Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csak azért mert nő vagyok...

Csak azért mert nő vagyok muszáj mindenáron kapcsolatban élnem?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, életemben eddig eddig egyszer volt párkapcsolatom amibe végülis belekényszerítettem magam, mert a szüleim+barátaim nagyon akarták már hogy legyen valaki, mert ciki volt hogy a rokonoknak folyton azt hajtogatták, hogy"áh még nincs senkije". Természetesen az a kapcsolat sem tartott pár hónapnál tovább.

Páran már azt is felvetették, hogy biztos valami mentális betegségem van, amiért még sosem voltam szerelmes és sosem loholtam párkapcsolatok után.

Ez tényleg baj?

Úgy vettem észre, hogy inkább a férfiaknál jellemző az, hogy huszonévesen még mindig senki, nőknél ez nem nagyon fordul elő, nekem például az összes velem egykorú lány ismerősöm már például régóta kapcsolatban él, férjnél van vagy már szül. Én meg még mindig úgy élek mint 10 évvel ezelőtt, 15 évesen, csak már ugye nem középiskolás vagyok. Mert egyszerűen nem keresem a párkapcsolatot/szerelmet és ez pár ismerősöm szerint nem normális.

Vannak hozzám hasonló típusú emberek? Tényleg mentális betegség az ha valaki 25 évesen még sosem volt szerelmes?

Nem vagyok leszbikus, nem vagyok aszexuális sem, egyszerűen csak nincs meg bennem az igény.



2017. okt. 30. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
inkább társadalmi elvárás ez nálad, ne akarj mindenkinek megfelelni, ha neked így jó, akkor élvezd így az életet :)
2017. okt. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tesómnak sem nagyon volt párja. Ő maximum csak kavart pasikkal, de úgy komoly nem lett egyikből sem. Ő nála is ez volt hogy mikor lesz már végre valakije stb... dumákat nyomták a rokonok, csaádbarátok stb... Tesómnak kb 30 éves koráig nem volt senkije, de ő így látta jónak. Aztán megismerte azt az embert aki már 1 éve a férje, az igaz szerelem, gyerekük is van, szépen alakul az életük és nem kényszer kapcsolat ez.

Nálam annyiból más a helyzet, hogy én 18 évesen ismertem meg azt a nőt aki jelenleg a menyasszonyom. Az esküvő jövőnyárra tervezzük, ién lett volna, csak a ház felújítása az sokkal fontosabb vot. Gyerekünk még nincs, egyenlőre még nem szeretnénk, mert a menyasszonyom le akarja tudni az egyetemet, ami ha midnen igaz jövőnyárra sikerül is neki, nekem is olyan munkám van ami azzal jár hogy pár napot itthon vagyok, pár napot külföldön, amit élvezek egyenlőre, de ha lesz gyerek, ezeket a hosszú távolléteket már nem igen engedhetem meg magamnak.

2017. okt. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a jó ha az ember úgy él ahogy kedve tartja és nem pedig úgy ahogy mások elvárják vagy netán megmondják.


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."


Én 49 éves férfiként is egyedül vagyok még, pedig a mai napig vonzónak tart minden nő, nem ritkán 16-22 évesek is. Minden ősöm szabad gazdálkodó volt otthon a sajátjában. Én a mai napig nem tudtam ugyanazt elérni, például a magas adók és járulékok ellen maximum csak azt tehetném hogy egy brazil dzsungelben valósítom meg a szabadságot. De akkor meg elég kevés nő tartana vonzónak. :)) Szóval a boldog párkapcsolathoz az sem árt hogy az ember ne legyen jobbágy hanem szabad ember. Legalábbis nekem olyan fontos a szabadság mint a levegő.

2017. okt. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt így letisztáztad magadban, akkor nem baj. Te egy ilyen típusú ember vagy, ha el tudod fogadni magadat így, akkor a környezeteddel is el tudod majd fogadtatni.
2017. okt. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell minden áron párkapcsolatban élned. Szerintem az egy teljesen jó állapot, ha nincs társad, és nem is vágysz rá, mert ezek szerint elégedett vagy az életeddel így is, azaz nem valaki mástól várod a boldogságot. Csak akkor érdemes párt keresni, ha tényleg vágysz rá, lehet nálad is eljön majd, addig pedig kár erőltetni, ez a te életed, nem a szüleidé vagy a barátaidé. 29/N
2017. okt. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Tömören: IGEN!
2017. okt. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne muszáj?

A te életed úgy éled ahogy akarod!

2017. okt. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kötelező. Bennem sincs rá igèny, viszont nèha jó dugeszolni olyankor találok alkalmi partnert. Köpködhet akinek nem tetszik, nekem tetszik. Másrèszt ha állandóan azt csináljuk ami a normális ès társadalmilag helyes, akkor kinek teszünk jót vele??? Ki szenved ez miatt??? Csak kèrdem. Szóval engem mikor megkèrdeznek, hogy mièrt nincs senkim? azt válaszolom, hogy azèrt mert nem akarok halandóvá válni. XD
2017. okt. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem muszáj,úgy élj ahogy neked tetszik.Olyan dolgokkal tölts ki az életed ami jót tesz a lelkednek.Ha nem ártasz másoknak senkinek semi köze hozzá hogy éled az életed.Valaki egész életére a teljse függetlenséget válassza.Még fiatal vagy, előtted az élet,majd ha úgy érzed valaki számodra megfelelő,jól kiegészítitek egymást elég lesz akkor kpacsolatot kialakitanod.z egy társadalmi elvárás, nem létszükséglet.
2017. okt. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok 18L

Sose volt barátom, nem is érzem hogy kellenne, most nem azt mondom hogy nem képzeltem már el ..mi lenne ha...?


Általába az a vége a gondolatmenetemnek hogy, majd ha igényt érzek rá, majd jön aminek jönnie kell.

2017. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!