Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Recepttel mindenki tud főzni,...

Recepttel mindenki tud főzni, nem?

Figyelt kérdés

Csak én gondolom így, vagy szerintetek is így van?

Nem is értem hogy értik az emberek, amikor azt kérdezik, hogy tudsz-e főzni.

Oké vannak dolgok, amiket gyakorlatban kell ellesni, nem lehet netről megtanulni, de azért jópár ételt el lehet készíteni így is.

20 éves vagyok, otthon lakok, még tanulok, nem nagyon szoktam főzni, mert nincs rá szükség, anyukám mindig főz, max neki segítek, de feleslegesen nem főzök, mert nem fogyna el.

Sütni szoktam, bár egyszerűbb dolgokat.

Úgy gondolom, ha majd úgy lesz úgyis megtanulok főzni, ha más nem netről.


2018. jan. 11. 12:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem tud mindenki fözni recepttel. Márcsak azért sem, mert a elgtöbb esetben a receptekben vannak kifejezések, amiket ismerni kell, emellett hiába tudsz valamit elméletben, megcsinálni azért nem feltétlen sikerül.


Persze ha valaki akar, az néhány kisérlet után bele tud jönni, de kapásból nem igazán egyszerü.


Meg vannak, akik képtelenek rendesen ízesíteni az ételeket, mert félkész állapotban nem úgy érzik, ahogy a végén jó lesz.

2018. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Első tökéletesen leírta, én is csak olyat vagyok hajlandó csinálni, amit előtte csináltam már közösen mással.
2018. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

ilyenkor inkább arra gondolnak,hogy van e benne gyakorlatod!

ha valaki úgy áll neki főzni hogy még életébe semmit sem főzött és csak szigorúan a receptet követi.-akkor hellyel-közzel sikerülhet,persze nem mindegy hogy mit főz.. de előfordulhat hogy mégsem olyan pontos a recept vagy valamit elszúrtál,-na ilyenkor számit az hogy mennyi benne a rutinod

2018. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Amikor azt kérdik “tudsz-e fõzni”, azt úgy értik, szoktad-e gyakorolni legalább ritkai alkalmakon, mert anélkül nem sokat ér a recept birtoklása. Abban igazad lehet, hogy recepttel egy bizonyos alap szinten bárki megtanulhat, de profivá nem lehet válni csupán recepttel. DE az alapszint nem biztos, hogy elég, sokan nem elégednek meg vele, tehát nem biztos, hogy felkellene vágnod ezzel.


Kb. annyi értelme van a kérdésed mondanivalójának, mintha azt mondanám “matekkönnyvvel mindenki tud matekozni”.

Részben szeretni is kell a fõzést ahhoz, hogy jó légy benne, mert gyakran türelem kell hozzá, így aki türelmetlen, az sokat hibázhat.


Én legutobb nagyon figyelmesen végig követtem egy süti receptet, mégis szinte ehetetlenre sikerült, Bár a recept sem volt pontos! Tehát kell némi tapasztalat, hogy ezt is felismerd, mert nem minden recept szentírás! Meg sokakkal az a probléma, hogy lustaság gyanánt eleve az egyszerūbb/könnyebb recepteket kapják elõ, ami megint csak egy bizonyíték arra, hogy nem igazán vágják a fõzést.

2018. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A recept az egy dolog. Egyszerű ételeket nem nehéz elkészíteni, de nálam például már rengetegszer előfordult, hogy édesanyámat hívtam fel, mert valami nem volt világos a receptben.
2018. jan. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Hiába követed a recept által előírottakat, az nincs benne, hogy a tűzhelynek melegnek kell lenni.

Ehhez kell a gyakorlat.

2018. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt vannak a receptekben "szakifejezések" (pl. készíts világos zsemle színű rántást vagy futtasd fel az élesztőt vagy rosszabb esetben keverj egy alap piskótatésztát), másrészt egy csomó recept nem ír le mindent, ami a kivitelezést illeti, harmadrészt a recept egyáltalán nem biztos, hogy jó (más kérdés, van-e egyáltalán "jó" recept, hiszen mindenkinek más a "jó").

Pl. én a saját mézes receptemet úgy találtam ki, hogy 8 db többé-kevésbé szimpatikus receptnek "átlagoltam" a hozzávalóit + a számomra leglogikusabbnak tűnő kivitelezési módot választottam (hozzávalók hozzáadásának sorrendje, pihentetés kell / nem kell, ha kell, mennyi idő kell stb)

Egy-egy új receptet többször is ki kell próbálni, mindenkinek a maga képére formálni!

Én pl. olyan nehezen tanultam meg felfuttatni az élesztőt (noha követtem az utasításokat), hogy ugyan egy ideje már megy, de még most is csak ritkán és rossz szájízzel szánom rá magam, hogy ilyen ételt süssek.

A netről aztán végképp kockázatos tanulni. Oda mindenki azt ír, amit akar.

Szóval főzni, az azért gyakorlat kérdése.

2018. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem...egyrészt vannak nem túl jó, egyenesen rossz, vagy jó, de hiányos receptek is, másrészt vannak olyan emberek, mint én, akiknek 50%os a sikeraránya olyan recepteknél amiket előtte nem próbált ki olyannal, aki tud főzni. Vannak olyan dolgok amiket valaki vagy érez és tud, vagy nem. Például hogy meddig kell pirítani az ezt vagy azt. Mennyi fűszert kell rakni, hogy jó legyen. Hogyan kell sütni a húst hogy ilyen vagy olyan legyen. Én elrontottam a zöldség párolást is...a zöldség párolást!:D sütőhöz ne engedjen senki, mert biztos odaég, nem sül meg eléggé a dolgot, vagy már az összekeverésnél rosszul mérek ki valamilyen hozzávalót. Persze, gyakorlással, tanulással lehetne fejleszteni, de az nem igaz, hogy mindenki úgy születik, hogy van tehetsége a főzéshez és tud főzni.
2018. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van! Mindenki tud fözni receptböl. Max. a megevéssel lehetnek gondok:-)
2018. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem az mondhatja magára, hogy tud főzni, aki recept nélkül is össze tud dobni valami kaját. De ha valaki még életében nem járt a konyhában, akkor hiába olvas receptet, nem fogja tudni, hogy pontosan hogy kell mondjuk felfuttatni az élesztőt, dagasztani a tésztát, félig átsütni a húst. Youtube videókból még azt mondom, hogy meg lehet tanulni főzni, mert ott látod is, hogy hogy csinálják a kaját, nem csak a receptet olvasod.
2018. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!