Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért létezik a szerelem?

Miért létezik a szerelem?

Figyelt kérdés

Ha nem lenne akkor nem lenne fájdalom az elutasítás, összetört szív révén...

😢💔



2018. febr. 11. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
És akkor nem tudnád ezeket megtapasztalni. Lehet, hogy uncsi lenne egy idő után, hogy nem történik semmi; plusz lehet, hogy kihalnánk; mondjuk ez sarkítva van, mert nem csak szerelemből születnek gyerekek; viszont ilyen vágy, a másik személy iránti vágy az van. Akár testi-akár lelki összekapcsolódásra. (Ölelés, vagy még egyéb:)) Ide megtapasztalni születünk le dolgokat; Isten kicsi sejtjei, kicsi fénymagjai vagyunk, ő is rajtunk keresztül gyűjt megtapasztalásokat, és mi magunk is meg akartuk születésünk előtt ezeket a dolgokat élni, hogy gazdagodjunk általa. Ja meg ez még csak érdekesség, ha a negatívat megtapasztalod, a hiányt, amikor bármiből hiányod van; akkor utána még sokkal jobban, többre fogod értékelni a pozitív dolgokat. Plusz még fejlődhetünk is, visszatalálhatunk a bölcsességünkhöz; plusz egy adott rossz, nehéz szituáció később még a segítségedre lehet, vagy esetleg másnak segíthetsz általa, aki meg esetleg hasonló, vagy mégnehezebb szituációt akart megtapasztalni.
2018. febr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
élményt és tapasztalatot gyűjtünk, tapasztalatok által fejlődünk, az élmény részén pedig felüdülünk:)
2018. febr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*Egyébként amikor jó, akkor meg jó. Amikor kölcsönös:) Érdekelt minket, születésünk előtt ezt is ki akartuk próbálni, megtapasztalni. De még akár a szívtörős részét is.
2018. febr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Aha te bolond, akkor biztos én kertem magamnak ezt a szar életet, mi??
2018. febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Ezt a kérdést a világ összes jó dolgára kiírhatnád. Persze hogy rossz érzés, ha elveszítjük, vagy soha meg se kaphatjuk őket. De az nem a jó dolgok hibája. A szerelem csodálatos érzés. Ha nem létezne akkor nem élhetné át senki. Nyilván arra senki nem panaszkodik, ha a hátfájása múlik el.
2018. febr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Neszójjábe.:D

"Aha te bolond, akkor biztos én kertem magamnak ezt a szar életet, mi??"

Pl a vak kisgyerek is vagy a szüleinek akar gondoskodást tanítani, vagy pedig /akár ezzel együtt; meg akarja tapasztalni, hogy milyen "hiányos" érzékszervekkel élni. Vagy nemtom, hogy mondják szépen. Meg pl tanítjuk egymást, lehet az életben külső megfigyelőnek is lenni, megfigyelhetjük mások hibáit, vagy esetleg pont azt, hogy ők hogyan hidalnak át az eléjük tárult kihívásokon, nehézségeken. Pont ezekre a megértésekre akarunk ráébredni pl szerintem. Legalábbis jó, hogyha kitudjuk, hogyan lehet érvényesülni, de mégjobb, ha úgy, ha betartjuk a játékszabályokat, szóval fain az, aki nem akar ártani másoknak, és úgy ér el sikereket. És tudod, ez olyan, mint amikor elindul a vándor szerencsét próbálni; kipróbálja, hogy mire tudja vinni, miközben pedig egyre bölcsebb lesz; meg ilyenek:D:D:D Remélem, jókat írtam/van benne használható:)

2018. febr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

*mert ők meg pedig pont a gondoskodást akarták megtanulni, megismerni. Hogy ez milyen érzés. És akkor kölcsönösen mind a kettő fél pl megtapasztal.

Valaki meg pont a csalódást akarta, ezt az érzést megélni, megtapasztalni. Amikor pl kibillen az egyensúlyából, és pl újra megtalálni, felépíteni önmagát. Jó, ezt már kicsit rosszul írtam, de még ilyesmi is eszembe jutott; de végülis passzolhat ide is. Ja meg pl egy nem látó emberke még empátiát is taníthat mindenkinek , akivel szembe megy az utcán. Mert ugye az pl tök szomorú dolog, hogyha valaki nem lát, és megtudják, hogy kellemetlen, és sajnálják, mert ők leszűrik, hogy ők nem szeretnének szívesen a másik helyzetében lenni,mert pl megértik, hogy nehezebb a dolga; ő pedig pont ezt a nehezebb dolgot akarta megtapasztalni valószínűsítem.

2018. febr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nehezített
2018. febr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy családalapításra ösztönző érzés (szóval hogy gyereket csináljatok ÉS együtt felneveljétek), azért létezik (illetve maradt fenn és terjedt el), mert (legalábbis az embereknél és a legtöbb madárnál) evolúciós előnyt jelent.
2018. febr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%

A dolog azzal kezdődik el,hogy miért létezik nemi vonzalom.Nemcsak az embereknél,hanem a teljes élővilágban.

Azért,mert az élőlényeknek szaporodniuk kell,ehhez pedig vonzódniuk kell egymáshoz.A szerelem összefügg a nemi vonzalommal.Persze több annál,hisz párzani szerelem nélkül is lehet és létezik a fordítottja is:szerelem szex nélkül,a plátói szerelem.

Ha nem lenne szerelem,nem lenne összetört szív,valóban.De tud a szerelem boldogítani is.Feltételezem:te az előbbit nemrég megtapasztaltad és ez inspirálta a kérdésedet.

2018. febr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!