Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szoktatok olyanon agyalni,...

Szoktatok olyanon agyalni, hogy bármelyik pillanatban meghalhattok?

Figyelt kérdés
Olyankor mit éreztek,beparáztok egy kicsit?

2013. márc. 23. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Általában akkor amikor egy hozzám közel álló hal meg. Nem parázok, csak elgondolkodom, hogy milyen hirtelen tud az élet véget érni. Nem gondolom, hogy a haláltól félni kellene, de ki tudja.
2013. márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, mert felesleges.
2013. márc. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem, normális ember ilyenen nem gondolkodik. És különben is, ha bekövetkezik nem tudsz ellene mit tenni, akkor meg minek idegeskedjek miatta? Van más dolog ami jobban leköti a figyelmem, de ha te ennyire unatkozol, inkább te is keress valami elfoglaltságot.
2013. márc. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez így van az ember bármelyik pillanatban meghalhat, nem kell ezen gondolkodni ez egy tény és el kell fogadni. Ráadásul bármilyen ostobán hangzik is ha elfogadod ezt a tényt sokkal felszabadultabban és boldogabban fogsz élni.
2013. márc. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó,miután bekövetkezik,mert az egyértelmű!A hírtelenségen van a hangsúly!Pl a szomszéd Pistikével még tegnap jól eldumáltál,ma meg rádölt egy fa!Azért a váratlanság(ilyen szó nem létezik,tudom)egy külső szemlélőnek sokkos!A halottnak meg már semmilyen,hacsak a szelleme itt marad
2013. márc. 23. 12:41
 6/10 Vree ***** válasza:

Senki sem különálló sziget; minden ember a kontinens része, a szárazföld egy darabja; ha egy göröngyöt mos el a tenger, Európa lesz kevesebb, éppúgy, mintha egy hegyfokot mosna el, vagy barátaid házát, vagy a te birtokod; minden halállal én leszek kevesebb, mert egy vagyok az emberiséggel; ezért hát sose kérdezd, kiért szól a harang: érted szól. (John Donne)


Hogy megmagyarázzam: a világ rendjében az ember, az emberiség, vajmi keveset számít. Ellenben ami megnyugtató: a világ nem tűnik el, csak mert te meghaltál. Az egyén megszűnik, de a hullámok amik a valóságban keltettek tovább élnek.


És egyébként is, azok az aggodalmak, amikkel bírsz, csak emberi mértékkel mérve jelentősek. Ha te nem létezel, ugyan kinek fognak számítani? Még ha elszúrjuk és minden ember a végén meghal, ugyan ki kérhetné rajtunk számon?

2013. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ebből azt akartam kihozni,hogy-a mának kell élni!Ti eszerint éltek?Nem halasztgattok?
2013. márc. 23. 12:43
 8/10 anonim ***** válasza:

Eckhart Tolle - A most hatalma

Eckhart Tolle - Új Föld

2013. márc. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Néha szoktam rajta gondolkodni, de tudom, hogy fölösleges.

A múltban élek gyakran.

2013. márc. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem szoktam, de mostanában költözöm, és pont tegnap pakoltam be a felhalmozott rajzos cuccaimat. Eszembe jutott, hogy mikor ide költöztem, akkor is pont ennyi volt és nem is használtam belőle. Szóval hogyha most a másvilágra költöznék, akkor senki nem használná a családból se a pasztelleket, se a tustollakat, se a ceruzákat. Valószínűleg megkapná valamelyik rokonom, aki nem is szeret rajzolni. Semmi értelme gyűjtögetni. Igazából csak az az egyém, amit felhasználok. Azután válik az enyémmé, miután felhasználtam. Különben meg csak kölcsönbe van nálam, halálom után másé lesz.
2013. márc. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!