Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A romák miért tartanak ennyire...

A romák miért tartanak ennyire össze?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem,ha egyiket pl bántják megy mind,a védelmére kelnek. Többször ezt láttam,kiállnak a másikért. Nekem is magyarként voltak roma barátaim a suliban,és mindig megvédtek.

De vajon miért ilyenek?



2018. febr. 2. 16:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Kiprovokált műbalhé az egész,milyen kiállásról írsz.
2018. febr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kettes,te miről beszélsz? Milyen műbalhé?

Nem,egyszerűen nem értem ezt az egészet,amit megfigyeltem velük kapcsolatban...

2018. febr. 2. 16:54
 3/12 A kérdező kommentje:
Általános,és középiskolában voltak roma barátaim,és ha pl bántott valaki nem fizikailag,szavakkal általában mindig megvédtek,leállították aki piszkált.
2018. febr. 2. 16:57
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen a habitusuk, náluk az összetartás sem annyi mint nálunk hogy néha összefutunk egy sörre, aztán napokig nem is találkozunk. A cigányságnál ha valakinek kölcsön kell, akkor a haverhoz fordul stb.

A feketék testvériségét nem figyelted még meg? Ott ha bántanak egy gyereket vagy nőt a rendőrök, vagy fehérek, ott biztos hogy több tíz ember fog összetömörülve balhét rendezni(erődemonstráció hogy lássák mire képesek)


A magyarnak ebből csak az jön le hogy balhésak, direkt összeverődnek, de legbelül tudja mindenki hogy ilyennek kéne lenni egy nemzetnek igazából.

2018. febr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Hát, pedig van ebben valami. Az én munkahelyemen elég sok cigány dolgozik (igen, dolgozik), de sokkal összetartóbbak, nem "fúrják" a munkatársaikat, nem nyalnak csontig a főnöknek, stb.
2018. febr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem csak rájuk jellemző. Ez általánosan jellemző az olyan népekre, amiknek nincs hazájuk, vagy elvették tőlük, vagy hozzászoktak a hányattatott sorshoz. Nézd meg a székelyeket, azok is vannak ilyen összetartóak. Sokkal egységesebbek, sokkal jobban kiállnak egymásért, mint mi.
2018. febr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

A magyarok nem állnak ki egymásért. Úgy vannak vele, hogy látják a dolgot, de inkább nem avatkoznak bele, nehogy bajuk vagy valami kötelezettségük legyen a dologból. Ez egyrészt a jogrendszer hibája, másrészt meg a " más se tenne értem semmit" mentalitás dolgozik bennünk. Sajnos ez 1000 magyarból 999-re igaz, és ezt úgy írom, hogy én se tartom magam különbnek, de beismerem a hibám és próbálok ellene tenni.

Itt nem arról van szó tulajdonképpen, hogy ha egyet megtámadnak közülünk, akkor csordába kell verődni és lecsapni mindenkit aki csúnyán néz.

Itt arról van szó, hogy az emberek nem tisztelik egymást, nincs összetartozás, nincs testvéri szellem.

Ott kezdődnek a dolgok, hogy a buszon nem adják át a helyet az idősebbnek szándékosan vagy ott van a " megdöglött a lovam, dögöljön meg a másé is" mentalitás.

Egyszerűen a társadalom egy nagy fing, mert mindenki magára van utalva, senki nem segít a másiknak, maximum a barátok, családtagok segítik egymást, de idegen emberek nem nyújtanak segítő jobbot egymásnak.

2018. febr. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
5%
Szerintem meg a túl nagy önbizalom, ők nem félnek se a magyaroktól, sem pedig a rendőröktől. Jómagam is az vagyok.
2018. febr. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
A cigányok tényleg nem félnek a rendőröktől, sok helyen a rendőrök félnek tőlük.
2018. febr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
19%

" A cigányok tényleg nem félnek a rendőröktől, sok helyen a rendőrök félnek tőlük. ,,



Ezt honnan veszed?

2018. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!