Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kapunyitási pánik?

Kapunyitási pánik?

Figyelt kérdés

Hát nem is tudom hol kezdjem.

Huszas éveim közepén járok, épp az egyetemi mesterképzésemmel fogok végezni Budapesten (eredetileg nem itt laktam).

Eddig mindent úgy csináltam, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Jó tanuló voltam mindig, jó lett az érettségim, jó egyetemre kerültem, keresett szakra. Ezt jó eredménnyel végeztem el és még munkatapasztalatot is szereztem a szakmámban (évek óta dolgozok egyetem mellett). Aztán elkezdtem egy mesterképzést is, de ezt már kimondva is csak az időhúzás miatt. Egyszerűen semmi kedvem nincs kilépni a teljes önállóságba.


Ami most vár rám:

- Elvégzem a mesterképzést pár hónapon belül.

- 99%, hogy átvennének a jelenlegi munkahelyemen főállásba is. Olyan 250 körüli nettóért minimum. Ha nem is vennének át, szerintem nem tartana túl sokáig munkát találnom.

- Keresek egy albérletet jó drágán Budapesten (máshol úgysem találnék munkát a szakterületemben).


És utána... ? Egyszerűen nem látok semmilyen célt magam előtt. A szakmám ugyan keresett és jól fizet, de én esküszöm képes voltam kiégni tőle pár év alatt.

Ráadásul hiába keresnék jól, akkor is borús kép van előttem: egy kis ócska szobáért is le kell pengetni havi 100 ezer forintot és a maradék 150 ezremmel gyakorlatilag ott tartok, mintha akárhol máshol lennék szalagmunkás.

Ezek ellenére sem lenne kedvem más városba költözni, mert az egész baráti köröm itt van.


Ti éreztek / éreztetek már így? Hogy léptetek ezen túl? Valószínűleg pár év múlva már röhögni fogok ezen az egészen, de mostanában eléggé megvisel.



2018. febr. 10. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Mostmár bele kell vágni a nagybetűs életbe. Keress párt, ismerkedj, majd jön a családalapítás és a boldogan együtt töltött évek. Nekem legalábbis ez lenne a célom, ha már lenne egy jól fizető, biztos állásom.


Egyébként milyen szakon vagy?

2018. febr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem akarom konkretizálni, egy informatikai szakon.


Ez a családalapítás dolog egy elég kézenfekvő válasz, de ez sem annyira egyszerű, mint leírni. :D

2018. febr. 11. 13:25
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondold ki, hogy mondjuk hogy szeretned latni magad a kovetkezo harom-ot evben. Feleseggel, csaladdal, vagy baratnovel, esetleg meg kalandozni szeretnel? Pesten szeretnel maradni, videken vagy egy teljesen masik orszagban?

Gyujts penzt, es ne hagyd, hogy a barati korod befolyasolja a dontesedet. Baratokat barhol tudsz talalni:)

2018. febr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!