Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a határon túl...

Mit gondoltok a határon túl élő magyarokról?

Figyelt kérdés

2018. jan. 6. 12:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%

Azt, hogy ők is ugyanolyan magyarok mint mi akik itthon élünk. Van köztük is jobb, rosszabb. Maga a helyzet szomorú, hogy a "nagyok" döntése egyetlen tollvonással megszűntet, szétszakíthat országokat.


Ami szintén elszomorít, hogy a magyar magyarnak ellensége. Látható ebben a témában is. A határon túli magyarokat ellenségként, szavazóbázisként, vendégmunkásként kezelik.

2018. jan. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
44%
#4: Mi történt velük? 99%-uk nem is élt még, amikor Trianon volt.
2018. jan. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%
Mondasz egy vélemény, úgy is lesz ellenpélda bármire, annyian vannak. És akkor megcáfolja a gondolataidat valaki egy ellenpéldával.
2018. jan. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%
Semmit. Ugyanolyan emberek mint a többi 7 milliárd.
2018. jan. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%
#12 attól, hogy soha nem éltem Magyarországon még érezhetem magam hontalannak, aki sehol sincs otthon. Nem olyan nagyszerű érzés kisebbségnek lenni.
2018. jan. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
37%
Sokuk Magyarországot úgy használja mint egy ugródeszkát. Állampolgárságot kapnak olyanok akik még egyszer sem voltak itt, 90%-os utazásra is jogosultak amire magyar adófizetők nem...és sorolhatnám. Itt Debrecenben nap mint nap találkozom ilyen emberekkel és szégyen mivé lett ez a város.
2018. jan. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem miért baj az, ha egy magyar embernek aki a háború által egy másik ország lakosává vált, lehet magyar állampolgársága? Most nem azokra gondolok akik nem magyarnak tartják magukat és csak haszonból van állampolgárságuk és útlevelük. Ilyeneket én is ismerek. Belgrádban a nagykövetségen a lány tőlem kérte szerb nyelven, hogy beszéljek helyette magyarul mert jött felvenni az útlevelét. Sajnos az ilyenek miatt alakul ki a hit, hogy mindenki csak ki akarja használni a magyarságot. Nekem van állampolgárságom, útlevelem nincs. Nem azért csináltattam, hogy kimenjek németbe, akkoriban még úgy gondoltam, itt is meg lehet élni. Amikor csináltattam az állampolgárságot még nem jártam Magyarországon, de magyarnak lettem nevelve, arról nem tehetek hogy gyerekkoromban nem vittek Magyarországra. Miest lett saját pénzem, voltam és terveim szerint ezt folytatni is fogom. Lehet hogy hihetetlenül hangzik, de sok ember alig tud megélni a pénzéből, nemhogy megengedhessen magának egy utazást.
2018. jan. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Azt, hogy a Fidesz kihasználja őket, és éppen ezért áldozatok, még akkor is, ha sokan közülük tapsolnak hozzá. Sajnos a Fidesz mindenkit megoszt, kihasznál csak azért, hogy több pénzt és több hatalmat harácsoljanak össze. Ezért akár egy kicsit még osztogatnak is, ha kell. De szigorúan csak tenyérből etetik őket, mint a kutyákat! Vajon miért nem úgy alakult a dolog, hogy a GDP bizonyos fix hányadát fordítanák a határon túli magyarok önálló érdekképviseletére, vagyis hogy maguk döntsenek arról, hogy mire szeretnék fordítani azt a keretösszeget. Miért jó a határon túli magyaroknak, hogy ők beleszólhatnak az anyaország belügyeibe, olyan szinten, amihez semmi közük, ezért zabosak sokan rájuk, és miért lenne jó nekik az, hogy a Fidesz a fejük felett dönt, olyan szervezeteket, amik az ő érdekeiket szolgálja, nyomják a stadiont, miközben ott is lenne sokkal fontosabb dolog is.
2018. febr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!