Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemre járók! SOTE,...

Orvosi egyetemre járók! SOTE, SZTE, DTE, PTE bármelyik orvosi egyetemi hallgató tapasztalata érdekelne! Milyen a hallgatói élet?

Figyelt kérdés
Milyen jegyeik voltak gimiben, milyne lett az érettségijük, tényleg olyan iszonyatosan nehéz az orvosi, és szabadidő is alig van? Valamint az is érdekelne, hogy van-e lehetőség például 1-2 félévet külföldön (Angliában) tanulni úgy, hogy beszámítják itthon és nem kell megismételni. De ezeken kívül bármi más érdekel ami az orvosival kapcsoaltos. Még órai/előadások jegyzeteit is szívesen fogadnám:) Nagyon érdekel az egész és már alig várom. Ja, még valami: Tudjátok, hogy milyen orvosok szeretnétek lenni?:)
2010. márc. 28. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
mi az a DTE? DE akar lenni? :) esetleg KLTE lehetne, de az így ebben a formában megszűnt :)
2010. márc. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én az SZTE-re járok, de még csak elsős vagyok:)

Gimiben nem voltam rossz tanuló, csak iszonyatosan lusta:D

Az elején még volt egy-kér hármasom is (kémia:D:D), de 12.-ben már kitűnő voltam. (11.ben találtam ki, hogy orvos leszek). Az érettségim mindenből ötös lett:) Bioszból emelteztem és fizikából közepeztem:) (Nah ezt nem ajánlom:D Ha teheted, inkább kémiára gyúrj rá, annak veszed legnagyobb hasznát)

Tényleg nem egyszerű az egyetem, de szorgalmi időszakban azért van idő a bulikra is. (Persze lehet másod- harmadévben már nem lesz:D). De vizsgaidőszakban tanulás reggeltől estig...

Nálunk lehet külföldre menni elvileg (Erasmus programmal), de kell hozzá egy lezárt év:) Még nem nagyon néztem utána, szóval pontos infókat nem tudok:)

Gondolom ez a lehetőség megvan a többi egyetemen is...

Ha nagyon érdekel a dolog, és írsz e-mailt szívesen küldök jegyzetet, de olyan sokra nem mész vele:)

(Pl. anat jegyzet atlasz nélkül nem sokat ér:D).

Amúgy ha közel laksz vmelyik orvosi egyetemhez, simán beülhetsz egy-két előadásra, senki nem fogja nézni:) Persze gyakorlatra meg szemináriumra nem lehet, de előadásra nyugodtan:) Csak ne feledkezz meg a gimis elfoglaltságaidról, mert a végén annyira bepörögsz, hogy már az anatot akarod tanulni az ökológia helyett:D Pedig előbb ugye érettségizni kell:)

Egyébként egyelőre úgy állok, hogy nőgyógyász szeretnék lenni, de persze ez még lehet, hogy változni fog.

Azért tetszik ez a terület, mert egyrészt szerintem több nő (nemű) nőgyógyász kellene, másrészt pedig az egyik legcsodálatosabb és legösszetettebb dolog:) Sok mindenhez kell érteni:) (sebészet, szülészet, csecsemőgyógyászat, endokrinológia stb..:)

Hány éves vagy amúgy? Melyik orvosira szeretnél menni?:)

2010. márc. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha orvosi, akkor bátyám és barátnőmről tudok írni:

Bátyám -> Fazekasban, kitűnő tanuló, két emelt szintű érettségivel: kémia 97%, biosz 93%, angol nyelvvizsga. Harmadéves és mái napi kitűnő tanuló. Van ideje eljárni ahova akar, de vizsgaidőszakban eléggé kész van szegény.

Barátnőm -> Eötvös, kitűnő tanuló, kémia emelt szint, biosz közép szint (eredményt nem tudok, de mindkettő ötös lett), angol nyelvvizsga. Másodéves és iszonyatosan szenved vele, pedig sokat tanul és semmire sincsen ideje.


