Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti vennétek fel hitelt valamel...

Kacsa Tibor kérdése:

Ti vennétek fel hitelt valamely családtagotok számára?

Figyelt kérdés
Ha valamelyik rokonotok arra kérne, hogy vegyetek fel neki diákhitelt, amellett, hogy majd visszafizeti neked a kamatokkal együtt, akkor ti vennétek fel hitelt?

2018. jan. 31. 13:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem vennék fel senkinek sem.

Ha ő nem kaphat hitelt, akkor nekem mégis miből fizetné vissza?

Láttam már ilyet párszor, mindig az volt a vége, hogy nem fizette az illető, és akinek semmi köze nem volt a pénzhez, de az ő nevén volt a hitel, fizethette éveken keresztül.

2018. jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Valakinek igen, valakinek nem.
2018. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem. Ha mégis kizárólag olyan embernek, akiről biztosan tudom, hogy visszafizeti, de akkor is szerződést írnánk a kölcsönről, ami tartalmazza a határidőket, kamatokat, mindent, amit szükséges. Na most, ilyen ember a családtagok között nincs, aki meg lenne, arról tudom, hogy sosem kérne erre.
2018. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Csak, hogy összefoglalóan reagáljak az észrevételekre:


Igazából nővérem és sógorom kérdezték meg, hogy felvenném e számukra a hitelt, nagyjából 250 000 Ft-ot, igazából számukra úgymond befektetési célból lenne rá szükség, hogy eközben likvidek is maradjanak. Azért tanakodom a dolgon, mert habár megbízok bennük, korábban már voltak pénzügyi problémák nővérem felől, amikor mondjuk úgy, hogy én húztam a rövidebbet. Igazából akkor is én voltam a hülye, mert ha családról van szó, akkor tűrök, és nem igazán foglalkozok a következményekkel. Viszont most is attól tartok, hogy a vége az lesz, hogy nővérem miatt igazából nem kerül visszafizetésre általuk a dolog (bátyám esetében már jártam így). De ahogy látom, a többség egyetért a negatív megérzésemben, úgyhogy azt hiszem ezt most így hanyagolom. Köszönöm a válaszokat!

2018. jan. 31. 18:06
 15/20 anonim ***** válasza:

250.000 forint szinte nem pénz, pár hónap alatt össze lehet spórolni.

De hitelt én sem vennék fel senkinek, főleg ha már voltak gondok.

2018. jan. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
én vagyok az, aki 10milliót is felvennék bátyámnak... na de ha ilyen kis összegről van szó... 250 et nem vennék fel a helyedben... ez egy kicsi összeg, ha ezt nem tudják kitermelni, akkor nem is kell befektetniük semmibe, mert elbukják azt a "befektetést"... nekem ez konkrétan 3/4 havi fizum,
2018. jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ójaj hát mondd meg a drágáknak, hogy a maguk pénzét bitcoinozzák el... vagy videókártyát vennének netán? :D

Ilyen háttérrel tényleg ne adj nekik, mert ez még csak nem is létszükséglet. Nem a te dolgod megoldani, hogy "likvidek" maradjanak. Ha kenyérre kéne, még csak-csak, de ez így vicc. Még szerződéssel se... komolyan.

2018. febr. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Meg egyébként is, miért nem ők vesznek fel maguknak? Ez tényleg nem pénz... akár fizetéselőlegnek, akkor még nem is kamatozik. Nehogy belemenj ebbe, mert erősen lehúzás-szagú.
2018. febr. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Azért nem vesznek fel maguknak, mert a diákhitel kamata minimális, míg egy sima személyi kölcsönre 20-30% kamat megy rá, így ilyen szempontból logikus, hogy inkább ezt vennék igénybe. Csak hát ugye így én vállalom a kockázatot (minden szempontból)
2018. febr. 1. 09:12
 20/20 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre a válasz tényleg az adott helyzettől függ. Van olyan családtagom, akinek segítenék így, van akinek nem.

A kiinduló probléma szerintem, hogy sokan szeretnek a pénzen ülni, és főleg ha családtag úgy gondolják, hogy megtehetik. Pedig szerintem nincs joga senkinek ülni más pénzén és a másik helyett(!) eldönteni, hogy a másiknak(!) mikor lesz rá szüksége, mikor használhatja. A saját pénzét...


Ez az alap probléma, és mivel család, sokan vissza is élnek vele, hogy "dehát az anyád, apád vagyok, ne izélj már a pénzen". Pedig csak tisztességes dolog olyan hamar rendezni a tartozásod, amilyen hamar csak lehet, függetlenül attól, kinek tartozol.


Nekem van olyan rokonom, akinek soha egy fillért sem, mert az előbb leírt módon áll a pénzhez és a kölcsönhöz. Van viszont olyan, akinek igen, mert így vélekedik erről ő is, és tudom, hogy minden körülmények között meg fogja adni.

2018. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!