Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ciki ma Magyarországon...

Miért ciki ma Magyarországon jól élni?

Figyelt kérdés
Tisztességes munkával jól élünk,de nagyon sok irigyünk van.Miért?
2011. dec. 16. 22:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Mert nagyon sokan nagyon rosszul élnek annak ellenére, hogy próbálnak kapálózni, a víz tetején maradni. És akinek nem sikerül annyira, nem nagyon tudja elhinni, hogy másnak tisztességes úton sikerül.

Pedig annyira nem jó dolog az irigység! Csak magát mérgezi vele az ember. Miért nem lehet örülni a másik sikerének.

Én nem élek túl jól, és van egy pár ismerősöm, akiknek viszont elég jól bejött. De irigykedés helyett inkább tanulni próbálok tőlük, hogy én is megcsinálhassam egyszer a saját sikeremet.

35f

2011. dec. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%

azért, mert Magyarország az a hely, ahol szerencsés vagy, ha meg tudsz élni jól, tisztességes munkából. sok ember látja a vállalkozóként minimálbérrel bejelentett suskasori villában lakó és Lexus terepjáróval járó vadbarmokat, akikből hiányzik az intelligencia látszata is.

sajnos, a többi jómódú embert is ez alapján ítélik meg.


a másik ok az, hogy a magyarok természetükből eredően irigy emberek. nekünk sosem elég az, amink van, mindig többet akarunk, mindig nagyobb kell, mint a szomszédé, jobb kell, mint a barátomé stb...

2011. dec. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Én is észrevettem ezt. Ha a minimálbérből is meg lehetne EMBERI színvonalon élni akkor nem háborogna senki.

De ha bemondom, hogy 21 évesen 350-et kapok kézhez akkor érthető, hogy kinyílik a bicska egy 40 éves zsebében aki 60 ezer Forintért kel fel dolgozni minden nap.

Mostanában inkább nem mondom meg ha kérdezi valaki.

2011. dec. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%

"Tisztességes munkával jól élünk,de nagyon sok irigyünk van.Miért?"


Akkor te vagy a "tisztességes", vagy a "jól" fogalmával nem vagy tisztában.

2011. dec. 17. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Na kedves utolsó ezt fejtsd ki!!
2011. dec. 17. 09:11
 6/19 anonim ***** válasza:

A válasz még mindig ugyanaz: 10-ből 9 a törvény megkerülésével szerzett vagyont, jobbára mások kárára, és ami a legdurvább, hogy ezt nem is szégyelli.


Az jó, ha nincsen gond a megélhetéssel, de az még jobb, ha tiszességesen jutsz hozzá a pénzhez, és ami a legfontosabb: sosem lesz több egyik ember a másiktól azért, mert neki van pénze, másoknak meg nincs.

2011. dec. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ez a mi esetünkben nem áll meg.Természetesen kaptunk apeh vizsgálatot,valami irigy b... felnyomott,az eredmény az lett,hogy megállapította az apeh hogy túlfizetésünk van.17 ezer forint:))Nem mindenki törvénytelen.....
2011. dec. 17. 16:16
 8/19 anonim ***** válasza:
16%
Az, hogy az apeh mit állapított meg, nem jelent semmit. Az apeh csak abból tudja megállapítani, amiről papír van. Mi van a számla, nyugta nélküli fekete bevételeitekkel? Akármivel is foglalkoztok, ha tisztességesen befizettek mindent, adókat, tb-t, akkor szinte nem marad semmi. Ezért mondtam, hogy vagy tisztességesek vagytok, vagy nem éltek jól.
2011. dec. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó nagyon gáz ez a szöveg..
2011. dec. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem vitatkozok veled,pont az ilyenek miatt tettem fel a kérdést,de köszi,hogy jöttél példának:)
2011. dec. 17. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!