Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Születéskor minden ember...

Születéskor minden ember egyenlő esélyekkel indul neki az életnek?

Figyelt kérdés
2018. jan. 21. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Hát nézd meg egy szegény család gyerekét, és mondjuk egy politikus gyerekét. Egyenlő esélyei vannak? Nem hiszem.
2018. jan. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Persze, csak épp a család helyzete lesz az egyik fő, hogy milyen lehetőségei lesznek a későbbiekben!
2018. jan. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Abszolút nem. Egyik tanárom régen úgy fogalmazta meg, hogy mindenki más kártyát kap osztáskor (ergo mindenkinek más erösségei vannak), de rajtad múlik, hogy mit hozol ki belőle. Dönthetsz úgy is hogy bedobod a lapjaidat és kiszállsz, vagy megpróbálod kitalálni, hogy hogyan nyerd meg a játékot. Valóban egy politikus gyereke látszólag jobb eséllyel indul, mint egy péké, de hidd el, mindenkinek meg kell vívni a harcait a maga szintjén. Mert az élet nem csak a pénzről szól, például lehet, hogy a politikus fia anyagilag mindene megvan ,de mivel az apja önző, így a saját családjával sem törődik, így a gyerek meg érzelmileg lesz visszamaradott, holott a pék fia lehet, hogy szegényebb körülmények között él, de tisztességesek a szülei, így szerető családban nő fel. Az ember hajlamos arra, hogy természetesnek veszi ami van és mások látszólag jó életét irigyli, de nem érdemes. A lényeg az, hogy más és más háttérrel indulunk neki az életnek, úgyhogy ne pazarold az idődet irigykedéssel, hanem tégy mwg mindent annak érdekében, hogy elérd azt amire vágysz
2018. jan. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nézz meg egy sérülten született személyt és egy egészségeset.
2018. jan. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.. Meg az se mindegy a világ melyik részén...
2018. jan. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hülye kérdést, egyértelmű hogy nem.
2018. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Egyáltalán nem.


Elég csak arra gondolni, hogy egyes embernek nem nevezhető lények simán megfialják a gyereket a wc-n, majd élve kidobják a kukába. Egy ilyen gyerek már nem kapta meg az esélyt arra, hogy egyáltalán élhessen. De még ha túl is éli, akkor is nevelkedhet szülők nélkül árvaházban.


Vagy ha csak belegondolok, ott a saját helyzetem. Apám egy alkoholista farok volt, aki egész életünkben csak terrorizált és lelki sérüléseket okozott, amit a mai napig viselek. És sok olyan alapvető élethelyzet van, amiben egyszerűen csődöt mondok, vagy rosszul reagálom le.


Vagy ha csak arra gondolok, hogy egyáltalán dolgozott volna. Alapvetően eszes, karizmatikus, jó problémamegoldó ember volt. Ha kihasználja ezt, akkor simán 3-400 ezer forintos fizetéssel, szép házzal, autóval élhetett volna. És a saját életem sem úgy indult volna, hogy nincs semmim és diákhitelt kell felvegyek, hanem mondjuk egy saját lakással. Amikor kezdtem az egyetemet, 8-10 milliókért voltak lakások, ma 15-20 alatt nincs. Ehelyett otthon döglött, kapta a havi 50 ezer körüli segélyt amit elivott, és nélkülözhettünk folyamatosan.


A vicces az, hogy akiket én régen gazdagnak láttam, azokról utólag belátom, hogy egyáltalán nem voltak azok. Nem ők voltak gazdagok, hanem mi túl szegények és még az átlagot sem ütöttük meg.


De még mindig sokkal jobb helyzetben voltam így is, mint egy afrikai éhező, akit 10 évesen elvisznek gyerekkatonának.


Vagy ott vannak a testi adottságok. Régen beteges, vékony gyerek voltam, ezzel alapból én voltam a "gyenge" gyerek az osztályban. Vagy a külsőm sem éppen előnyös, így teljesen másképp állnak hozzám emberek, nők. Például ha mondom egy viccet egy eladónak, akkor csak néz rám, hogy "ez meg mit akar". Bezzeg ha 1-2 jóképű kollégám mondja el ugyanazt, akkor azonnal beindul a nevetgélés meg flörtölés.


Vagy például lakótársam előnyös külsővel van megáldva,őt szinte levadásszák a csajok. Legutóbb egy eladó csaj a bankkártyán lévő adatai alapján talált rá, és elhívta randizni a srácot, majd 1-2 óra múlva már gerincre is vágatta magát. Vagy legtöbb haveromnak tele van "Match"-ekkel a Tinder profilja. Nekem meg konkrétan havonta 1 "Párom" ha van, így sokra nem megyek.


És hiába ronda vagyok, még mindig örülhetek, hogy nincs jelentősebb testi fogyatékosságom, van kezem, lábam, tudok járni, alapvetően egészségesen élni. Másoknak ez sem adatik meg.

2018. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A kártya tényleg jó példa.


Mert addig igaz, hogy mindenkinek lapot osztanak. De nem mindegy, hogy valaki csupa nyerő lapot kap és hülyének kell lenni ahhoz, hogy veszítsen. Vagy valaki csupa olyan lapot, amiből egyértelműen látszik, hogy esélye sincs nyerni. Kihozhat belőle többet a semminél, de nem juthat arra a szintre mint más. Az élet is sokszor ilyen.

2018. jan. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Az élet 90%ban szerencse kérdése, a maradék 10%al gazdalkodhatunk. Ha egy afrikai háborus övezetben szuletsz mar az nagy teljesitmeny ha megered a felnott kort,de kb 0 eselyed van hogy sikeres gazdag ember legyel. Egy joleti orszagban meg sok eselyed van a jomodu hosszu boldog eletre ,de ha nincs szerencsed elvisz a rak, vagy letarol az uton egy kamion es annyi volt a nagy almoknak. Ahogy a mondas tartja, ember tervez Isten vegez.
2018. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Látszólag nem, de mindenki más csomaggal indul, már kapásból egy nőnek és férfinak más alap tulajdonságai vannak biológiailag (a nőknek petesejtjei vannak, a férfiaknak hímivarsejtjeik, mindkettő kell egy új élethez, nem vagyunk hímnősek, mint az éticsigák), meg vannak egyéb képességek is. Egyáltalán nem baj, hogy nem vagyunk egyformák. Az a lényeg, hogy mindenkinek a saját csomagjából kell kihoznia a számára lehető legjobbat, legtöbbet, arra meg mindenkinek van lehetősége.
2018. jan. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!