Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A környezetemben a velem...

A környezetemben a velem egykorúak vagy tőlem fiatalabbak közül egyre többen babát várnak. Én meg szinte sehol sem tartok az életben még. Szomorú vagyok emiatt. Hogyan lépjek túl ezen?

Figyelt kérdés

Az egyetemről az egyik ismerősöm tegnap szült éppen. Most 20éves. Ma látom hogy az egyik általános iskolás osztálytársam is terhes. Én meg még most vagyok végzős az egyetemen, a nyelvvizsgák miatt izgulok hogy meglegyenek időre. Jelenleg párkapcsolatom sincs most.

Nagyon el vagyok keseredve hogy az ismerőseim meg már babáznak. Igaz még szülőkkel laknak, és nincsenek eljegyezve sem, de nekik már családjuk lesz,mikorra én az első munkahelyemen kezdek majd boldogulni..


2017. ápr. 12. 17:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy 22 éves nő vagyok.
2017. ápr. 12. 17:43
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Úgy lépjél túl ezen hogy nem így kell hozzáállni, inkább azt a kérdést tedd fel magadban hogy ilyen országba, ilyen élet mellé kell-e nekem egy gyerek? Persze egyéni igény kérdése, csak utána pár év elteltével jön az hogy, nehezen boldogul, kevés a fizetés, a gyereknek bár meg van mindene de Ők nélkülöznek, csak hogy jusson a családra.


Tudod az első pár évben könnyű elindulni a gyereknevelés útján, de utána rádöbben az ember a hátulütőjére is.


Írod hogy szülőkkel laknak, szerinted gyerek mellett majd fognak tudni spórolni egy saját lakásra, hogy ne kelljen még külön albérletet fizetni? Én nem hinném, mert itt is vannak a lakó környezetemben ilyenek, hiába dolgoznak, csak hónapról hónapra élnek.

Magyarán mint a cigányok.


Neked mi számít? Legyen bármire pénzed ha úgy van, vagy egy családra 22 évesen, amihez még a másik fél sincs meg.

24F

2017. ápr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Ezért érdemes egyetemre menni, hogy utána rögtön lebabázzanak a lányok, és elvetessék magukat az első szemben jövővel.

Azután majd jön a második, meg a harmadik gyerek.

Utána meg rinyálnak, hogy jaj, jaj, oda van a karrierjük.

2017. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Tényleg tanult vagy annak ellenére, hogy ilyen alap ragozásokat rosszul használsz? Nem tőled, hanem nálad fiatalabbak.

Mi a célod az életben? Miért foglalkozol mással? Kezdj el szociális életet élni, hidd el később bánni fogod.

Biztos vagyok benne, hogy csak azt szeretted volna olvasni, hogy igen te csinálod jól, ők meg maradnak szegények és boldogtalanok. Az élet nem ilyen fekete-fehér.. :)

2017. ápr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4: Bocsánat akkor nálam fiatalabbak. Igaz itt felénk így is mondják ahogy én írtam (pedig nagyvárosban lakok), de bele kellett kötnöd.

Kezdjek el szociális életet élni?

Egyetemre járok, írom a szakdogám, 2 nyelvvizsgára készülök. Emellett vannak barátaim akikkel eljárok kikapcsolódni (nem bulizásra értem). Egyáltalán nem érzem egyedül magam. Normális családom van. Nyáron dolgozni fogok...

A válaszodnak közöd nincs a kérdésemhez.

2017. ápr. 12. 18:05
 6/11 A kérdező kommentje:
*köze nincs (bocsi javította a telefonom)
2017. ápr. 12. 18:07
 7/11 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló: Látom kiragadtad a lényeget..:D a tőlem fiatalabb is helyes. Mi is így használjuk. (Dél-Alföldön élek)


És mások is használják:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__7981..



https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak..


Attól hogy valaki így használja ezt a kifejezést, még lehet tanult. Bár a kérdező sehol sem veri a mellét hogy ő mennyire tanult. Plusz azt sem írta hogy nincs szociális élete és azt sem hogy akik babát várnak azok szegények lesznek. Neked mint az országunk kiváló helyesírójának, illene tudnod értelmezni egy kérdést. Nem értem az ilyen embereket hogy miért kell a semmiért kötekedni. De most biztos szebb a napod.


(Kérdező bocsi az offért, de ma már számtalan ilyen idióta kötekedőt láttam itt és meguntam)

2017. ápr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
még 22évesen nem olyan nagy tragébdia ,hogy nincs családod gyerek stb... talán 15év múlva ha akkor is ez az állapot fog maradni,igen akkor kezdhetsz aggódni,hogy valamit piszkosul elkentél...
2017. ápr. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben is egyre többen várják az első gyermeküket vagy házasodnak: az életkor 38-45 között szór. Ez Budapest. Csak hogy kontextusba helyezhesd a "problémádat".
2017. ápr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket :)

Csak kicsit elszomorodtam. Olyan gyereknek érzem magam ilyenkor hogy a nyelvvizsgák miatt izgulok, mások meg a korosztályomban babaruhát válogatnak.

Talán kicsit irigylem őket.

Zöldet adtam a válaszokra!

2017. ápr. 12. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!