Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet kiszállni a tb-rend...

Hogy lehet kiszállni a tb-rendszerből?

Figyelt kérdés

6 éve munkaviszonnyal rendelkezem, rendszeresen fizetem az adót...

Két hónapja álláskereső vagyok. Találtam egy osztrák céget, ahova felvennének, de elötte kikértem volna az eu egészségügyi kártyát. Nem adták oda, mert nem dolgozom két hónapja. Csak az osztrák bejelentés után adhatják oda.


Az ügyintéző szerint: -osztrák munkahely bejelentés, vissza Budapestre, teve utca (megkapom a kártyát), majd mehetek vissza dolgozni... Rángatnának ide-oda


Mi ez a gusztustalan bürokrácia?

Innentől kezdve nem vagyok hajlandó fizetni



2018. febr. 9. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez így van.


Elkezded a munkát, megkapod az egészségbiztosítási kártyádat kinn.

Letöltöd az "E104-es" nyomtatványt, kitöltöd, másolod hozzá az osztrák bizti kártyádat, meg hogy mikortól vagy biztosított odakinn, elküldöd a navhoz és kész.


Olyan nincs, hogy nem fizetsz, mert behajtják utólag.

2018. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

És NEM kell bemenned a Teve utcába, miután kinn élsz, csak postán feladod a nyomtatványt, vagy kitöltöd ügyfélkapun át - nekem ez nem ment :D


Svájcban élek 13 hónapja, amint megkaptam a Krankenkassés kártyámat már külödtem is a NAV-nak postai úton a fénymásolatát, hogy ettől az időtől biztosított vagyok kinn.

2018. febr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!