Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek van időtök és kedvetek...

Nektek van időtök és kedvetek rendszeresen mozogni? Dolgoztok, tanultok, családosok vagytok?

Figyelt kérdés
Annyira kíváncsi vagyok. :) Az emberek tudnak-e időt szakítani a mozgásra és a kevés szabadidejükbe van-e egyáltalán kedvük ehhez?

2018. jan. 7. 14:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én 23 éves vagyok, 14 évesen "szerelmi bánat" miatt néhányszor eljártam sétálni egy csendes erdős helyre, ami igazából a mi területünk része volt, így senki nem zavart. Aztán megszokássá vált a séta, de rájöttem hogy a futással még jobban le lehet vezetni a feszültséget. Azóta is ott futok minden nap legalább egy órát. Mindig zenét hallgatok közben. Meg rengeteget biciklizek, volt hogy egyszerre 21 órát tekertem. De még munka mellett is napi 1-2 órát bicikliztem. Ez az életem részévé vált, ha nem mennék hiányérzetem lenne, ez nekem nem jelent problémát, ha kevés az időm, akkor inkább nem TV-zek vagy másról mondok le, hogy tudjak mozogni. Viszont most itthon dolgozok mint vállalkozó, alig van dolgom szóval bármit meg tehetek amihez kedvem van.
2018. jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Dolgozom, tanulok, 30 feletti vagyok. Konditerembe jártam pár hónapot de otthagytam mert tahók jártak oda (bulának nevezte az egyik pasi a nőket jó hangosan, egy kamasz kölyök folyton befingott ha megemelt egy súlyt...), ilyen prolik közé meg nem megyek.

Sétálni szoktam 1 órát gyors tempóban, akkor nem kell büdös meg bunkó emberek között lennem, és ingyen van :)

2018. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Dolgozom, család van, 30 felett vagyok, sőt nemsokára már 40 felett :)

30 éves korom után kezdtem el rendszeresen mozogni.

Van rá igényem, fontosnak is tartom, így időt is szakítok rá.

Egy héten egyszer konditerem. Vagy ha több időm van, akkor kétszer. Szeretem csinálni, szívesen megyek mindig.

Emellett alkalmanként kirándulás, séta, egy-egy sportrendezvény.

2018. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kerékpárral megyek dolgozni, legalább ennyi öröm legyen az életben. Ha úgy tartja kedvem, akkor munka után elmegyek még letudni pár km.-t, akár sötétben is.
2018. jan. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekem sem időm, sem kedvem (a kirándulásokat meg a kutyasétáltatást nem számítom "mozgásnak", akkor "csak" sétálok).

Többször, többféle mozgásformát próbáltam, de az "öncélú" mozgás nekem valahogy nem jön be, mindig otthagytam. A kirándulás (meg a kutyasétáltatás) az más, akkor van egy elsődleges célja az útnak, és az csak "melléktermék", hogy mozgok is közben.

35N

2018. jan. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Amikor időm van akkor kedvem nincs, amikor kedvem van akkor meg időm nincs. Sajnos kifogásokat mindig tudok gyártani.


Pedig lehetőség lenne. Járhatnék biciklivel munkába, vagy csak el lehetne menni tekerni akár estefelé is. Időnként túrázni, kirándulni megyünk el haverokkal. Hétvégén egyedül is mentem sokszor. 30-40 km-es gyalogtúrákra, vagy 100+ km-es bicikli túrára. Vagy többször munka után mentem el egyedül, ismerőssel Pest környéki hegyekbe.

2018. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

25 vagyok. Ősszel nem egyszer délután hétre értem haza és kilenc után már aludnom is kellett volna. Tavaly ilyenkor és legutóbbi tavasszal pedig reggel fél hét és negyed nyolc között indultam és este is szó szerint minden nap volt dolgom (néha-néha barátok, máskor tennivaló, suli), tehát este 8-9 között értem haza. Jóformán vacsora és alvás.

Ilyen időszakokban 15-20 perc kocogást, otthon tornázást zsúfoltam bele.


Egyébként a bringával közlekedés vált be, a legtöbb helyre legalább ugyanannyi idő, mint BKV-val, ha nem feleannyi. :D

Munkába tökugyanannyi idő, így mozgásra elfecsérelt időnek a bringa kiszabadítása, lelakatolása, zuhany, átöltözés számít, de a mozgással töltött idő ugyanekkor egy óra.

Most szünetet tartok, de tavasszal ismét bringára szeretnék váltani.


Szeretek túrázni, de csak a vasárnapjaim szabadok, akkor pedig ha nem alszom ki magam, akkor nagyon megérzem... :( Úszni szeretnék járni heti egyszer, majd valahogy belezsúfolom.


Amúgy nekem teher a mozgás, úszni, túrázni és bringázni szeretek a legjobban, néha jól esik otthon tornázni. De ha olyan életmódot élnék, hogy havat kellene lapátolni, kert lenne és néha kapálni kellene stb, akkor örülnék, hogy egyben megvan a szükséges mozgásadag, és nem hiányozna a tornázás, de havi egy-két úszással is ellennék...

2018. jan. 7. 15:13
 8/16 anonim ***** válasza:
19%
A munka után senki nem fog mozogni meg eleve feleslehes is csak nem kel enni vacak kaját pl:csokit ami jó nagy méreg.A mozgás helyet mindenkinek táplálkozni kéne tanulni meg fözni.Valaki meg már kényszeresen mozog 1 órát ami káros.De elég csak elolvasni 100 feleti emberek élet modját egyikben sincs mozgás csak táplálkozás.A japánok birják a legjobban de nekik pl:ételeik közöt nem is szerepel édeség.
2018. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Amikor csak dolgoztam volt időm mozogni. De mivel újra tanulok de munka mellett, valamint van egy hobbim ami szintén sok időm elveszi, így a mozgásra már nem jut idő csak hétvégén. De akkor becsületesen mozgok, nem sumákolok, legalább ennyi legyen ha már a napi testmozgást kihagyom.
2018. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hetente kétszer járok tornára. Elég nehezen szánom rá magam, de aztán lelkes tanárunk,többi kétballábas sorstársaim kedvet adnak hozzá. Nem szenvedni járunk, néha megállunk, pihegünk mint a liba, de nem hagynánk ki egy alkalmat sem.

Hozzá teszem, 60 éves vagyok, és falun élek.

De: még az áskálódást is legyűrtük, mert: rendes asszony süt, főz, az én koromban köt, horgol, babotfejt, kacsát töm. Nem foglalkozunk velük, soványabbak nem lettünk, de jól érezzük magunkat, nem fáj mindenütt, csak itt-ott.

2018. jan. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!