Mindketten a SOTE-ra járnak, ugyanazok tanítják őket, ugyanazok az elvárások és hasonló az előmenetelük, tehát levonhatod a következtetést, hogy egyén és képesség függő, hogy mennyire fogod bírni.

Mindenesetre sok sikert kívánok hozzá, ha belevágsz!

2010. márc. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A legelsőnek: igen, elnézést véletlenül rosszul írtam, a Debreceni Egyetemre gondoltam.:)


Második: Először is köszi a hosszú választ!:)) Igen, én egyébként kémiából szeretnék érettségizni, mert nem nagyon tudtam eldönteni, hogy a kémiát vagy a fizikát tudom jobban tanulni (melyik megy jobban), viszont sokan mondják, hogy a kémia jobb, így azt választom. Azért jó olvasni, hogy van idő néha bulikra is! Valamint szerintem fogok küldeni emailt mert tényleg érdekel az egész, még ha szinte semmit nem is értenék belőle, de valószínűleg majd csak hétvégén, mert most annyi teendőm, tanulnivalóm van.. De mindenképp foglak még ezzel zavarni:) Egyébként a SOTE-hoz közel lakom, vagyis a Nagyvárad tér ahol az Elméleti Tömb van, az busszal kb. 10 perc. De még nem hallottam ilyenről, hogy be lehet ülni előadásra, csak filmekben láttam ilyet pedig sztem jó volna, szívesen meghallgatnék egyet :D

Egyébként a nőgyógyászat az tényleg szerintem is nagyon érdekes dolog, nagyon sok sikert kívánok a tanulmányaidhoz! ;) Ja, igen és még az utolsó kérdésedre válaszolva: 16 éves vagyok, 2 év múlva fogok érettségizni. A SOTE a cél, de csak a közelsége miatt, de Szeged a másik kedvenc, bár véleményt csak amiatt tudok mondani, hogy magát a várost imádom. De ha Debrecen, vagy pécs jön csak össze, azt sem bánom:)



Harmadik: Köszönöm szépen neked is a választ :)) Hűű gratulálok a bátyádnak, hogy kémia és biosz is emelt szinten ilyen jól sikerült neki! Illetve a barátnődnek is, természetesen! Hát, az igaz, hogy kitűnő vagyok, de még csak 10.-es és éppen ezért kérdeztem a gimis eredményeket, ugyanis nem vagyok ilyen zsenitípus, meg versenyeken induló sem (legalábbis kémiából biztosan nem) tehát csak az alapkövetelméynt megtanulom, értem is, dicséretes 5ös vagyok bioszból és a kémiából is, de mondom nem úgy, hogy állandóan ezekkel a témákkal foglalkoznék vagy versenyekre járnék. Tehát tényleg alapszinten, amit a suliban megkövetelnek bár azért erős gimibe járok). Majd jövőre lesz fakultáció, majd ott még meglátom, hogy fog menni:)


Mégegyszer köszönöm az eddigi válaszokat! ;)

2010. márc. 29. 11:54
 5/8 anonim válasza:

Szia! Nem járok orvosi egyetemre, én most vagyok 10.es, de nekem is az a célom, hogy orvos legyek.

Látom ez tavalyi kérdés, szóval azt szeretném kérdezni, hogy ízlik a kémia fakt? Még mindig orvos szeretnél lenni?

2011. máj. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát, még mindig igazán eltökélt vagyok, igyekszem nem lemaradni a kémiával, sokat gyakorolom és így egész jól megy :)
2011. máj. 12. 20:21
 7/8 Timi9301 válasza:

Sziasztok!

Bementél végül előadásokra? Jövőre szeretnék én is jelentkezni általános orvosira, most még az eltén tanulok. Szívesen bemennék néhány előadásra, de előtte szeretnék beszélgetni valakivel, aki a sotén tanul és tudja melyik előadásra érdemes nekem bemenni, meg hogy egyáltalán mikor. Szóval előre is köszi a segítséget. :)

2012. nov. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kedves kérdező végül elérted az álmod? :)
2014. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!