Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány évesen "illik" elköltözni...

Hány évesen "illik" elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy apa mindig haza fog várni, de egy idő után tényleg talpra kéne állnom.

Most 20 éves vagyok, nem hinném, hogy még itt lenne az ideje, előtte még le szeretném rakni a diplomámat, de szerintetek mikor lenne idális ha új otthon után néznék? Ha egyedül vagyok, párom nincsen, akkor felesleges? Édesapámmal ketten élünk, nem tudom, hogy addigra szegénynek lesz-e valakije.



2015. ápr. 7. 23:25
 1/9 anonim válasza:
90%
Hozd össze egy barinőddel, mielőtt elköltözöl. Ha van rá pénzed mehetsz.
2015. ápr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Én 19 éves voltam, amikor otthonról elköltöztem. Nem azért mert el kellett, hanem így alakult. Akkor már 1 éve együtt voltam a barátommal, akkor 30 éves volt (aki azóta már a férjem) ő dolgozott, én estin tanultam, mellette pedig heti 20 órában dolgoztam egy idősek otthonában, így hát úgy döntöttünk, hogy összeköltözünk, mert fenn tudunk tartani egy lakást. Ha nem lett volna senkim, valószínűleg én is megvárom, hogy lediplomázzak és legyen állásom, amiből fenn tudom magam tartani.
2015. ápr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Manapság inkább anyagi kérdés ez sajnos, sem mint illik nem illik kérdése. De szerintem alapvetően akkor, amikor késznek érzed magad rá (akár egyedül, akár párban) és van anyagi lehetőséged fenntartani önállóan.
2015. ápr. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok. Már tervezgetem, hogy amint végzek az egyetemmel haza fogok költözni:


1. Szeretek otthon lakni, sőt ott érzem igazán jól magam

2. Apám "egyedül" lakik ott és arra a nagy házra rámegy a fizuja. Én meg egy viszonylag jól kereső állással besegítek neki. Szerintem jár neki, mindig adott amikor tudott. Sajna csak én gondolkozom így, a bátyám nem.


Szóval szerintem ebben a helyzetben gondold át, hogy egyáltalán elköltözöl-e otthonról. 20 évesen még nagyon korai és felesleges is. Én nem kérdeztem apámat meg, hogy mit szólna ha haza költöznék az egyetem után, de szerintem nem lenne ellenére. :D Elvégre családi fészek. Sőt úgy tervezem ki sem repülök hanem ha futja rá akkor szépen felújítgatom családiasabbá teszem (haveroknak meg nekem a pince stb. :D ) és egyszer úgy is az enyém lesz a fele. Egy akkora viszonylag szép házat egyedül fenntartani nehéz és úgy legalább nem fog "elpocsékolódni". :D Szóval maradj még a diplomáig bőven. Ez a kiköltözés a mi helyzetünkben nem is feltétlen szükséges dolog. :D Két szülővel más lenne nálatok is nálam is tuti máshogy gondolkodnék, de két férfi nem gáz egymás mellett sőt apa-lánya sem. :D Olyan családias, becsülendő. :D

2015. ápr. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hú de hosszú lett. :D
2015. ápr. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*helyzetben. :D
2015. ápr. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én elmúltam 20, de otthon érzem a legjobban magamat, úgyhogy egyenlőre nem tervezem az elköltözést. Komoly barátom sincs, egyedül meg fent sem tudnék tartani egy albérletet/házat. Szóval majd ha itt lesz az ideje, nem hinném, hogy szégyen lenne otthon lakni, ha így a jobb, kifozetődőbb és még hely is van bőven.
2015. ápr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos választ! :)
2015. ápr. 9. 21:42
 9/9 anonim ***** válasza:
21 vagyok, még otthon élek (vagyis hát hétközben koliban) és én valószínűleg munka után el fogok otthonról költözni, ha végzek. De az is csak albérlet vagy hasonló lesz, nem fogom az otthonomnak érezni, párom meg nincs, hogy esetleg hosszabb távra tudjak tervezni.
2015. ápr. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!