Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni horror filmen...

Mit lehet tenni horror filmen alapuló rémálmok/félelmek ellen?

Figyelt kérdés

Már kisebb koromban is élveztem horror filmeket nézni és nem nagyon ijesztett meg komolyabban egyik sem az Átkon kívül. Egész fiatalon láthattam először és miközben néztem nem igazán féltem, viszont utána szörnyű rémálmaim voltak róla. Újranéztem egy 5 évvel később, hátha rájövök, hogy mégsem annyira félelmetes és valóban elég gagyinak gondoltam, de alas!, még így sem maradtak abba a félelmeim.


Tegnap meg wikin böngésztem és hiperhivatkozásokról hiperhivatkozásokra ugráltam és nem tervezve, de végül az Átoknak a lapján lyukadtam ki. És hát mit adj Isten, ugye, ma éjjel egy azzal kapcsolatos rémálmomból ébredtem fel, vissza tudtam aludni, de hajnalban megint felrázott egy újabb és már nem mertem megkísérelni tovább aludni, mert féltem, hogy még egy lesz.


Nekem a fő mumusom mióta megnéztem azt az istenverte filmet, a benne levő kisfiú. Képtelen vagyok esténkét nem annak a gyereknek az arca után kutatni a szobámban, hogy hol gubbaszthat. Már így rémesen érzem magam, hogy beszélek róla. Egyszerűen olyan groteszk az egész jelleme, úgy érzem megint rémálmaimban fog terrorizálni, mert beszélek másoknak erről.


Miért traumatizálhatott ennyire ez a film, és el tudom e felejteni? Vagy már ott elrontottam a dolgot, hogy kis szrosként néztem ilyeneket.



2018. jan. 22. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
nézd meg ki játszotta a szerepet :D
2018. jan. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt is csináltam. Tisztában vagyok vele, hogy egy film, igazi emberekkel, csak már nem úgy gondolok rá, mint egy filmre. Az agyam kettő, egymástól független, valós személlyé szakította, és minden rációt félretéve rettegek mikor már kezd sötétedni
2018. jan. 22. 15:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen horror filmeket nézel, és ilyesmit olvasgatol, azzal csak megerősíted a félelmed. Az agyad minden éjjel ezzel fog foglalkozni álmodban, mert ezt a bemenő infót kapta tőled, ezt kell feldolgoznia. Tehát nézz vígjátékokat, természetfilmeket, és akkor az lesz a bemenő infó. Magyarul felülírod a rossz élményeket. Mivel én szeretem a csillagászatot, ezért állandóan ilyen témájú ismeretterjesztőket nézek/hallgatok. De nem is rémekről álmodok, hanem csillagokról, bolygókról. Így működik ez.
2018. jan. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most évente egyszer ha nézek horror filmet, vagy filmet egyáltalán. Youtubeon nézek dolgokat, főleg commentary, vlog, videójáték, smink, zene... Kb 3 éve ez.


Azért elevenedik fel bennem a félelem, mert sötétről rögtön a rosszra asszociálok, ettől alakul ki ez a lánc, mivel minden éjjel erről gondolkodok az utána levő napon is így lesz és így tovább. Ki szeretném gyökerezni, de nem tudom, hogyan szakíthatnám meg a kört.

2018. jan. 22. 15:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Rám is valamiért pont ez a film volt méky hatással. Vicces hogy te (gondolom az egyik kommentedből) lányként a fiútól félsz én fiú vagyok és a csajtól paráztam. :D

Nekem úgy múlt ek teljesen a félelmem hogy valósnak vettem. Ha az mind igaz akkor nem kell tőle tartanod mert még nem jártál japán közelébe se nemhogy pont abba a ház közelébe. Így nem akaszkodott rád az átok tehát nincs mitől félni :D

2018. jan. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet lehet. Csak olyan mélyen gyökerezik már a dolog... Így megnézve azon kívül, hogy kiadhattam magamból, nem sokra megyek a kérdéssel, nem lehet rá konkrét választ adni.


Egyébként a nőtől is parázok néha, valami fekete anyagot meglátok egy kopár fehér fal előtt, durván verni kezd a szívem. Pont tegnap este voltam a konyhában, már igyekeztem felmenni a szobámba, amikor belestem az étkezőbe és az egyik szék támlája teljesen úgy nézett ki, mint egy arc és minél tovább néztem, annál inkább tűnt igazinak, úgyhogy spuriztam is el. A TV-t is időzítőre állítottam, nem mertem kikapcsolni. Most, mióta kiírtam a kérdést egyre paranoiásabb vagyok, többet gondolok erre.

2018. jan. 26. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!