Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet megszabadulni a...

Hogy lehet megszabadulni a telefonfüggőségtől? 23N

Figyelt kérdés

Egy ideje sajnos észrevettem hogyha unatkozok, egyből elkezdem nyomkodni a telefont. Semmi értelmeset nem csinálok rajta de reggeltől estig ez megy ha itthon vagyok.( emellett megcsinálok minden itthoni munkát, vizsgára tanulok stb, nincs semmi elhanyagolva) Mostanában estére már fáj a szemem tőle.

Természetesen ha dolgozok, vagy a barátommal, barátnőimmel vagyok,akkor nem veszem elő. Mobilnetem sincs tehát utcán ,buszon nem tudok telefonozni szerencsére. Csak itthon megy ez.

Ma gondolkodtam azon hogy mikor általános iskolás voltam (10 éve) akkor csak hétvégén számítógépezhettünk,netezhettünk az öcsémmel, mégis megvoltunk. Szerettem könyveket is olvasni. Elfoglaltuk magunkat, sosem unatkoztam. Mikortól okostelefonom lett (19 éves voltam) akkortól megy ez.

Szeretnék leszokni. Jó ötlet ha meghatározom hogy pl óránként hányszor nézhetek rá? Úgysem maradok le semmiről.

Hogyan tartsam be ezt a szabályozást? Valakinek tanács?


2018. jan. 13. 23:22
1 2
 1/12 Zoli780806 ***** válasza:
0%
töröld magad facebookról, instagramról.... máris rengeteg időd marad
2018. jan. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fent instagramon. Csak facebookon. Viszont nem azt nézegetem, az nem köt le. Céltalanul netezek vagy játszok. Semmi értelme :(
2018. jan. 13. 23:30
 3/12 Zoli780806 ***** válasza:
Nyilván unalomból teszed....kösd le magad nyelvtanulással, munkával...
2018. jan. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

vegyél egy buta telefont, nekem is az van és nem nyomogatom, mert nincs minek.


Amúgy meg kinevezhetsz netmentes időszakokat, pl. lefekvés előtti 2-3 órában nem piszkálod.

2018. jan. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4: Ez jó ötlet!! Holnaptól megpróbàlom betartani.


#3: Leírtam hogy megcsinálok mindent amit kell. Azért néha leülhetek nem?

2018. jan. 13. 23:51
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én telómon 3 hónapig ült a szerviz, addig csak buta telóm volt. Jól leszoktam róla.

Tedd el egy időre a telefonod. Mondjuk vizsgaidőszak végéig.

2018. jan. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én a mobiljátékkal voltam így hogy megtetszett és ott ragadtam előtte, kb 2 hónapig játszottam vele mikor ránéztem a többiek tabellájára és láttam hogy hol vagyok én hozzájuk képest, arról nem beszélve hogy kb annyit fizetnek a játékra havonta mint amennyiből az autót megtankolom, és akkor még keveset is mondtam lehet, na az ilyen emberek vannak mindig a Top5-ben


Rájöttem hogy csak az időmet lopja, hiába hiszem azt hogy most fejlődik a karakter és erősebb leszek a másik ellen.

Motiváció hiányában és a pénz ráfordítást elkerülve letöröltem.



Fontos hogy felismerje magát az ember, és így abba lehet hagyni bármi mást.

2018. jan. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hű! Jókat írtok! Akkor látom másnál is probléma volt ez sajnos.

Az a baj én szerdán záróvizsgázok, úgyhogy azzal vége is a vizsgaidőszakomnak. Munkahelyen hála istennek nem tudom nyomkodni jelenleg se mert nincs időm rá. Viszont ott is gép előtt ülök és a szemem minden estére fáj.

A drasztikus játékletörlésen is gondolkodtam én is.

A "buta" telefon is jó ötlet!


Jaj de jó hogy írtatok!

2018. jan. 14. 00:03
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Amit te csinálsz, az messze áll a függőségtől szerintem. Végülis csak szabadidődben nyomkodod, emellett elvégzel minden más dolgodat. Úgy gondolom, hogy amíg a munka/tanulás és a személyes kapcsolatok rovására nem megy a telefonnyomkodás, addig nincs baj vele. Persze, olvashatnál helyette - de például a magyartanárom mesélte anno, hogy mikor Ő gyerek volt, a szülei kiabáltak vele, ha félrevonult olvasni, mert úgy gondolták, haszontalan időtöltés. 20 évvel ezelőtt a szüleink esténként leültek tévézni, végülis az is tök haszontalan... de kikapcsolódás. Ha megnézel egy filmet, abból sem lesz semmi hasznod. Ha elolvasol egy könyvet, abból se. Ha céltalanul szörfözöl a netel, abból se. Egy kutya mind, ugyanolyan szórakozás, csak a módszer, a technika változott.
2018. jan. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nem akadályoz semmiben, akkor nem látom ezt akkora gondnak. Én a tableten lógok sokat, általában e-könyveket olvasok, meg fórumokat, blogokat engem érdeklő dolgokról. Ha a szemedet félted, akkor hordj magaddal egy könyvet, ha gyerekként szerettél olvasni, akkor valószínűleg most is lekötne.
2018. jan. 14. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!