Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van példaképetek? Ha igen ki...

Van példaképetek? Ha igen ki az, és miért?

Figyelt kérdés

Az én példaképem egy nagyon jó barátnőm, mert nagyon empatikus ember, és nagyon sokat segített nekem is, és másoknak is az elmult időben.

A másik dolog, hogy nincs kicsattanó, folyton beszélő, röhögő személyisége, mégis a legtöbb emberben mély (még ha nem is mimdig pozitív) nyomot hagy , akár egészen rövid idő alatt.



2018. febr. 10. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Marie Curie, aki nagy ellenszélben mégis sikeres tudott lenni és elismertté vált nőként.

Anyám egyik nagynénje, aki szívbetegen született, és teljes életet élt, amennyire a betegsége engedte, kihozta az életéből a maximumot, és soha nem hallottam nyavalyogni, még volt szerencsém ismerni, de sajnos már nem él.

2018. febr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Le leszek pontozva mint a múltkor, de leírom.


Nekem kettő példaképem van. Az első Ben Shapiro. Nagyon okos és értelmes ember. Felveszi a harcot a nonszensz dolgokkal akkor is ha mindenki ellene van. Tisztelettudóan kezeli a vitapartnereit, de nem finomkodik feleslegesen. Sok hozzá hasonló közéleti személyiséggel szemben ő nem provokál senkit, de ha valami nonszensz azt nem fél kimondani. Gyorsan, de érthetően beszél. Sose érzelmekkel, mindig logikával vitázik. És bár nem mindig értek vele egyet, de mindig van mivel alátámasztania az állításait, így minden szón ami elhagyja a száját érdemes elgondolkozni. Ha valaki nem ért vele egyet, akkor is el lehet ismerni hogy tiszteletre méltó egy személy.

A fanboyok nem szimpatikusak akik minden kis vita után beállítják az ellenfeleit idiótáknak vagy gonoszaknak. Akkor is ha csak kérdez az illető.


Másik példaképem pedig Pewdiepie. Egyszerűen az emberek megpróbálnak rajta bárhol fogást találni és tönkretenni. Tavaly mikor kiszaladt a száján az N betűs szó, vagy mikor egy hitler vicc miatt az egész mainstream média megpróbálta őt egy neonácinak beállítani. De ez csak két példa arra amikor Felix volt a nagyobb ember, és őszintén a helyén kezelte a helyzetet. Végül ő volt az aki emelt fővel távozott a vitából, és nem ment bele piti "- Te vagy a náci! - Nem! Te vagy a náci!" harcba. Rajongóival mindig kedves. Nem szállt a fejébe a hírnév. És mindig helyén kezeli a dolgokat. Bár a videóit már nem sokat nézem. Sajnos számomra már nem olyan szórakoztató mint régen (úgy 2013 környékén), de mint ember nagyra becsülöm.

2018. febr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szadko válasza:

Az ismerőseim közül egyértelműen anyám a példaképem. Az egyik legerősebb ember, akit ismerek. Teljesen egyedül teremtett meg mindent nekem és a testvéremnek. Ráadásul mindig mindenben mellettem állt. Egy igazi anyaoroszlán. :)


A híres emberek közül pedig Zákhintoszi Krizosztomosz és Illíriai Jelevferij (nem tudom, hogy mi a keresztnevének a magyar formája). Előbbi azért, mert a legsötétebb órákban sem felejtett el ember lenni és nem hódolt be a gonosznak; az üldözötteket úgy is megvédte, hogy ezért könnyen az életével fizethetett volna. Utóbbi pedig azért apéldaképem, mert egyrészt az ő nevét viselem, másrészt nem félt meghalni a hitéért.

2018. febr. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Amerika kapitány 💪


Tudom, hogy nem létezik.. és igazából más példaképem nincs is. Az emberek túl emberiek ha érti valaki mire gondolok.. :D

2018. febr. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
volt..de idő előtt meghalt..azóta nem nagyon..magyar volt és nem híres
2018. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Helen Kellerre nagyon felnézek, és szerintem nem kell részleteznem, hogy miért.
2018. febr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Adolf Hitler a példaképem, mert Ő soha nem adta fel a küzdelmet és a végsőkig kitartott a célja mellett. Mindvégig hitt a végső győzelemben.

Mindent megtett azért, hogy felemelje a hazáját és a népét.

Rengeteg csodálatos tulajdonsága és jó cselekedete is volt Neki, de sajnos ezeket csak nagyon kevesen ismerik el.

Pedig egy személyt nem csak egy oldalról lehet megvizsgálni, még egy egyszerű érmének is két oldala van.

Szerintem Adolf Hitler a legbátrabb ember volt a világon.

Mindvégig hű maradt az eszméihez és egész életében az álmaiért harcolt.

Én őszintén felnézek Rá.

Bárcsak olyan tudnék lenni, mint Adolf Hitler!

2020. dec. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!