Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mennek egyre többen...

Miért mennek egyre többen gyógytornásznak?

Figyelt kérdés

Én is gyógytornásznak szeretnék tanulni, jövőre érettségizek. Voltam a PTE ETK nyílt napján ott kb. 15ből min 7 ember gyógytornász akar lenni (csoportokra voltunk bontva, nálunk ilyen arány volt) education is bármelyik egyetemhez mentem ott is állt nem tudom hány ember a gyt iránt érdeklődve.

Én azért szeretnék annak tanulni, mert már kisebb koromban elhatároztam, hogy a sport terén szeretnék elhelyezkedni, és a fizioterapeuta vezet eddig. Régebben gondolkodtam az újságíróin (sport terén szintén) vagy még a sportpszichológián, de az nagyon nem nyerte el a tetszésemet. Vagy még a konduktori szak irány is most felvetődött bennem.



2018. jan. 21. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Szia:) én is gyógytornásznak készülök, azért mert szeretem a sportot es mindenképpen az egeszsegugyben szeretnek elhelyezkedni. Gondolkoztam az altalanos orvosin is de ugyerzem hogy nem lenne hozza eleg kitartasom.

Szerintem nafyon szeo szakma a gyogytornasz es szukseg is van rá.

Sok sikert az erettsegihez:)

2018. jan. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
* nagyon szép
2018. jan. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Ez 10 pontos kérdés (pozitív értelemben).

Általánosságban írom a véleményemet: az, hogy valaki gyógytornásznak készül, tanul, még nem jelent semmit. Ahhoz empátia, elfogadás is kellene. Sokaknak ez nincs meg. Így valóban fontos ez a kérdés:

"Miért mennek egyre többen gyógytornásznak?".

2018. jan. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első: én is gondolkodtam az orvosin, de beláttam, hogy nincs hozzá annyi eszem, de egy sérülésből visszatérő sportolót visszahozni az élsportba az nem csak egy hatalmas felelősség, de egyben számomra egy sikerélmény, hogy tudom, hogy én mozgattam meg. Még azon gondolkodtam, hogy gyúró lennék, aki átgyúrja a játékosokat meccs előtt. Lehet elég egy okj-s papír is erről, maszekba is dolgozhatnék vele, ezt nem tudom.

Harmadik: nem tudom, hogy valóban gyt leszek e, de megígérem ha igen, akkor nem leszek zsémbes bunkó senkivel, és nem akarnám, hogy valakit ne tudjak küldeni a pályára vagy az életbe. Egy '16ban végzett gyt ismerősöm mondta, van aki nem tud egyből elhelyezkedni vele, jelenleg ő sem abban dolgozik. És ahogy olvastam sok helyen van túljelentkezés.

2018. jan. 21. 15:03
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Mert naiv kislányként azt hiszik, jajdejó állásuk lesz, sportolókat tornáztathatnak meg ilyesmi, holott 95%-ban a magatehetetlen vagy balesetből épülő időseket kell rehabilitálniuk :D
2018. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hahaha utolso, kepzeld tudom, hogy nem egybol sportolokat kapok, de kesobb ha (ha gyt leszek) bejartam a szamarletrat akkor veluk szeretnek foglalkozni ;)
2018. jan. 21. 19:16
 7/9 A kérdező kommentje:
Es meg lehet, hogy nem is gyt-re megyek,meg lehet 1 ev alatt valtozik a velemenyem
2018. jan. 21. 19:17
 8/9 mi a fene ***** válasza:
100%
Kedves pályaválasztók ! Az egészségügyben mindig lesz munka, és továbbképzési lehetőség is.Illetve rá lesztek kényszerülve, hogy képezzétek magatokat, így tudtok majd lépést tartani a rátok váró feladatokkal.
2018. jan. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azok menjenek erre a pályára,akik empatikusak,tényleg szeretnéek embereken segíteni.A pacienseim egyike sem beszélt a Gyt-k ről elismeréssel.Hozzá sem nyúlnak a beteghez,foghegyről beszélnek.Nemcsak magunk miatt kell egy foglalkozást jól csinálni,hanem azok kedvéért is akik számítanak ránk!
2018. jan. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!