Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen Németországban élni?...

Milyen Németországban élni? Milyenek az emberek? Milyen ott dolgozni? Megéri oda menni? Alább még írok.

Figyelt kérdés
Gondoltam arra, hogy tanulom a német nyelvet. Esetleg dolgoznék is ott, vagy itthon is alkalmazhatnám ezt a nyelvtudást. De nem tudom, hogy milyen az emberek mentalitása ott, meg a kultúrájuk.

2018. jan. 24. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

nem kell semmi extrára gondolni, kb. ugyanaz, mint itthon, max más arányokkal.


ismerősömék például el akarnak költözni más albérletbe, és egyszerűen nem találnak a környékükön, mert "külföldiek", pedig az élettársa már majdhogynem 8-10 éve kinn él, ismerős csak most csatlakozott hozzá tavaly.

szóval ott is előfordulnak idegenellenes emberek, akik kifejezetten németeknek akarnak kiadni albérletet is...de gondolom nem ez az általános.

2018. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2018. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi a konkrét kérdés, mert erre oldalakat lehetne írni.

Alapvetően ha beszéled a nyelvet, normális, befogadó, nem kirekesztő nép. Én a tájszólást is beszélem, "imádnak" érte úgymond, mindig teljesen odavannak :)

2018. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmi érdekel. Mennyire lehet beilleszkedni a német társadalomba.
2018. jan. 25. 08:06
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Jobb kézzel ne integess.
2018. jan. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Be lehet illeszkedni teljesen, csak a viselkedésedtől függ.
2018. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!