Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amíg nincs párom addig képtele...

Amíg nincs párom addig képtelen vagyok az élet bármelyik területén is előre lépni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ameddig eljutottam: bérelt lakás, munka, önfenntartás.

Úgy érzem, amíg nincs párom s nem tudom a mindennapjaimat, gondjaimat, örömteli pillanataimat megosztani valakivel, addig nem tudok ennél előrébb lépni. Például örülnék egy autónak, de egymagamnak minek?! Szeretnék sok helyre ellátogatni a világban, de egymagam minek?! Nem veszek semmi új dolgot a lakásba, mert egymagam minek?! Ugyanígy nincs semmi hobbim vagy elfoglaltságom.

Ezen dolgok miatt van aki hülyének, fejlődésre képtelenne néz.

Hogyan lépjek ezen túl?


F


2018. jan. 10. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Keress egy csajt magadnak!
2018. jan. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hibás az a felfogás, hogy társ kell ahhoz, hogy legyen kedved dolgokhoz. A motiváció hiányát megértem, hasonló cipőben járok, hasonló gondolatokkal. Viszont egyik dolog generálja a másikat. Az egyedül minek felfogással nem leszel vonzóbb a nők szemében. A nők is ugyanazt keresnék benned, amit te bennük, hogy színesebbé tegyék az életet. Így vonzó akkor leszel ilyen tekintetben, ha igen is mész, csinálsz dolgokat, igényes vagy magadra.

Meglehet, hogy amiket felsoroltál, csak kifogáskeresés. Autót szeretnél? Vegyél egyet. Utazz, kirándulj, lehet azt egyedül is. Én még étterembe, moziba is szoktam menni, akkor is, ha nincs kivel.

Egy társ tényleg sokat tud segíteni ezekben, de ne legyen ez az ok a továbblépésre, hogy nincs kivel és nincs kiért. Majd lesz, de sokkal könnyebb úgy társat meg barátokat is találni, ha vannak céljaid, teszel érte, és élsz.

2018. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem értem a gondolkodásmódod.


"Például örülnék egy autónak, de egymagamnak minek?!" - Mert örülnél neki, ami pont elég indok.


"Szeretnék sok helyre ellátogatni a világban, de egymagam minek?!" - Mert szuper élmény. Egyedül utazni különben is fantasztikus dolog és kinyitja a szemed a világra.


"Nem veszek semmi új dolgot a lakásba, mert egymagam minek?!" - Mert NEKED örömet okoz.


Értem én, hogy jó dolog megosztani mással az örömöd, de mondd, nincs neked saját személyiséged? Miért nem érsz magadnak annyit, hogy örömet okozz csak saját magadnak? Miért nem becsülöd magad legalább annyira, hogy keress egy hobbit, vagy olyan elfoglaltságot, amitól jól érzed magad? Minek ezekhez társ? Majd amikor lesz, akkor vele is bőven szerzel élményeket, de addig ezt miért vonod meg magadtól? Mintha magadat büntetnéd azért, mert nincs épp kapcsolatod, na erre kérdem én - minek?

2018. jan. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szingliként én inkább úgy érzem hogy mások gondolják ezeket rólam. Például szeretnék a diplomával a képességeimhez illő jól fizető állást. De mások úgy gondolják hogy nőtlennek minek az. Persze szerencsére jobbat valósítottam meg, saját megélhetési forrást.
2018. jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 padaman válasza:
Ha számodra ez ennyire fontos, akkor ezért kell tenned, nem pedig azért hogy az élet "más" területein előrébb lépj. Mert hiába lépsz előrébb ha nem az, ami boldoggá tenne hanem az, ha van valaki akivel megoszthatod. Ma már annyi helyen lehet ismerkedni, hogy megszámolni is nehéz. És ha nem megy személyesen, akkor ott a Tinder, Badoo, Facebook. És még egy csomó lehetőség. És az az igazság hogy...mit veszíthetsz? Ha nem sikerül, hát ez van. Meg kell próbálni máshol. Ha viszont igen, nyertél. Szerintem ezzel a felfogással nem lehetsz egy bunkó srác. Figyelj oda az étkezésedre, járj el sportolni. Tegyél érte hogy ha megvan az elhatározás úgy is érezd magad a bőrödben, hogy "összejöhet mert tettem érte". Anélkül kevés esély van rá, hogy kifogsz valakit aki odafigyel majd rád, ha te sem figyelsz oda magadra. És hidd el nagyobb élvezetet találsz majd a dolgaidban ha tudod hogy van célja. Nem felesleges olvasni, mert ha jön majd valaki, milyen jól el tudsz majd beszélgetni vele róla. Nem felesleges edzeni, mert tudod, hogy ha jön valaki értékelni fogja, hogy nem csak punnyadsz egész nap hanem teszel érte, hogy tetsz magadnak és neki is. Nem felesleges az autó, mert ha jön valaki, akkor egy csomó új program nyílik meg előttetek. Nem felesleges foglalkozni a lakással, hiszen ha majd lesz akit felvigyél magadhoz sokkal jobban érzi majd magát nálad. Ne azt nézd, hogy mid nincs és így minek bármi más is. Hanem hogy mit szeretnél, és hogy ehhez mennyi mindent megtehetsz. És sokkal jobb érzés lesz, ha végül találsz valakit hogy az a te érdemed, mert tettél érte, és nem csak a véletlen műve. A szerencse csak egy faktor. A többi rajtad áll.
2018. jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen emberek szoktak teljesen összezuhanni és öngyilkosok lenni, ha otthagyja őket a párjuk. Próbálj teljesen önálló, független lenni, találd meg a boldogságot a saját életedben. Ha szereted a kocsikat és megengedheted magadnak, akkor vegyél újat, csak hogy te jól érezd magad tőle. Ha tetszik egy hely, akkor utazz el. Egyedül kell megtalálnod, hogy mi tesz téged kiegyensúlyozottá, egy társ már csak ráadás.
2018. jan. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem levegőt se vegyél, ne is vásárolj be, minek...

Ha ennyire unalmas vagy, hogy semmi sem érdekel, semmit sem akarsz kezdeni, másnak sem leszel érdekes...


Tedd azt, amit eddig nem tettél...

2018. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én imádok egyedül utazni. Találd meg te is az örömet abban, amit szeretsz egyedül csinálni, mert amit leírtál magadról, az elég ijesztő, társfüggő partner nekem se kéne.
2018. jan. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Valamilyen szabadidős elfoglaltságot mindenképpen találj, amit egyedül is tudsz élvezni. Biztos van olyan terület, ami érdekel, és csak a szórakozás kedvéért egymagad is elsajátítanál: sport, kézműves tevékenységek, festészet, rajzolás, hangszer, tanfolyam, tánc, könyvek, bármi, amiben örömödet leled.


Sajnos a férfiak egyre nagyobb része küzd a társtalansággal, és ez évről-évre súlyosbodni fog. Ha már életet kaptál, legalább használd ki a saját örömödre. Ha végképp nem motivál semmi, akkor meg menj el párszor prostihoz. Nem kell ahhoz társat találnod, hogy legalább a szexben örömödet leld.

2018. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!