Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csoportmunkában csak én...

Csoportmunkában csak én teszek meg mindent (? )

Figyelt kérdés
Utálok csapatban dolgozni, mert úgy érzem, hogy egyedül jobban tudok érvényesülni, a feladatot 100%-osan jól megcsinálom/elkészítem, ahogyan azt előre elképzeltem, de ha valakivel dolgozom úgy érzem, hogy csak én teszek azért, hogy ez a feladat elkészüljön és a 4 emberből az a 85% az én munkám és a maradék az övék, az is semmiség de azért is nyávognak, hogy nekik nincs kedvük. Szóval, mert úgy érzem/gondolom, hogy csak én foglalkozom a projekttel eleget, utálom a csapatmunkát, és a tanárom kiadott egyet ( az előző csoportmunkák vége az volt, hogy megint én csináltam az egészet, és fogtam össze a csapatot hogy tegyék meg a részüket abból sem mindenki, de ha nem tettem volna azok sem tettek volna semmit ha én nem járok a nyakukra.) ti mit tennétek a helyemben?
2018. jan. 11. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Tojnék rá. Én nem törném magam, az biztos. Csak annyit tennék bele, mint a többiek.
2018. jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha neked jó az egyes is. Szerintem egy igényes embert érdekli az, hogy mit ad ki a kezéből, legyen az egy iskolai vagy egy fizető munkahelyi feladat/projekt/munka amivel megbíztak. Olyan nincs, hogy ha nem csinálják te sem csinálod, mert ugyanúgy megszívod, és szerintem a főnöködnek sem fogod belemondani az arcába, hogy hádde én akartam, de ha ők se, akkor én se.
2018. jan. 11. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom a csoportmunkát. Pont abban a helyzetben vagyok mint te, gyakorlatilag 100%-ban én végzem el a feladatot, amit mégis a többiek végeznek, azt át kell nézni és többségében utánajavítani, mert hibás. Az a helyzet, hogy aki intelligens, gyors, lelkiismeretes, azt nagyon kihasználják a lusta, igénytelen, pofátlan emberek. (Így téged is!) Nem akarlak elkeseríteni, de később ez még fokozódni fog, hacsak nem festőművésznek vagy fogtechnikusnak mész, hogy ne kelljen csapatban dolgozni. Amúgy a te esetedben a tanárnak van valamilyen szinten felelőssége, mert neki kellene ellenőriznie, hogy ki mekkora részt vállal a csoportmunkából, illetve neki kellene leosztania azt is, hogy ki melyik részt csinálja, vagy legalább azt, hogy egymás között hogyan osztottátok fel a munkát. Kitartás, mert

a/ vagy nem tudsz tenni semmit,

b/ ha normális a tanárod, elmondod neki, mi a helyzet a csoportmunkával és megkéred, hogy ő ossza szét a részfeladatokat. (Ez esetben valószínűleg majd a többiek hanyag, összegányolt munkáját kell utólag javítgatnod, hogy ne legyen silány minőségű az egész).

2018. jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kérdésből azt szűrtem le, hogy iskolai témáról van szó. Ott kb. lényegtelen, ha egyest kap valaki, kivéve, ha bukásra áll. Munkahelyen már nem tojnék rá. Valahogy megpróbálnám úgy kijátszani a helyzetet, hogy kiderüljön a főnök számára az igazság. A legutolsó dolog lenne az, hogy magamra vállaljam a többletmunkát. (#1 válaszoló vagyok)
2018. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez velem is így volt, aztán mikor meguntam, hogy mindent én csinálok, mert a többiek telibeszarják, felosztottuk a feladatokat.


A tanárnak - aztán főnöknek - elmondtuk, ki-mit vállalt, felírta, és onnantól kezdve mindenki a saját dolgáért felelt.


Érdekes, a csapat többi tagja is elég gyorsan megtanult normálisan dolgozni, mert nem bújhattak így ki alóla.

2018. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!