Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek az jó barátszűrő,...

Szerintetek az jó barátszűrő, hogy ha kikapcsolod a szülinapi értesítéseket Facebookon, és megnézed, kik azok, akik anélkül is felköszöntöttek, hogy a Facebook emlékeztette volna őket?

Figyelt kérdés
Tekintve hogy nem igazán tekinthető közel sem barátnak az, aki a másik születésnapját nem tudja, mikor van.
2018. jan. 21. 12:28
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem hülyeség ez alapján megítélni, hogy ki a barát és ki nem.
2018. jan. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
73%
Nem, mert ha egy kiírja az üzenőfaladra akkor már a többi is megy kívánni. Akkor igen, ha letiltod, hogy írhassanak.
2018. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
12%

Jó ötlet! Lehet én is honosítom :)


De azért facebookon nem csak a tényleges barátaid vannak, hanem azért előferdül, hogy iskolatársakat (régieket nálam), munkatársaid (akár, volt) is fel vannak >ismerősnek< véve. De ja, tényleges friendfilter ötletnek kiváló! :)

2018. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Nekem nem jó a memóriám az ilyen dátumok terén, egyetlen nagynéném van, aki tényleg minden ilyen ünnepet számon tud tartani, nekem nem megy. Azt észreveszem, ha valaki módosítja a dátumot valami nagyon eltérőre, tehát a rossz időpontban nem köszöntöm fel, de nem biztos, hogy fejben tudom tartani, mikor is van pontosan a jó, még a hónapot talán tudom, de a napot nem feltétlenül. Aki egyszer csinált ilyen trükköt, azt legközelebb már nem köszöntöm fel akkor sem, ha visszaállítja a jót. Én a barátság minőségét nem abban mérem, hogy tudja-e valaki fejből a szülinapomat vagy sem.
2018. jan. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
32%

Őszintén szólva - személyes tapasztalatok alapján (is) - azt tudom mondani, hogy nagyonis hatékony módszer. Én legalábbis nagyon sok következtetést le tudtam vonni ez alapján. A legközelebbi barátaim(nak tartott emberek) közül egyetlen egy sem írt, akikkel viszont távolságtartó voltam, azok közül nagyon sokan. Akkor még nem társítottam ehhez túl nagy jelentőséget...


...Aztán így, egy év távlatából, rájöttem, hogy ők lettek az igaz barátaim, akik akkor írtak, (természetesen nem ezért) a régi barátaimat pedig évek óta nem is láttam.


Sok szempontból fel tudja nyitni a szemed, abban biztos vagyok!

2018. jan. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
87%

Valóban nem.

Persze, ha nagyon jó barátokról beszélsz, akkor jó lehet. Viszont csak haver szintű barátoktól ne várd, hogy eszükbe jusson.

Van, hogy a saját szülinapom előtt 2 nappal eszmélek rá, hogy hé, megint itt van.


Nekem ki van kapcsolva, nem szeretem, ha felköszöntenek, mert hálálkodni kell, nyűglődés...

Tavaly pl. senki sem köszöntött fel Facebookon.

Még a legjobb barátnőmnek sem jutott eszébe. Tőle egy nagyon picit rosszul esett, tekintve, hogy a névnapomat is elfelejtette.

Dehát istenem...emberből vagyunk.

2018. jan. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
85%

Nekem például vannak ismerőseim, barátaim akik még egyszer sem köszöntöttek fel születésnapomon, úgy se hogy a Facebook kiírja.


Mindamellett rendszeresen keresnek, én is őket, közös kirándulásokat, túrázásokat, vagy csak munka utáni sörözéseket szervezünk. Ha épp kevés az időnk, akkor csak telefonon beszélünk pár szót. Ezek szerint el kellene dobnom mindezt magamtól, és egyedül maradni?

2018. jan. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Az a sok ember, aki fb-on felköszönt nem mind barát. Felesleges "szűrni" őket. Magadtól nem tudod, hogy nem mind a barátaid??? Ismerősök, volt osztálytársak, munka során megismert emberek. Miért kéne tudniuk, hogy mikor van a szülinapom??? Én sem tudom minden fb-os ismerősöm szülinapját fejből :D

Pár emberét tudom. A fb előtt is tudtam. Most is tudom fb nélkül is.

Meg eleve nem kell ilyen "szűrő" ahhoz, hogy el tudjam dönteni, hogy ki az igazi barátaim.

Ja és azért mert valaki éppen elfelejtette a szülinapod, még lehet nagyon jó barátod.

2018. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
77%
Egy időben nekem is ki volt kapcsolva, sokan elfelejtették :) Én mindig tudom, hogy a barátaimnak mikor van facebook nélkül is, és ők is így vannak vele, de távolabbi vagy régi ismerősök nyilván nem tudták. Ha nagyon akarod, akkor kapcsold ki, de szerintem nem sok értelme van. Aki a barátod, azt úgyis érzed.
2018. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
73%
"Én legalábbis nagyon sok következtetést le tudtam vonni ez alapján." - Nálam csak azt a következtetést tudnád leszűrni, hogy ha nem írok fel valamit naptárba, akkor elfelejtem. :-D
2018. jan. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!