Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségei vannak egy...

Milyen lehetőségei vannak egy fiatalnak egyetemen kívül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Évek óta küzdök az egyetemmel, beiratkoztam, majd egy idő után abbahagytam. Ezt többször is megismételtem, most is felvételi előtt állok, de belém hasított a gondolat: miért erőltetem, ha nem megy? Ha nem akarom? Nyilvánvalóan oka van, hogy miért nem tudom végigcsinálni, egyszerűen nincs olyan egyetemi szak, ami igazán érdekelne, ahova úgy szeretnék járni, hogy az motivációt ad minden nap, hogy felkeljek, hogy tanuljak, küzdjek. Mégis úgy érzem, muszáj, ha boldogulni akarok a jövőben. Így van ez? Van más járható út? Borzasztó elkeseredett vagyok, kilátástalannak látom a jövőmet.


2018. febr. 13. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Mit szeretnél csinálni az életben? Állást vállalni itthon vagy külföldön? Önállóan megélni valamiből? Ha erre megvan a válasz, utána szerezd meg hozzá a szükséges ismereteket és végzettségeket.

Gyakran előfordul az, hogy a választott tevékenységhez bonyolult iskolák sem kellenek hanem előnyösebb az otthoni kényelemben önszorgalomból megszerezni az ismereteket. Például egyik autószerelő ismerősöm is így lett mezőgazdasági vállalkozó. Persze például egy orvosi pálya esetén nincs ilyen rugalmasság.

2018. febr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Szerezz inkább egy jó szakmát (villanyszerelő, szobafestő mázoló, vagy akármi) és ha elég jó vagy akkor magánvállalkozóként akár többet is kereshetsz, mint egy diplomával.

vagy mehetsz dolgozni is akár.

2018. febr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell és nem is alkalmas mindenki arra, hogy diplomát szerezzen.

Keress egy olyan szakmát, ami érdekel, tanuld ki és csináld lelkiismeretesen, jól, megbízhatóan. Azzal is lehet jól boldogulni. Vagy szimplán beállsz 2/3 műszakban valahova és kész.

2018. febr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
mi érdekel..nekem meg sem fordult a fejemben, hogy egyetemre járjak időt pocsékolni..vállalkozz
2018. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!