Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » HELP! Nagyon lassan haladok a...

HELP! Nagyon lassan haladok a dolgozataimmal, nem tanulok hatékonyan. Mit csinálhatok rosszul? Mit gondoltok róla? Napom lent. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok, ezt az évet levelezőn végzem, mert egy csomó elintéznivalóm jutott és egyéb problémák...


Ugye minden házi dolgozat és tanulnivaló az utolsó hetekre maradt. Viszont itthon vagyok, teljes napjaim vannak rá és mégsem haladok normálisan.


Reggel 11-12 körül kelek. Az ágyban még 15 percet prbóbálok kijönni a kómából, netezek, olvasok hireket. Majd nekiállok reggelit csinálni szóval már 1, fél kettő mire eszek. Akkor leülök, megnézem mi a következő teendőm, eldöntöm melyikkel kezdem. Kb fél órát kell utánna olvasnom, hogy mi is kéne irnom, majd mire belekezdek ebédidő és megyek ebédet csinálni(minden második nap főzök valamit, ami hosszasabb, néha nagymamámnál eszem és az is felvesz egy órát) Tehát már délután 4 óra. Akkor kezdek neki irni és képes vagyok 2-3 oldalnyi dolgozatnál másfél órát ülni. Egyszerüen ilyen lassan haladok vele. Akkor este 8ig valahogy kihozok 2-3at. Utána jön a barátom, persze kell vacsorázzunk amihez a készités átlagban egy óra,vagy megyünk valahova enni ami két órába telik. S akkor már este van, lefekvés. Ha épp nem jön, akkor fentmaradok 12-1ig irni de aztán másnap megint későn kezek.

Ami baj lehet, hogy ezek közben kb minden fél órában csekkolom a facebookot, vagy instát, van amikor meg kell kérdeznem valamit, de sokszor ok nélkül is. Ezen kivül nem tudom miért megy minden ilyen lassan.

Nektek hogy zajlottak le a vizsgaidőszakok? Más is ilyen lassan halad? Bevált tippek, tanácsok ? 20L


2018. jan. 14. 14:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy sokkal szigorúbbnak kéne lennem magamhoz? Keljek fel sokkal korábban(az a baj,ha kialvatlannak érzem magam semmit se fog fel az agyam)Lehet a netet is ki kellene kapcsolnom de annyira nagy a késztetés... :/
2018. jan. 14. 14:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Erőltesd egy kicsit meg magad.8 óránál többet felesleges aludnod.Amikor tanulsz csak a tanulással foglalkozz.Kapcsold ki a telefonodon a netet, gépen is csak az legyen megnyitva ami a tanuláshoz szükséges.Mert eltereli a figyelmed.Ha tanulsz csak a tanulásra összpontosíts.

Én úgy szoktam csinálni hogy amikor lezárok egy "időszakot" pl érettségi vagy egy kemény munka időszakot utána elmegyek egy jó helyre pl:eszek egy jót egy drága helyen vagy hasonló.

2018. jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi. LEhet tényleg az a baj, hogy nem erőltetem meg magam és csak fejben tudom ,hogy mennyi dolgom van, gyakorlatban mégsem dolgozok keményen.

Ez a kis motiváció féleség megvan, tervezzük hogy vizsgák után elmegyünk wellnesezni de szerintem nem segit, mert tudom, hogy akkor is megyünk ha pl valami nem sikerül:))

2018. jan. 14. 14:48
 4/5 anonim ***** válasza:

#2

Valamivel motiváld magad mind1 mivel.

2018. jan. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én szakdogát írtam most, beosztottam, hogy mennyit kell megírni egy nap és nem álltam fel, míg meg nem volt. Néha én is csekkoltam a facebookot, de félóránként felesleges, elég 2 óránként is és maximum 10 percre.

Á rövidebb, 10-20 oldalas dolgozatokat mindig egyben írtam meg, mert nagyon sok időt elvesz az, amikor ráhangolódik az ember. Mondjuk kell vagy 1 óra, mire belejönnél , de te addigra pont megszakítod a folyamatot, így mindig előről kell kezdened a belerázódást.

Elmenni sem szeretek ilyenkor, mert az indulás előtti készülődés, maga a program és hazaérés utáni visszahangolódás értékes órákat vesz el.


Én a helyedben korán kelnék fel, én nem szoktam reggelizni, de mivel te igen, ezért előző este csinálnék valami szendvicset, amit reggel gyorsan megeszek, egy csomó innivalóval leülnék dolgozatot írni egészen sötétedésig csalás nélkül. Sötétben már nem csinálnék semmit, csak pihennék, neteznék, ennék, a barátommal lennék, vagy csinálnék ételt előre, stb.

2018. jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!