Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunka Németországban,18...

Diákmunka Németországban,18 év alatt miket lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

Wiesbadenben szeretnék majd nyáron dolgozni miket tudtok ajánlani?

Külföldi diákmunka után kell-e adózni és hogyan?



2014. okt. 28. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:

18 év alatt vezetni sem lehet más országban, nemhogy dolgozni.

Sajnos ez ilyen, 18 év alatt nincs kivel munkaszerződést kössenek, mert jogilag cselekvőképtelen vagy.

Vagy ismerősön/ajánláson keresztül elmész mondjuk au pair-nek, és zsebbe kapsz fizetést (ami nem fog megtörténni, mert a németek adózási morálja elég magas szintű), vagy kinti diákszövetkezetnél jelentkezel, és ők megmondják, mit tudnak tenni az érdekedben. Esetleg magyar diákszövetkezetnél is érdeklődhetsz. De ennyire helyspecifikusan kevés opcióból fogsz tudni választani.


Mindenesetre hajra, életreszóló élmény lesz, ha összejön :)

2014. okt. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*hajrá
2014. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Az első válaszolónak szerintem nincs teljesen igaza. Én ehhez nem annyira értek, de egy barátom Németországban él, 15 éves, minden hétköznap dolgozik suli után estig. Jelenleg pincér. Több helyre is felvették volna pincérként, pedig semmi tapasztalata nem volt. Előtte volt, hogy gyerekekre vigyázott, olyan is, hogy kutyákra. (Igen, a németek képesek fizetni azért, hogy a kutya délután ne unatkozzon egyedül otthon, ameddig a gazdi munkában van.) Szóval ilyesmiket lehet dolgozni 18 év alatt. Persze a fizetés nem olyan jó, pont ezért alkalmaznak diákokat, mert nekik nem kell annyi fizetést adni.. Nézz körül ott, Wiesenbaden környékét egyáltalán nem ismerem, de biztos keresnek valahol dolgozókat, főleg nyáron. Nézd az újságokat, az interneten keresgélj, ott is megkérdezhetnél valakit, ha tudsz, egy ottani biztos többet segít.

Az adózásról nem igazán tudok mit mondani, nem tudom.

2014. okt. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. okt. 31. 15:49
 5/5 anonim válasza:
3. vagyok. Még annyit, hogy ugyanezt a kérdést feltehetnéd a gutefrage vagy a wer-weiss-was nevű oldalon is, olyanok, mint a GYK, csak német oldalak. Ők biztos jobban tudják, mint mi, többet tudnak segíteni.
2014. okt. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!