Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha holnap dolgozat...

Mit tegyek, ha holnap dolgozatot írok, de nem tanultam semmit?

Figyelt kérdés

Töriből pénteken jelentette be a tanár, hogy dolgozat hétfőn, 5 anyag, ami 23 oldalt jelent. Hétvégén nagyon hanyag voltam és rosszul osztottam be az időmet, nem tanultam szinte SEMMIT:((

Óráról órára szoktam, de amikor kinyitottam a könyvet egyszerűen nem jöttek vissza a dolgok, elkezdtem sírni utána elraktam és elő se vettem. Igen, ennek jó nagy része végül a lustaságnak volt köszönhető. Mit tegyek? Ezen a töri dogán fog múlni az, hogy négyes vagy ötös leszek-e félévkor, és tizenegyedikes vagyok, szóval elég fontos a továbbtanulás miatt.

Mit tegyek, elmenjek orvoshoz igazolást kérni arra a napra? A hasam rendesen görcsben van ha a törire gondolok.


2018. jan. 7. 23:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
Egyetemi vizsgaidőszakban napi ! több száz ' oldal átpörgetése se volt lehetetlen, szóval ne parázz azon a 23 oldalon.
2018. jan. 8. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 BlackSword ***** válasza:
23%
Uram isten... 23 oldal... sosem tanultam törit... mondjuk mindig is 5ös voltam vele... bele ne halj...
2018. jan. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Szuper lehet nektek, de ne hasonlitsatok a gimnaziumi szintet az egyetemihez.
2018. jan. 8. 07:25
 14/18 BlackSword ***** válasza:
11%
Mucika, én is egyetemről beszéltem... Bár ott Előadás van nem óra és nálunk könyveket adtak ki nem oldalakat... Na de mindegy is...
2018. jan. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Én érettségi előtt a földrajzzal voltam így. 40 tétel volt belőle, az utolsó héten kezdtem el kidolgozni, mert munka mellett nem volt időm. Gondolom mondanom sem kell, hogy hússzal sem végeztem, a tanulásról nem is beszélve. Utolsó nap még fent voltam hajnali 3ig és öntöttem magamba a kávékat. De sikerült, négyes lett. :D igaz, félóránként sírva fakadtam hajnalban, hogy nekem ez nem megy, de ha valamit nagyon szeretnél akkor megtanulod.
2018. jan. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Koszi a normalis valaszokat😄. Inkabb bementem es megirtam, de nem volt olyan veszes a doga, max egy tanulsag lesz hogy semmit se hagyjak az utolso pillanatokra.
2018. jan. 8. 14:32
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én most mégis az egyetemet fogom felhozni, mert holnap vizsgázok egy olyan tárgyból, amire most adtam fel a tanulást azzal, hogy akkor én itt most befejezem, netezek kicsit és fekszek aludni, aztán ha jó jegyet kapok rá akkor iszok, ha nem, akkor meg két hét múlva javító.

Továbbtanulásnál csak az év végi jegyeket nézik, nem? Ettől még én a helyedben simán kérnék egy igazolást. Egyetemen, ha megbuksz, mehetsz utóvizsgára, és az utóvizsga jegye nem függ a bukástól (volt már, hogy időhiány miatt csak "megbukni mentem be" (vagyis beíratni az egyest, tételt se húztam), aztán az utóvizsgán ötössel mentem át). Na ilyen nálad nincs, ami szerintem igazságtalan, és túl nagy nyomást helyez a diákokra, pláne, hogy azt sulykolják belétek, hogy az egész életetek sikere attól függ, négyesre vagy ötösre zártak-e le tizenegyedikben történelemből.

A másik, hogy a munkahelyen is van szabadnap, meg egyetemen is van 2-3 hiányzás, amit igazolnod se kell, és van egy pár előadás, ahol nem nézik, hogy benn vagy-e. Ehhez képest középiskolában abból is ügyet csináltak, ha öt perccel hamarabb mentem volna pénteken a buszhoz... Vicc :D

2018. jan. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Régi kérdés, de engem anya nem engedett gimibe ilyenek miatt hiányozni, sőt azt a félévi 3 igazolast is úgy kellett tőle kikonyorognom, ha még akartam úszni egy dogat általában nem mentem be úgy hogyha első vagy utolsó órában volt, és ha tudtam hogy az a tanár nem olvas névsort, de erre se volt sok példa, talán 5 év alatt 2-3x csináltam ilyet. Nem gaz az ilyen, én is jó tanuló voltam, képes lettem volna a négyest is otosre javítani hogy megyek felelni, meg tesibol sírva is fakadtam hogy negyes leszek evvegen nem otos. Maximalizmus. De sokszor en is faradtam el, nem volt kedvem tanulni, nem akartam bemenni, jobb az igazolatlan mint az egyes.
2022. febr. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!