Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Emberek! Ti mit gondoltok az...

Emberek! Ti mit gondoltok az alábbi cikkről?

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2018. jan. 9. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az egész cikket (elsőnél, másodikba bele sem kezdtem), de az első 30 sor alapján arról van szó, hogy az internetes keménylegények lejáratják az állatvédőket és rossz fényt vetnek rájuk, igaz?

Ha jól tippeltem, akkor azt tudom mondani, hogy ez minden csoportnál jelen van akár közéleti, akár politikai, akár vallási témáról van szó, mindig is lesznek olyan tagok, akik miatt mindenki hülyének nézi az adott csoportot.


Ha nem jól tippeltem, akkor ne vedd figyelembe a válaszom. :D

2018. jan. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a bizalom és összetartás a társadalomban eléggé meggyengült manapság. Ember embernek farkasa, mindenkinek van rossz élménye más emberekkel, szóval a fejünkben az emberekről kialakult képünk nem túl rózsás. Ellenben ha egy kutyára gondolunk (vagyis azok, akiket még nem haraptak meg), akkor egy hűséges, szeretettel teli, ránk szoruló kis lény képe ugrik be, ami jóval pozitívabb, mint amit az emberekről gondolunk.

De.

Ez csak akkor érvényes, ha a saját képzeletünkre hagyatkozunk, (pl ha olvasunk egy kutyáról, és egy emberről, akkor a kutyát pozitívabb fényben tünteti fel az agyunk) de ha előttünk szenved egy ember, az jobban beindítja az empátiánkat, mint egy kutya szenvedése.

Ez a világunk mellékterméke.

2018. jan. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!