Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tömegben miért kell mindenáron...

Tömegben miért kell mindenáron mobilozni?

Figyelt kérdés

Aki járt már csúcsforgalomban metróban, az nagyjából tudja, milyen tömegnyomor szokott ott lenni. Ilyenkor is megy a kedves utastárs, mobiljába bukva, a mobilt előre tartva, hogy köbö attól félek, ki ne löklem a kezéből, és én megyek szorongva, hogy valaki kezéből véletlenül-karral, háttal- ki ne sodorjam a telót. A tömegben ez elég embert próbáló feladat. Főleg, hogy sok fiatal/nem fiatal kezében ott lóg.

Másik, amikor bevásárlóközpontban vagy bárhol, ahol azért nem vagy rohangáló párévesekre felkészülve, rohangálnak a pár évesek a lábad körül, anyukát pedig a legkevésbé sem érdekli. Ha észreveszem, nincs gond, kikerülöm, bár marha idegesítő, de mindegy. De ha nem látom, mert épp nem lefelé nézek, nézelődök, a gyerek meg jön nekem? Egyszer egy kicsit majdnem megrúgtam. A kérdés ugyanaz: miért nem vigyáz mindenki a "sajátjára"? Miért másnak kell figyelni?

Jó lenne, ha illetékesek válaszolnának, hogy megértsem a másik oldalt is. Köszi!



2018. jan. 7. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekelnek, ők fognak orra bukni egyszer. :-)


Az jobban zavar, ha valaki tömegben rágyújt oda sem figyelve, nehogy kiégesse másoknak a ruháját például.

2018. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Ugyanolyan függőség,mint a drog,alkohol,vagy dohányzás.
2018. jan. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Én a tömegnyomorban való pofázást nem értem. Megáll a villamoson mellettem, és a fülemtől öt centire pofázik bele a telefonjába, olyan rettentő fontos dolgokról, mint a töltött káposzta receptje.
2018. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Mennyi bajotok van b+... mert mit csináljanak a metrón? az jobb lenne, ha lefele néznének? vagy egymást bambulnák 20 percig? az is baj már, ha már telefonálni mer a metrón.. attól még, hogy neked nincs kivel beszélned nem kell a betonba is belekötni...:D KÍVŰLÁLLÓKÉNT írtam.
2018. jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is kifejezetten szeretek utazás közben telefonokat intézni. Az utazás sem unalmas, az idő sem vész kárba (metrón nem szoktam, ott túl nagy a zaj, de megértem, aki igen)
2018. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Úgy látszik, nem írtam le értelmesen a kérdést vagy senkinek sem sikerült értelmeznie.

Mindenki annyit telefonozik, amennyit akar. A metrón is. Én a tömegben való telefonbámulást kritizáltam, és nem azért, mert miért nem Szophoklészt olvas, hanem mert sodródva a tömegben előfordulhat, hogy az értékes telefonját kisodorom a kezéből. Véletlenül, nem készakarva, de gondolom, én lennék ezért a hibás. Így már érthető? De szerintem ezt fent is leírtam. Azt gondoltam, evidens, hogy mielőtt válaszol valaki, előtte figyelmesen elolvassa a kérdést, és az az alatti kiegészítést.

2018. jan. 7. 15:51
 7/13 anonim ***** válasza:
De szerinted itt ezzel meg tudsz nevelni bárkit is? Ugyan már. Majd egyszer felbuknak a mozgólépcsőn, vagy fellökik őket, vagy orra buknak, mert nem néznek a lábuk elé, vagy valaki kikapja a kezükből a telefont és bottal üthetik a nyomát. Ha hívásom van, én is felveszem, és lerendezem gyorsan (hívtak már így munka miatt is, fontos volt, hogy felvegyem), aztán elteszem és pont.
2018. jan. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én már bele untam ebbe, hogy én figyeljek arra, hogy ki ne verjem a kezéből a telefont. Ha leeeik a telefonja, hát leesik, ha összetörik, vesz magának másikat. Plázákban is csak sétálnak telefont bámulva és még nekem kell kerülgetni mindet...na hát már nem kerülgetek senkit. Megyek nekik vállal, vegyék észre magukat.

A gyerekek meg nem zavarnak az viszont igen, hogy a szülő tényleg nem figyel rájuk..

2018. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mit izgulsz ilyeneken? Én nem veszem elő a drága telefonom ha nem akarom, hogy valaki kiverje a kezemből a tömegben. Aki igen, az ne óbégasson ha Pistike nekimegy és pofáraesik a telefonja. Nem szoktam ilyenekkel foglalkozni. Ha mindig azt nézném, hogy ne lökjek fel senkit, akkor órákig állhatnék a fal mellett lapulva arra várva, hogy lemenjen a tömeg.
2018. jan. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na ez igaz, de sajna én ilyen hülye típus vagyok, nem szeretek még akaratlanul sem kárt okozni, így meg lehet túlkombinálom a dolgokat!

Köszi a válaszokat!

2018. jan. 7. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!