Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen szokásokat, hagyományok...

Milyen szokásokat, hagyományokat tartanak meg a "normális" romák?

Figyelt kérdés

Először is, megkérem azokat, akik nem tudnak értelmes, embert tisztelő választ adni, hogy a továbbiakban hagyják figyelmen kívül a kérdésem.


A normális alatt azokat értem, akik mint egy átlagos család, dolgoznak és tanulnak, nem tizenöten laknak egy családban... nos, azt hiszem, nem kell magyarázni a szó jelentését.


Milyen szokásokat tartanak meg ezek a családok a tipikus roma hagyományokból? Például nagy családi összejövetel? Lányszöktetés?


2010. jún. 16. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Arról tudok, hogy a vendégvárással kapcsolatos szokásaikat erősen tartják... A vendég az "úr" a vendégség idejére, ha valami megtetszik neki, azt nekiadják, ő ül az asztalfőn, mindenki őt szolgálja. A vendégség nem "haverkodós-lazulós" jellegű, hanem csupa formalitás. Nem tudok mindegyik részletéről.

Aztán... a tradícionális romáknál az asszonyokkal kapcsolatos elvárások sérthetetlenek. Egy valódi roma asszony nem pucérkodik például, nem jár kivágott ruhákban, és ha jól tudom, az öltözék jelezte a családi helyzetét... ez nem biztos, meg mostanában a 21. században ez talán már nem általános.

2010. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A nagy családot mindenképp tartják, ha nem is laknak együtt, sokkal közelebbi kapcsolatot ápolnak a nagyszülőkkel, unokatestvérekkel, mint az átlag.

Ünnepeken előkerülnek hagyományos fogások, bár ez majdnem mindenkinél így van :)

2010. jún. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Volt egy olyan tárgyam az egyetemen, hogy kulturális antropológia. Ott hallottam arról, hogy régen (nem tudom mennyire régen) a cigányok úgy tartották, hogy nem helyes egyszerre tiszítani a fölső- és az alsótestet. Egyik alkalommal deréktól fölfelé mosakodta, következő alkalommal meg lefelé.


Illetve azt is itt hallottam, hogy nőt mások még csak a vécé irányába menni sem láthattak, annyira szégyenletes dolognak tartották ezt a nők.

2010. jún. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A nők szoknyában járnak és hosszú a hajuk.Ha a nő csalja meg a férfit az nagyon nagy sértés és szégyen,fordítva viszont semmi következménye sincs.
2010. jún. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bódiék a fiúknak Pestről vásároltak vérvonalbeli szűz menyasszonyt (17-18 éveset)És a Margó még rengeteg szokást elmesélt akkor mikor ezt.

A nők szoknyába járnak, nem mennek együtt a férfiakkal a nők mindig a férfiak mögött mennek (ami nem is lenne baj, csak ne akarnának beszélgetni közben, mertígy messzíről lehet hallani kik közlekednek)a nők kiszolgálják a férfiakat, férfi a kenyérkereső.

2010. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
30%

Először is a lopás, de az fontos mértékben. Másodszor a Hazudás és a Trágár szöveg, Harmadszor a szép Zsiguli.


De még vannak nagyon szép szokásaik például hordákba tömörülnek és szemétkednek az emberekkel.


Ha ennyi nem elég csak szólj!

2010. jún. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy temetéskor nagyobb összegeket, értékeket szoktak a koporsóba rakni, hogy a túlvilágon is jómódú legyen az elhunyt.
2010. aug. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi folyik itt Gyöngyösön?
2010. aug. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
kórházba látogatni 30-an mennek
2010. aug. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2010. aug. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!