezni a fogyatékkal élők helyzetét. Nekem a családomban van két kerekesszékes, és elképesztően nehéz dolgaik vannak, attól kezdve hogy egy csomó hely még mindig nincs akadálymentesítve, odáig hogy nem mindegy mit esznek, és az állandó üléstől felfekvések keletkeznek, amit meg sem éreznek sajnos.


A vakok intézete mellett élek, és mindig elcsodálkozom a bátorságukon, hogy egyedül el mernek menni pl boltba, és tudnak tájékozódni a világban. Én is gondoltam rá, hogy kipróbálom egy napra, milyen lehet, de azt hiszem ezt ellenőrzött keretek között biztonságos megtenni. A láthatatlan kiállításra akarok így elmenni.

2018. jan. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Metionin ***** válasza:
100%

Szerintem ez tök jó, tartottál egy érzékenyítő tréninget magadnak. Én ugyanezt megcsináltam csak más témában, vakként töltöttem el egy délutánt. A szobatársam egy vakokkal foglalkozó alapítványnál volt gyakon és lett egy jó barátja is aki vak, ők tették lehetővé a dolgot. Szobatársam hazahozott különböző eszközöket, pl. fehér bot, főzést, öltözést segítő dolgok és ezeket használtam. Az épületen belül meglepően gyorsan és könnyen tájékozódtam de az utca már kifogott rajtam. Egy rövid táv erejéig az említett jóbarát vakvezető kutyája is a segítségemre volt, nagyon különleges és szokatlan élmény volt így közlekedni.

Szerintem nagyon hasznosak ezek a tapasztalatok, mert így szó szerint belekerülsz a kerekesszékes/vak/stb. személy helyzetébe és jobban fel tudod mérni, hogy egy adott helyzetben hogy tudsz a segítségükre lenni. És persze rájössz hogy mekkora királyak, ahogy a nehézségek ellenére tök normális életet tudnak élni.

2018. jan. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Szerintem tök jó!:)

Esetleg nem gondolkodtál azon, hogy ha mélyebben is érdekel ez a dolog, ilyen pályát válassz a későbbiekben? (pl. gyógytornász, gyógypedagógus)

Én gyógytornásznak tanulok, és mozgássérültekkel szeretnék majd foglalkozni, járok önkénteskedni is rehabilitációs intézménybe, szóval van némi rálátásom már a dologra, és valóban igaz, hogy nagy szükség lenne érzékenyítő tréningekre, mert a többség szerintem nem igazán tud mit kezdeni egy fogyatékkal élővel, feszélyezettek lesznek, nem tudják, milyen hangnemet kell megütni, hogy kell segíteni stb.

Egyébként még az jutott eszembe, hogy ha folytatnád ezt a dolgot és kipróbálnád magad máskor is, lehet önkénteskedni, pl. a kerekesszékes rögbicsapat, a WildBoars minden héten edz, és járnak versenyekre külföldre is, de van kerekesszékes tánccsoport is, és ilyen helyekre mindig elkél a segítő kéz. :)

2018. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó dolog s tapasztalat.

Ám az emberek zömének meg kellene tanulniuk sok mindent, legyen szó szimpla társalgásról, más nézetekről, élet stílusról, külső-belső dolgokról stb.


Lenne hova fejlődni... csak az a baj, hogy a modern társadalom zöme nem jó irányba halad.


Évről évre észrevehető sajnos. Káosz lesz, ha nem változtatunk.


A változáshoz pedig együtt működés kellene, de nem lesz.


Elég csak pl egy kisebb céghez betekinteni. Pl van egy nem alkalmas ember picit magassabb pozicióban, de a kis csoportja csendben tűri.

Féltik az állásukat. Csak elfeledik azt, ha közös erővel lépnének fel - a főnök nem rughatja ki az egész csoportot, ezért azt az egy embert cserélné le.


A tömegnek van ereje, ha van töke.


Észak koreába milyen dúrva lenne, ha minden ott élő ember fellázadna(katonák...stb is) nem lenne aki védené azt a tetűt. Pár talpnyalót meg a tömeg lezúzná.

Persze ez nem ilyen egyszerű.

Mindig van valaki besúgó stb ami akadályozná.


Visszatérve: Én is tisztelem azokat, akik képesek hasonló "hiányossággal" teljes életet élni.

2018. febr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden elusmerésem.
2018. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!