Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogy képzelitek el a halált?

Ti hogy képzelitek el a halált?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam ezen, hogy vajon ha meghalok, akkor mi fog történni? Talán látni fogom onnan fentről hogy mi van itt lent, azt is aki olyan messze lakik tőlem és látni fogom hogy sír miattam. Talán van még folytatás, és egy teljesen más helyre, teljesen más családba, új testben születek meg.

Az is lehet hogy csak egy megfigyelő leszek ott fent és csak nezhetem akárki életét, mint egy filmet, de nem avatkozhatok közbe. Lehet hogy az egész csak egy színdarab amit el kell játszanunk, és mind színészek vagyunk.

Ti hogy képzelitek el?


2018. jan. 28. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Úgy hogy vége és nincs semmi utána.
2018. jan. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mint amikor elalszom.
2018. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Miss Endzsi ***** válasza:
Mint elalváskor, csak még kapok egy gyors Dmt tripet. Nagyon kíváncsi vagyok miket fogok látni, ilyen szempontból várom.
2018. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

azt, amit 1 ír nincs ember, aki elképzelni tudná

sok kísérlet van évezredek óta,

egy szép kísérlet:


Mihail Lermontov: AZ ÉLET POHARA

1

Az élet habzó italát

Isszuk aranypohárból;

Szemünk bekötve, mit se lát,

Mégis elönt a mámor.

2

Halál előtt lehull rövid

Percig szemünk kötése,

S mi elbűvölt, mind eltünik

Mintegy varázsütésre.

3

Elnyíl szemünk ámulva: hisz

Nincs semmi a pohárba!

Mit ittunk: álom volt s az is

Valaki másnak álma...


(1831,Képes Géza fordítása)

2018. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én két dologra szoktam gondolni ennek kapcsán.


1: Ezt kétszer is tapasztaltam (lehet hülyén hangzik, de álmomban meghaltam és mindkétszer ugyanez volt). A halálom pillanatában, mindkét esetben egy robbanás mellett álltam közvetlenül és úgy haltam meg. Nem éreztem semmiféle fájdalmat. Csak azt, hogy elsötétült minden, nagy halk és lágy "Isteni zene" szólt a háttérben. Tudjátok, ezek a templomi kórusdallamok, csak egyetlen, talán női személytől. A sötétségben néhány helyen szürke foltokat láttam, mint mikor dörzsölöd a szemed, de ez is lágyabb volt és nem járt semmilyen érzéssel. Valamint a legfontosabb, hogy egyedül maradtam a gondolataimmal. Gondolkodni tudtam csak, a tehetetlenség lett rajtam úrrá. Arra gondoltam, hogy úristen mi lesz most a barátnőmmel, mit fog mondani a családom, mit fognak szólni a barátaim, hiszen én ittragadtam egy örök elmélkedésben.


2: A másik feltevésem az, hogy ugyanaz történik majd, mint mikor elalszunk. Ahogyan mondani szokták, örök álomra "szenderülünk". Mivel ez az álom most örökké szól, idővel rájövünk, hogy álmodunk. Mikor az ember rájön, hogy álmodik, ott bekapcsolódik a tudatos álom üzemmód. Ez pedig azzal jár, hogy az álmodó ember bármit, de tényleg bármit képes megtenni az álmában. Ezt ahhoz tudom hasonlítani, mint egy GTA, vagy Mafia (játék) Free Ride módok. Tehát álmon belüli örök élet, és korlátozhatatlan hatalom. Mindent megtehetünk, amit életünkben nem te(he)ttünk meg. Ami pedig egy fordulatot jelenthet ebben a dologban az, hogy talán valahogy kapcsolatot tudunk létesíteni a mi álmunkból az élők álmaiba, hiszen ugyanaz a "dimenzió" lényegében.

2018. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Elalszunk, nem lesznek többé gondolataink, érzéseink. Aki jólelkű volt az élete folyamán az a Mennybe kerül, de úgy hiszem nem emlékszik többé az életére. Hiszen elvileg a Biblia szerint is a Mennyben nem lesznek meg az emberi kapcsolataink.

Ennélfogva valamiért bennem motoszkál az, hogy az élet "felesleges". Hiszen halálunk után valamilyen szinten véget ér a létezésünk, nem tudhatjuk lelkileg valósan milyen érzés a túlvilág.

2018. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A halál után nincs semmi. Még az alváshoz sem mérhető. Olyan lesz, mint születésünk előtt.
2018. jan. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
olyan mint az ájulás, eszméletvesztés. Nem gondolkodsz, nem érzel, nem mozogsz.
2018. jan. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ugyanaz, mint születésünk előtt. Csendes, békés semmi.


Álmomban többször meghaltam már.

Az egyikben erőszakos halál által, akkor olyan volt, hogy leestem a földre, és éreztem, ahogy a kövek belevágnak az arcomba, majd elkezdtem nem látni (fokozatosan sötétedett el minden, mint ájuláskor), nem hallani, majd lassan minden eltompult és békés sötét lett. Nem ébredtem fel, csak reggel (pedig elvileg ilyen álomból azonnal fel szoktak riadni)

A másik álmomban kiléptem az űrbe egy ajtón, és lebegtem a csillagok közt. Tudtam, hogy meg fogok halni, de ez annyira jó érzés volt, olyan békés.

2018. jan. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ha meghalok, ha meghalok/

Égbe visznek az angyalok"

:)

2018. jan. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!