Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Feldobhatom a talpam álmomban?

Feldobhatom a talpam álmomban?

Figyelt kérdés
vázolom:alszok az ágyban, legnagyobb nyugalomban, amikor bejön a szobába a férjem,"jó reggelt", ezután félig felébred az agyam, olyan mintha nem tudnék felébredni, pedig nagyon szeretnék felugrani és elfutni jó messzire, nem kapok levegőt, nem tudok beszélni, mozogni. Majd utolsó erőmmel hirtelen kipattanok ebből, egy nem direkt sikítás kíséretében. utána általában sírok. A férjem szerint ez kívülről úgy néz ki, hogy kb 15-20mp-ig, rángatózom csukott szemmel az ágyban, majd egy halk sikítással ébredek. az uccsó után azt mondta, soha többet nem kelt fel. volt már ilyen valakinek? 3 éve kezdődött, és kb 4-5 alkalommal történt meg. minden alkalom után olyan érzésem van, mintha a szerencsén múlna, hogy egyáltalán felébredek.
2018. jan. 19. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Alvásparalízis a neve, amikor az agyad felébred, de a tested még nem. Olvass utána. Nekem is van, gyerekkorom óta, és már egészen megszerettem.
2018. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Alvásparalízis. Itt van róla némi info:


[link]

2018. jan. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igy van, alvasparalizis. Nem fogsz meghalni, csak nagyon kellemetlen dolog. Az agyad felebred, de tested nem, mondjuk igy. Nem teljesen, de nagyjabol ez a lenyege.
2018. jan. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

"pedig nagyon szeretnék felugrani és elfutni jó messzire"

Ha a ferjed miatt van az rossz jel.

2018. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy reggel 3 ilyen is! :)

Nem kell pánikolni, mert úgy is fel ébredsz. Én csak a fulladástól félek ilyenkor, mert nem egyszer volt úgy, hogy paralízisem volt miközben a pofám előtt a takaró, és alig kapok levegőt.

2018. jan. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, sokat segített, mert ezelőtt még csak nem is hallottam erről, és most, hogy utána olvastam, 100%, hogy ez alvásparalízis. Ennek tudatában remélem, hogy könnyebben megbírkózom vele, ha megint lesz.
2018. jan. 19. 11:18
 7/13 A kérdező kommentje:
#4 Nem tudom neked pontosan megfogalmazni, de mikor meghallom a hangját, megismerem, tudom, hogy ő az, de valahogy mégsem ő. egyébként nagyon jó a kapcsolatunk, nem bánt, nem félek tőle vagy ilyesmi.
2018. jan. 19. 11:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Az alvásparalízis miatt nem, de más miatt fel.
2018. jan. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#1 megtanultad kontrollban tartani, az évek alatt? #4 kifejtenéd?
2018. jan. 19. 11:59
 10/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Néha félelem tölt el, olyankor én is vergődök meg nyöszörgök, de van olyan is, hogy kíváncsiság, és "beleugrok" a dologba, hagyom hogy történjem aminek történnie kell, mert már az agyam tudja, hogy úgysem történik semmi. Ilyenkor néha hallucinálok is elég intenzíven, amit szeretek az az, amikor zenét hallok, és az agyammal tudom irányítani. Néha azt érzem hogy a testem felemelkedik és csavarodik, nyúlik, ilyenkor is hagyom, nem küzdök ellene, hanem azt gondolom, hogy jól van, na ugorjuk bele, lebegjünk. És ilyenkor nem is félelmetes, hanem érdekes.

Mivel megfigyeltem, hogy mindig félálomban jön a dolog, arra is rájöttem, hogy megelőzi egy fura fülzúgás szerű hang, amire megébredek, de már gyorsan zuhanok is vissza, na olyankor kap el az alvásparalízis. De olyankor tudok tudatos is maradni.

2018. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!