Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is van/volt ilyen helyzetb...

Más is van/volt ilyen helyzetben (munka, útkeresés, kapunyitási pánik? Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid, lényegre törő lenni. 23 éves vagyok. Idén diplomáztam az egyetemen. Elvégeztem egy olyan szakot(anglisztika), amit nem bántam meg, mert egy nyelvet remekül elsajátítottam vele, de igazság szerint nem ez volt az, amit a legjobban szerettem volna tanulni.. ez csak egy kiegyezés volt a szüleim és köztem, mert ők olyat akartak rám erőltetni, ami szerintük megállja a helyét, és jól tudom hasznosítani, de azokhoz a területekhez én vagy síkhülye vagyok, vagy szimplán nem érdekel.Tudom hogy jót akartak, de sokkal jobbat tettek volna, ha hagynak saját döntéseket hozni.Mert a jelen helyzet az, hogy a teljes kilátástalanság és döntésképtelenség szélén állok, és nem tudom merre menjek tovább. A legnagyobb problémám az, hogy nincs munkám. Sajnos nem találok olyat amihez megfelelő képesítésem van. Amit meg el tudnék vállalni, azok leginkább eladói/vendéglátóipari munkák, én már dolgoztam ebben 1,5 évet vagy kicsit többet és olyan megaláztatások értek mind a vendégek, mind a munkaáltatók részéről, hogy azt mondom, hogy erre most nem állok készen egyelőre. Tudom, hogy ez nem kívánságműsor, ha tényleg nagyon nem lesz semmi más akkor elvállalok ilyen jellegűt is (most van is egy kilátásban) de sajnos túl sokat agyalok és mindig belegondolok, hogy tényleg csináljam azt, amihez semmi kedvem? Gondoltam arra is, hogy kezdjek el tanulni valami újabb képzést, szakmát stb, amivel könnyebb elhelyezkedni, mint egy bölcsészdiplomával. Csak ezzel is két gond van: egyrészt, hogy akkor megint csak nehézkes lesz dolgozni, és most már épp ideje lenne függetlenednem az otthoniaktól, nem akarok a nyakukon élősködni. Úgy érzem ezzel már elkéstem :( A második,meg hogy nehéz eldönteni, hogy mi érdekel,de talán most kezd körvonalazódni. Úgy érzem, hogy szívesen lennék cukrász, mert imádom a kreativitást, az aprólékosságot, a kísérletezést. De egyébként most tanulok második nyelvet is, mert érdekel a fordítás/nyelvtanítás is, ehhez egy idegen nyelv felsőfokon megvan, plusz az anyanyelvem. Meg lehet lesz olyan munkalehetőség, hogy nyelviskolában tudok tanítani, eg gondoltam arra, hogy felregisztráljak a "fordit.hu" oldalra, nem tudom menyire tudnék itt érvényesülni, de ezek mind képlékenyek. Úgyhogy most úgy érzem nagyon nagy gubanc van a fejemben. A lehetőségek a következők:

- elvállalok egy olyan munkát, amit nem annyira szeretnék, de legalább félreteszek és érzem hogy van valami hasznom, nem egy senki vagyok

- minden létező oldalra kiírom, hogy korrepetálok, fordítok etc., illetve megvárom,hogy a nyelvsuliból visszaszólnak -e , mellette tanulom a második idegen nyelvet amit elkezdtem, és keressek kitartóan továbbra is egy teljes, de számomra is vállalható állást

- elkezdem megvalósítani azt ami úgy érzem hogy közelebb áll hozzám és elkezdem a cukrász képzést, mellette ha akkor még beleférne a korrepetálás, stb. de gondolom akkor emellett olyan sok munka nem fog beleférni, és akkor ha esetleg nem sikerül, vagy nem leszek jó ebben a szakmában, akkor megint csak sehol sem tartok.


Van valaki hasonló helyzetben? Más is nehezen talál munkát? Most már komolyan szégyellem magam, hogy egyáltalán válogatok. Miilyenkor a legjobb megoldás? mit tennétek a helyemben?


2017. szept. 2. 11:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!