Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki ha egy 21...

Szerintetek ciki ha egy 21 éves lány szegény?

Figyelt kérdés
Gazdag ismerőseim előtt úgy ég az arcom, hogy nem vehetek a boltban pl minőségi ételt mint ők.

2018. jan. 18. 23:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Az szerintem cikibb ha ez az állapot nem motiválja arra hogy elerjen valamit az életben.
2018. jan. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Emiatt a kormánynak éghetne az arca, nem neked. Nincs mit szégyellni, a szegénységgel szembeni lenézés is csak egy olyan stratégia, ami a társadalmi rétegek közti különbségek erősítését szolgálja. (Ha kevesebbnek érzed magad az anyagi helyzeted miatt, akkor nem fogod azt érezni, hogy jobbat érdemelsz, azaz nem leszel motivált javítani. Ördögi kör) Akinek érdemes adnod a véleményére, az nem fog téged lenézni ezért, aki meg lenéz, az magát járatja le.
2018. jan. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
a szegénység sosem szégyen
2018. jan. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

Manapság én már azt vettem észre, hogy nem mindig szegény az, ki annak vallja magát, inkább sz@rul kezeli pénzét s vesz 50.000-ért 1 pár zoknit, mint minőségi ételeket.


A másik, hogy gazdag ismerőseid cikik inkább, hogy nem képesek neked segíteni...erre mondom, szép kis ismerősök-emberek az ilyenek.


Mellesleg nyugodtan mondhatod nekik, hogy gyerekek, nekem csak erre telik fizumból.Semmi ciki nincs ebben.

2018. jan. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
21 éves vagy, nemrég másztál ki a gyerekkorból. Abból a korból, amiben nem a te felelősséged gazdagnak, jómódúnak lenned. Engem már általános iskolában is lenéztek a szegénységem, pontosabban a családom szegénysége miatt, úgy bántottak vele, mintha én tehetnék róla, és bár egy percig sem okoltam a szüleimet, mégis igazságtalannak éreztem, hogy én vagyok emiatt a célpont, hisz 8-9 évesen elég ritkán keres százezreket egy gyerek. Nem azért vagy szegény, mert így döntöttél és élvezed, vagy mert ez a hobbid, senki sem választja ezt magának, és mindenki, aki tud tenni ellene és szabadulni belőle, az megteszi. Teljesen átérzem, hogy mennyire kellemetlen tud lenni, hogy körülötted mindenkinek természetes, hogy sokkal több pénzt ki tud adni ételre vagy bármi másra, mint te valaha, a második válaszoló teljesen jól mondta, hogy ezek a "kényszerérzések" a réteg közti különbségeket erősítik, de egyáltalán nem kell szégyellned magad emiatt (és még rengeteg más miatt sem, amik miatt az emberek általában szégyellik magukat). Ha tudsz ellene tenni, akkor a saját érdekedben fogsz is, pont annyit, amennyire képes vagy. Ne érezd ezt egy versenynek, mert mindig van egy gazdagabb, mindig van több pénz meg még több pénz és sosem győzhetsz. A saját elveidet, érzéseidet, akármidet vedd figyelembe, ne másokét, mert nem az ő életüket éled.
2018. jan. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Metionin ***** válasza:

Dehogy ciki...a szegénységet általában nem választja az ember és 21 évesen amúgy sem vagy annyira előre az életben hogy versenyezz az eleve gazdagabb családba születettekkel.

Ennyi idősen én és az ismerőseim nagy százaléka is szegények voltunk.

Aki pedig azt nézi, pláne megszólja hogy más mit vesz a boltban, az bunkó.

2018. jan. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

2-es leírta helyettem is! #thumbsup

Aki meg emiatt lenéz, annak a társaságát sem kell nagyon keresned. Egyébként nem írtad milyen végzettséged van, vagy még tanulsz esetleg, ha nem akkor képezd magad tovább, akár tanulj nyelv(ek)et. Külföldön (de már talán itthon is) több lehetőséged lesz jobban fizető álláslehetőségekre és a több fizut okosan menedzselve jobb életkörülményeket tudsz magadnak teremteni ezáltal. :)


F39

2018. jan. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves 4es!


"A másik, hogy gazdag ismerőseid cikik inkább, hogy nem képesek neked segíteni...erre mondom, szép kis ismerősök-emberek az ilyenek"


Miért is lenne valaki azért felelős, hogy nem segít egy ismerősének meggazdagodni? Nem várható el, hogy mindenkinek a problémáját a nyakába vegye az ember.


Amúgy kérdésre válaszolva egyáltalán nem szégyen, ha pedig még erőt veszel magadon, és küzdesz azért, hogy ez megváltozzon, az egyenesen tiszteletreméltó. Amúgy nem egy példa van rá, hogy valaki felküzdötte magát méllyről. Sok gazdag ember belesüpped a nagy jólétbe, megszokja, hogy mindent kézhez kap, nem tanul meg harcolni az életben (lásd németek és migránsok).

2018. jan. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hiaba irja mindenki hogy nem ciki, ez nem segit rajtad.

1. Ha te cikinek erzed, mindegy ki mit mond, es forditva is.

2. Ha magyarorszagon elsz, akkor tenyleg leneznek a gazdagok, mert itt foleg csalassal, ugyeskedessel es lopassal lehet meggazdagodni es az ilyen emberek attol erzik tobbnek magukat ha lenezhetik a kevesbe gazdagokat. Nem veletlenul ment el innen az osszes kepzett, intelligens ember.

3. Rajtad mulik hogy milyen lesz a jovod.

2018. jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ha szép vagy akkor nem, ha csúnya akkor sajnos nehéz dolgod lehet
2018. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!